سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

مقالات

 مطالبات قومی و انتخابات ریاست جمهوری


تريبون

 هشدار چریک پیر


 اميدهاى يك ملت خسته


 حكومتى كه انقلابيون مى خواستند


 ملاحظاتى در باب انقلاب و بوتيقاى امه سزر(روزبه صدرآرا)


 اختلاف نظر در جبهه اصولگرايان برسر تعيين نامزد نهايى


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 1021383/11/19 - 19:00:34 P.M

 نگراني دستگاه اطلاعات موازي از سخنان رئيس جمهورPrint This Page!!!

سخنان رئيس جمهوري در جمع وزير،‌معاونان و كارشناسان وزارت اطلاعات (13/11/83) در صداوسيما به صورت كمرنگ و نامناسب و همراه با سانسور و تقطيع بخش‌هايي از سخنان آقاي خاتمي به شرح زير منعكس شد.
01 بخش خبري ساعت 21، شبكه اول: اولويت نهم،‌ 2 دقيقه و 13 ثانيه.
02 بخش خبري ساعت 30/22 ، شبكه دو: اولويت چهارم، 1 دقيقه و 28 ثانيه.
03 بخش خبري ساعت 24، شبكه پنج: اولويت ششم،‌ 1 دقيقه و 50 ثانيه.
نكات قابل توجه در اين زمينه عبارت است از:
1- بخش خبري ساعت 22، شبكه شش، در ميان بخش‌هاي خبري شبانگاهي اين خبر را منعكس نكرد.
2- بخش خبري ساعت 21، شبكه اول اين خبر را در اولويت پايين (اولويت نهم) منعكس كرد. علاوه بر اين بخش‌هاي مهمي از سخنان رئيس جمهوري در اين بخش خبري و نيز بخش خبري ساعت 30/22 شبكه دو سانسور و تقطيع شد.
به عنوان نمونه جمله "بازگشت به عقب براي ما به هيچ وجه مورد قبول نيست" در آن بخش از سخنان رئيس جمهور كه "با اظهار تأسف از بروز برخي روش‌هاي انحرافي در گوشه و كنار كشور و در برخي دستگاه‌ها" مي‌گويد "بازگشت به عقب براي ما به هيچ وجه مورد قبول نيست و بايد جايگاه والاي وزارت اطلاعات از سوي همه دستگاه‌ها به رسميت شناخته شود" حذف و تقطيع شد است.
همچنين جملاتي نظير اينكه "رئيس جمهور با ابراز خرسندي از تعطيلي داوطلبانه فعاليت‌هاي اقتصادي وزارت اطلاعات ..." و "يك اشتباه اقتصادي، روش غيرنهادينه، رويكردهاي احساسي و تصميمات يك بار مصرف در عرصه اقتصادي، اجتماعي و سياسي ناامني ايجاد مي‌كند" و اينكه "بايد تمامي مساعي خود را براي حفظ حقوق اساسي مردم كه در قانون اساسي گنجانده شده به كار گيريم و در برابر انحراف‌ها بايستيم". سانسور شد.
3- بخش خبري ساعت 30/22 شبكه دو نيز مانند بخش خبري ساعت 21 شبكه اول خبر مربوط به رئيس جمهوري را به صورت سانسور شده و ناقص در اولويت پايين منعكس كرد.
4- بخش خبري ساعت 24 شبكه پنج اساساً سخنان رئيس جمهوري را منعكس نكرد و خبر را در حد بيان اعطاي نشان به وزير اطلاعات پوشش داد.
ضمناً مشروح اين سخنراني از شبكه اول سيما ساعت 50/19 پخش شد با وجود اين قسمتي از سخنان رئيس جمهور در اين برنامه حذف شد. آن بخش از سخنان رئيس جمهوري كه درباره برخورد فيزيكي و محاكمه ناعادلانه است تا جايي كه آقاي خاتمي زندان گوانتانامو را مثال مي‌زند پخش شد و سپس قطع شد.
همچنين بخش خبري ساعت 13، شبكه شش، كه روز گذشته اين خبر را منعكس نكرده بود اولويت اول اخبار كوتاه خود را به مدت 23 ثانيه به اين گزارش اختصاص داد.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap