سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

مقالات

 مطالبات قومی و انتخابات ریاست جمهوری


تريبون

 هشدار چریک پیر


 اميدهاى يك ملت خسته


 حكومتى كه انقلابيون مى خواستند


 ملاحظاتى در باب انقلاب و بوتيقاى امه سزر(روزبه صدرآرا)


 اختلاف نظر در جبهه اصولگرايان برسر تعيين نامزد نهايى


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 1031383/11/19 - 19:03:01 P.M

 حساسيت‌هاي صداوسيماي ضرغامي درباره اخبار رئيس جمهورPrint This Page!!!

خبر حضور هيأت دولت در مرقد رهبر فقيد انقلاب و اظهارات آقاي خاتمي در جمع خبرنگاران (11/11/83) : از بخش‌هاي مختلف صداوسيما منعكس شد اما اظهارات رئيس جمهور در جمع خبرنگاران در همان روز به صورت نامناسب و با سانسور و تقطيع بخش‌هاي مهم آن پخش شد.
1- در بخش خبري ساعت 13 شبكه شش اظهارات رئيس جمهور درباره اينكه "اگر استقلال متكي به خواست مردم نشود و دچار توهم شويم و خواسته خود را به جاي خواست مردم بگذاريم و كم كم مردم از ما جدا شوند اين استقلال دچار لطمه مي شود" و "امروز ممكن است آزادي‌ها محدود شود و محدوديت‌هايي ايجاد شود. اما هيچ كس نمي‌پذيرد كه به بهانه مخالفت و مبارزه با ولنگاري با آزادي مبارزه كنند. كسي كه با آزادي مبارزه مي‌كند، سركوبگر است هر چند هر نامي مي‌خواهد بر خود بگذارد"، "ما مسئولين اگر خود را با مردم هماهنگ كرديم پايدار خواهيم بود، در غير اين صورت اين جريان به حركت خود ادامه مي‌دهد و اگر ما به نام اسلام در مقابل آن بايستيم نگراني دارم آن جرياني كه متوقف نمي‌شود از نظام اسلامي دور شود"، "مهمترين اختلاف در اين مدت اختلاف ميان تمايل به پدرسالار بودن، قيم مآب بودن و تماميت خواه بودن و تمايل به مردمسالار بودن ... بوده است"، "مي‌توانيم در سال‌هاي آينده به اهداف برنامه برسيم و تحقق اين هدف در صورتي است كه با برخي از مسائل كه بيشتر جنبه شعاري دارد، اين روند را از بين نبريم ..." را سانسور و حذف كرد.
2- بخش خبري ساعت 30/18 شبكه پنج اشاره اي به اظهارات آقاي خاتمي نكرد.
3- سخنان آقاي خاتمي درباره اينكه "هر كس با آزادي مبارزه كند سركوبگر است هر چند هر نامي مي‌خواهد بر خود بگذارد"، صرفاً از بخش خبري ساعت 20 شبكه چهار پخش شد و در باقي بخش‌هاي خبري سانسور شد.
4- بخش‌هاي خبري ساعت 21 شبكه اول و ساعت 30/22 شبكه دوم كه در زمره پربيننده ترين بخش‌هاي خبري محسوب مي‌شوند و نيز بخش خبري ساعت 24 شبكه پنج اظهارات آقاي خاتمي را به صورت نامناسب و سانسور شده منعكس كردند. در بخش خبري ساعت 21 شبكه اول و 30/22 شبكه دو مانند بخش خبري ساعت 13 شبكه شش بخش‌هاي مهمي از اظهارات آقاي خاتمي سانسور شد. گفته‌هاي آقاي خاتمي در بخش خبري ساعت 21 شبكه اول درباره رشد 8 درصدي با صورت و تصوير ايشان پخش شد اما وقتي به جمله ايشان درباره "بر هم زدن روند موجود با مسائل شعاري" رسيد تقطيع و حذف شد.
همچنین اظهارات سخنگوي هيأت دولت در كنفرانس خبري (12/11) به صورت كمرنگ، نامناسب و همراه با حذف و سانسور منعكس شد. كليه بخش‌هايي كه اين خبر را منعكس كردند صرفاً تشريح مصوبات دولت از سوي سخنگو را پوشش داده و اظهارات وي در گفت‌وگو با خبرنگاران را سانسور كردند. تنها موضوعي كه اضافه بر تشريح مصوبات از برخي بخش‌هاي خبري به نقل از آقاي رمضان زاده منعكس شد مواضع وي در قبال انتخابات عراق بود.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap