سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

مقالات

 مطالبات قومی و انتخابات ریاست جمهوری


تريبون

 هشدار چریک پیر


 اميدهاى يك ملت خسته


 حكومتى كه انقلابيون مى خواستند


 ملاحظاتى در باب انقلاب و بوتيقاى امه سزر(روزبه صدرآرا)


 اختلاف نظر در جبهه اصولگرايان برسر تعيين نامزد نهايى


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 1071383/11/20 - 10:50:52 A.M

 ابراهیم یزدی : مردم را به شرکت درانتخابات تشویق می کنیم Print This Page!!!

دبیرکل نهضت آزادی احتمال تحریم انتخابات را از سوی تشکل متبوعش رد کرد و گفت: اگر تقسیم بندی موجود گروههای سیاسی به درون و بیرون از حاکمیت ادامه یابد، طبیعی است که خود در انتخابات شرکت نخواهیم کرد ،اما برای مردم نیز تعیین تکلیف نمی کنیم .
دکتر ابراهیم یزدی درگفت وگو با خبرنگار سیاسی مهر، با تاکید بر اینکه نهضت آزادی مشوق مردم برای شرکت در انتخابات است، گفت : ما حق حاکمیت را از آن ملت می دانیم ومعتقدیم که ملت باید از هر فرصتی برای تحقق این حق خود استفاده کند.
وی آزادی را اساسی ترین محور مباحث انتخاباتی خواند و گفت : آزادی در انتخابات به این معنا نیست که در چند روز ثبت نام و برگزاری انتخابات آزادی هایی داده شود، بلکه پیش شرط اجتناب ناپذیر برگزاری یک انتخابات آزاد، اجرای اصول مطرح در فصل سوم قانون اساسی پیرامون حق و آزادی های اساسی ملت است.
وی آزادی فعالیتهای مطبوعاتی، حزبی، آزادی برگزاری تجمعات و عدم تفتیش عقاید را از جمله این آزادی ها برشمرد و گفت : تنها در چنین شرایطی است که صاحب نظران و مردم می توانند با شنیدن و خواندن دیدگاه های متفاوت پیرامون عملکرد مسوولان کشور ازجمله کاندیداها به قضاوت بنشینند و انتخابی آزاد داشته باشند .
یزدی ضمن خودداری از اظهارنظر درباره کاندیداهای حاضر در صحنه انتخابات، تصریح کرد: ما در حال حاضر در نهضت آزادی پیش از آنکه بخواهیم راجع به کاندیداها نظر بدهیم، بر محور مطالبات کلیدی و اساسی مردم برای برگزاری انتخابات آزاد متمرکز هستیم .
وی با بیان اینکه جامعه کنونی ایران در ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به شدت در حال تغییر و تحول است، تاکید کرد :
کاندیداهای معرفی شده باید بتوانند برنامه های خود را پیرامون مسایل اساسی و کلیدی جامعه ایرانی با شفافیت و صراحت بیان کنند و به مردم بگویند چگونه می خواهند این برنامه ها را اجرا کنند.
وی اظهارداشت : ما تجربه ناموفق آقای خاتمی را داشتیم، ایشان برنامه های خوبی بیان کردند، اما در عمل به علل متفاوت نتوانستند به آنها عمل کنند .
یزدی در خصوص فعالیت احتمالی نهضت آزادی برای معرفی کاندیدا گفت : یک حزب سیاسی باید در انتخابات یا کاندیدا معرفی کند یا از کاندیدای خاصی حمایت کند و بر این اساس، مردم را به مشارکت در انتخابات فرا بخواند، نهضت آزادی بر این محور حرکت می کند و امیدوار است شرایط به گونه ای باشد که بتواند چنین کند.
وی در خصوص شرایط موجود و آزادی عمل کامل همه کاندیداها و جریانات برای ارائه برنامه ها و نقد عملکرد یکدیگر، گفت : کاندیداهای مطرح همگی از گروههای اصلاح طلب یا غیر اصلاح طلب درون حاکمیت هستند، جریان راست یا محافظه کار ازامکانات خوبی برای تبلیغ برخوردار است و طبیعی است که شکایتی ندارد، سایر گروه ها نیز از امکانات کم و بیش مناسبی برخوردارند اماگروههای خارج از مجموعه حاکمیت نیز باید بتوانند از این مکانات برخوردار باشند .
ابراهیم یزدی درباره اخباری مبنی بر دعوت کمیسیون ماده 10 احزاب از وی برای تغییر نام نهضت آزادی و دریافت مجوز رسمی، گفت : هرچند بطور شفاهی این موضوع به ما گفته شده است، اما هیچ مقام رسمی از ما چنین درخواستی نداشته است و چنین موضوعی برای ما قابل بررسی است.
وی افزود : برای دریافت مجوز، درخواست کتبی به کمیسیون ماده 10 احزاب داده بودیم و انتظار داریم کتبا بنویسند که اگر اسمتان را عوض کنید به شما مجوز می دهیم ، در این صورت در این باره بحث و بررسی می کنیم.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap