سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 سروش يکي از صد اثرگذار عالم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 14281384/01/31 - 15:25:18 P.M

 نامه مسیح علی نژاد خطاب به راهیافتگانPrint This Page!!!

خبرنگر اخراجي" ايلنا" و روزنامه همبستگي كه توسط كارپرداز فرهنگي مجلس هفتم از خانه ملت اخراج شد، در نامه‌‏اي خطاب به نمايندگان مجلس، خواستار پاسخگويي مجلس به اتهامات خود شد.

به گزارش" ايلنا" در نامه مسيح‌‏علي نژاد آمده است:
نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي!
گمان مي‌‏كنم مجلس هفتم همچنان بي‌‏تفاوت و بي‌‏خيال! از كنار اعتراضات اين سوي آب و بهره برداري‌‏هاي آن سوي آب، بر طبل اخراج خبرنگاري مي كوبد كه طي اين روزها جز تظلم‌‏خواهي هيچ ابزاري براي بازگشت به حوزه خبري‌‏اش ندارد.
وقتي باهنر از اتهام" دزدي" فيش حقوقي توسط خبرنگار ايلنا و همبستگي استغفار كرد، وقتي آن روحاني اصول‌‏گراي مجلس هفتم ديگر در پي‌‏ اثبات" عشوه‌‏گر" بودن خبرنگاران برنيامد و شاهداني كه به خريداري عشوه خبرنگاران متهم شوند را در اين مجلس نيافت، وقتي هرچه گشتند چند تارموي مرا رها از مقنعه و روسري نيافتند تا مشت آن روحاني ديگر را همراهي و حمايت كنند براي اخراج و عبا و عمامه از تن درآوردن او را براي دفاع از" حجاب" يك زن پاس نداشتند، بر طبل اخراج به گونه اي ديگر كوبيدند، كه ديگر نيازي به ارائه دليل و مدرك نباشد.
كلي‌‏گويي كردند و به هزار و يك دليل خود را موظف و مكلف ندانستند تا جماعت عظيم معترضان به اين اقدام را پاسخ دهند، هرچند سال پاسخگويي به ملت را به انتها رسانده بودند!
گله اي نيست، چرا كه هيات رييسه حتي به اكثريت نمايندگان و همكاران خود در مجلس هم ضرورتي نديد كه توضيح دهد و فقط بسنده كرد به بستن پرونده اخراج پرابهام خبرنگاري كه هنوز نمي‌‏داند جرمش چيست!
قبول دارم كه سركشي و نافرماني را در خلوت خود، بزرگترين جرم من مي‌‏پنداريد اما وقتي سزاي سركشي و نافرماني من از توصيه ها و نصيحت‌‏هاي در گوشي و محرمانه كه- فلان سوال تنش زا را نپرس يا فلان پرسش آرامش بخش را بپرس- بي‌‏حرمت ساختن و طرد كردن از خانه ملت است، پس سزاي نافرماني و سركشي قانون‌‏گذاران نظام كه حفظ مصلحت‌‏ها از وظايف لاينفك آنان است در مقابل هزاران توصيه و نصيحت هاي دلسوزان كشور كدام است؟!
نافرماني و هيچ انگاشتن توصيه‌‏هاي دلسوزانه و صنفي سيصد و پنجاه روزنامه نگار ايراني كه علي‌‏رغم ناامني‌‏هاي فراوان شغلي در ساليان اخير، خانه به دوشي‌‏هاي پياپي و مواجه شدن با حديث مكرر توقيف مطبوعات كه حمايت هاي غره كننده نهادهاي بين‌‏المللي حقوق بشري را در دفاع از آنان برانگيخته بودند، باز هم در وطن ماندن را تكليف ديدند و بر استمرار حرفه خويش در چارچوب قوانين همين وطن عزيز اصرار ورزيدند كه بي‌‏تفاوتي و سركشي از خواسته و خواهش آنان، ناديد انگاشتن نفس وجود اهالي خبر و اصحاب رسانه نيست؟!
سركشي و هيچ انگاشتن توصيه‌‏هاي دلسوزانه جمعي از اساتيد مسلم علوم ارتباطات و مديران يازده روزنامه كه به سان يك نهاد بزرگ و پوياي فرهنگي در اين وانفساي اقتصادي، هر روز پاره‌‏هايي از فرهنگ اين كشور را براي افكارعمومي منتشر مي‌‏كنند، حتي موكلان ملت در مجلس هفتم را بر آن نداشت تا مديران اين يازده روزنامه را در قد و قواره‌‏اي حساب كنند و پاسخي در خور شان به آنان دهند؟!
سركشي و نافرماني قانون‌‏گذاران كشور از كساني كه جزو حلقه اصلي ياران جمهوري اسلامي بودند و سال ها به عنوان سران يا مديران ارشد در تحكيم پايه‌‏هاي نظام كوشيدند، چگونه است؟!
وقتي مهدي كروبي كه دو دوره رييس همين قوه قانونگذاري بوده است و در حلقه سران قوا در كنار شخص اول مملكت مي‌‏نشست و در تصميم‌‏گيري كلان كشور نيز شركت داشت كه در اين برهه نيز مقام رهبري نظام وي را به مشاوره براي تشخيص مصلحت نظام فراخوانده، چگونه است كه شما خود را بي‌‏نياز از توصيه‌‏ها و خواهش‌‏هاي دلسوزانه اين ريش سفيد نظام ديده‌‏ايد كه حتي او را نيز شايسته پاسخ نديده و هيچ دليل و توضيحي ارائه نداده‌‏ايد؟!
سركشي و نافرماني از توصيه‌‏هاي دلسوز ديگر اين نظام كه پس از 16 سال سكان داراي عرصه ديپلماسي، هم اكنون تجربه‌‏هايش را در امور بين‌‏الملل به مقام رهبري نظام در كسوت مشاورت عرضه مي‌‏كند، چگونه است؟!
مي‌‏دانيد منظورم دكتر علي‌‏اكبر ولايتي است كه همچون حرفه خويش در پزشكي اطفال، اين نظام را از زمان طفوليتش تاكنون همراهي كرده است، آيا او هم سزاوار شنيدن پاسخ و برهان قاطع نبود؟!
نافرماني و سركشي از توصيه‌‏هاي كسي كه اگرچه اختلاف فكري او با شما بسيار است و راه نجات و سربلندي كشور را متفاوت از شما مي‌‏جويد و زمان رياست جمهوري مقام رهبري نظام، از اعضاي دولت وي به شمار مي‌‏رفته است كه هنوز نيز سوداي خدمت به نظام از درسر دارد، چگونه است؟!
دكتر مصطفي معين را مي‌‏گويم كه شايد او هم از هراس اينكه مبادا موضع‌‏گيري علني‌‏اش قوه اي از همين نظام را تضعيف كند، تماس تلفني را دور از شان خويش نمي‌‏پندارد و آهسته نجوا مي‌‏كند و دلگرمي مي‌‏دهد كه" مبادا احساس حقارت كني از اتهامات دور از خلاق برخي از قانون گذاران"، كه البته از اينكه او را هم شايسته پاسخ و توضيح ندانستيد، گله اي نيست چرا كه او متفاوت مي‌‏انديشد.
نافرماني و سركشي از توصيه‌‏هاي كسي كه به عنوان سردسته" انضباط اين نظام" برگزيده شد، نشان از چه دارد؟
سردار محمدباقر قاليباف، اگرچه تجربه پليسي دارد اما به مجلس توصيه كرد برخورد پليسي با خبرنگاران هرگز! آيا او هم شايسته شنيدن پاسخ كوتاهي از مجلس نبود يا شما تهديد كارپرداز فرهنگي به افشاي اطلاعات ديگري از خبرنگار پارلماني را برخورد پليسي نمي‌‏دانيد؟!
بي‌‏تفاوت گذشتن از كنار توصيه معاون رييس‌‏جمهوري كه گفته بود مجلس هفتم با يك خبرنگار جوان چنين بي‌‏مهري نكند را چگونه پاسخ گفتيد كه البته باز هم گله اي نيست، چرا كه محسن مهرعليزاده از ديدگاه شما شايد سياست‌‏مردي جوان است و سزاوار شنيدن توضيح و پاسخ از قوه مقننه نيست.
بي پاسخ گذاشتن مجلس به همه آناني كه در شرح ماوقع نگاشتم، اگر به تعبير شما همه سياسي است و محصول شرايط انتخاباتي، بي‌‏اعتنايي به همه آن نمايندگاني كه جزو امضاء كنندگان طومار 80 نفره براي اخراج يك خبرنگار از حوزه خبري اش نبودند، نشان چيست؟! آيا علي زادسرجيرفتي به عنوان يك همفكر و همراه مجلس هفتم كه نه براي دفاع از شخص خبرنگار كه براي دفاع از شخصيت حرفه اي خبرنگار، ادبيات اخراج كنندگان را "مشمئز كننده" خواند، لايق اتهامي چون" ژست روشنفكرمابانه" است؟
دفاع زادسر از من نبود كه دفاع از كليت مجلس بود تا مبادا از جانب افراط به سوي بي‌‏حرمت ساختن شخصيت يك زن در خانه ملت كشيده شود.
و اما نافرماني و سركشي از توصيه‌‏هاي شخص دوم نظام كه هم عناد و غرض ورزي طيفي از تندروهاي همفكران شما را به دوش كشيد و هم انتقاد و اعتراض همفكران خودش را در برگزاري انتخاباتي كه سبب ساز افتخار شما به نمايندگي ملت در مجلس هفتم شد، به دوش مي كشد را چه پنداريم؟!
رييس جمهور خاتمي كه صادقانه گفت؛" از انتقاد و كشف خبرنگار برآشفته نشويد و قدر آنان را بيشتر بدانيد"، آيا او هم پس از هشت سال سزاوار يك پاسخ كوتاه اما مستدل مجلس هفتم نبود كه دست كم با هويت خبرنگاري چنين نكنيد.
حال كه حرف خاتمي هم ناشنيدني است و مي‌‏شود از كنار آن نيز همانند اين همه كه گذشته‌‏ايد، گذشت، پس اينك آخرين پرسشم را پاسخ گوئيد؛ شما نماينده چه كساني هستيد و پاسخگوي كيستيد؟!
اگر هر نيكي را پاداشي است و هر بدي را سزايي و سزاي سركشي من از توصيه‌‏هاي شما، اخراج از خانه ملت است، سزاي شما در مقابل سركشي از اين همه توصيه ها چيست كه اگر قرار باشد تنها من سزا گيرم آيا اين سزا، ناسزا نيست؟ مگذاريد همه چنين پندارند كه در سال پاسخگويي، مذهب پرسش چنين منسوخ گشته كه موكلان ملت از آن تبري مي‌‏جويند.
و درنهايت در سالي كه قرار است سال همبستگي ملي و مشاركت عمومي باشد، برخوردي اين چنين با خبرنگار و رسانه‌‏اي كه يكي از تاثيرگذارترين مولفه‌‏هاي همبستگي ملي است، چه توجيهي دارد؟ سكوت پرابهام مجلس و تلاش براي گذشتن بي‌‏سرو صدا و بدون پاسخ به كوله‌‏باري از اتهامت ناروا چه توجيهي دارد؟

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap