سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 سروش يکي از صد اثرگذار عالم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 14351384/01/31 - 18:03:58 P.M

 راهیافتگان مانع تذکر زادسر به اخراج علی نژاد از مجلس شدندPrint This Page!!!

جلوگيري رئيس مجلس هفتم از بيان تذكر زادسرجيرفتي، راه یافته جيرفت و عنبرآباد نسبت به اقدام هيات رييسه در خصوص اخراج خبرنگار" ايلنا" و روزنامه همبستگي و متعاقب آن اعتراض‌‏ رسانه‌‏هاي مختلف به اين موضوع، براي دقايقي صحن جلسه امروز مجلس را متشنج ساخت.
به گزارش خبرنگار" ايلنا" در جلسه علني امروز مجلس در حالي كه علي زادسر قصد بيان تذكري آيين نامه اي در خصوص عدم رعايت شان و منزلت مجلس را داشت، با ممانعت حداد عادل رئيس مجلس مواجه شد كه ميكروفون وي را خاموش كرد.
زادسر در قالب تذكر بند 11 ماده 23 خطاب به رئيس مجلس گفت : تذكرم را با حوصله گوش كنيد و بعد بگوييد وارد است يا خير.
وي افزود: ديروز بسياري از پايگاه هاي اطلاع‌‏رساني رايانه‌‏اي و تعداد زيادي از روزنامه ها جملاتي با ادبيات مشمئز كننده بر ضد مجلس برجسته ساخته و مي‌‏سازند.
زادسر تصريح كرد: آيا اين سخنان هتك كننده خانه ملت و جايگاه نظارتي مجلس است يا اخباري كه امثال آن خبرنگار اخراجي از مجلس انتشار مي‌‏دادند؟!
در اين هنگام حداد عادل اجازه ادامه صحبت را به زادسر نداد و خطاب به وي گفت: با خواندن و تكرار آنها شما به آن نشريات كمك مي‏كنيد تا دوباره آن مطالب عليه مجلس تكرار شود.
وي افزود: يك بار گفتم اگر روزنامه‌‏ها يك چيز بنويسند و نمايندگان تكراركنند، تناسبي با رويه مجلس هفتم ندارد و اگر روزنامه اي عبارت مشمئز كننده‌‏اي براي مجلس نوشته است، آيا راه مقابله اين است كه به عنوان حفظ شان از تريبون بخوانيد؟
زادسر با صداي بلند از رئيس مجلس خواست اجازه ادامه تذكر را به وي بدهد اما حداد عادل با مخالفت با اين خواسته او گفت: نگران هستم و نمي‌‏خواهم اين باب در مجلس باز شود.
زادسر خطاب به حداد تصريح كرد: اين باب در مجلس باز است.
حداد عادل گفت: بناي ما از اول مجلس هفتم اين بود كه اگر به مجلس در مطبوعات اهانت شد، نمايندگان از تريبون نخوانند.
رئيس مجلس سپس از زادسر خواست براي بيان تذكرش به وي مراجعه كند اما زادسر در حالي كه جمعي از نمايندگان قصد آرام كردن و نشاندن وي را داشتند، براي ادامه تذكرش اصرار مي‌‏كرد.
در اين ميان بين برخي از نمايندگان كه شاهد اعتراضات پي در پي زادسر به حداد عادل بودند، با وي درگيري لفظي پيش آمد.
محمدمهدي شاهرخي، نماينده پلدختر و نظام ملاهويزه، نماينده دشت آزادگان از جمله نمايندگاني بودند كه با فرياد با زادسر درگير شدند، در اين هنگام محمدحسن ابوترابي فرد، نايب رئيس مجلس در كنار صندلي زادسر حاضر شد و قصد آرام كردن وي را داشت اما زادسر گفت؛ تا هنگامي كه اجازه بيان تذكرش را پيدا نكند، مي ايستد و حاضر به نشستن بر روي صندلي خود نيست.
در ادامه هنگامي كه رئيس مجلس اجازه بيان تذكر به زادسر را نداد، وي به نشانه اعتراض صحن را ترك كرد و در جمع خبرنگاران حاضر شد و در انتقاد به عملكرد حداد عادل مصاحبه كرد اما از خبرنگاران خواست تا پايان جلسه علني اين اظهارات رامنعكس نكنند.
ملاهويزه نيز در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: آقاي زادسر تذكرش را قبلا در خصوص خبرنگار اخراجي" ايلنا" داده بود، رئيس مجلس مي خواست ديگر به اين بحث دامن زده نشود.
وي افزود: بحث خبرنگار اخراجي با توجه به شرايط كنوني قابل طرح نبود.
ملاهويز گفت: زادسر بايد شرايط حساس مجلس را درك كند، برخي مواقع نياز به گذشت و گذر از يك موضوع است اما ايشان بر بيان يك موضوع اصرار مي‌‏ورزند.
لازم به توضيح است، روز گذشته نماينده دشت آزادگان در سخناني ناآرامي‌‏هاي اخير خوزستان را به حزب مشاركت ربط داده و خواستار انحلال اين حزب شده بود.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap