سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 سروش يکي از صد اثرگذار عالم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 14481384/01/31 - 18:59:43 P.M

 معین:بایداز حقوق برابر همه مذاهب اسلامی دفاع کنیمPrint This Page!!!

دكتر مصطفي معين به مناسبت آغاز هفته وحدت بيانيه‌اي صادر كرد.
در اين بيانيه آمده است: آغاز هفته وحدت و ميلاد خجسته پيامبر آگاهي و رحمت و عدالت و رافت، حضرت محمد مصطفي (ص) را به همه هم‌ميهنان مسلمان و همه مذاهب اسلامي صميمانه تبريك و تهنيت مي‌گويم. انتخاب نمادين هفته وحدت كه در برگيرنده همه روايت‌هاي غالب در ميان اهل سنت و شيعيان از زادروز فرخنده پيامبر اكبر (ص) است، پيامي فراتر از وحدت مسلمانان تنها در شرايط دشوار مانند دوران انقلاب و دفاع مقدس دارد.

وحدت شيعه و سني يعني همدلي، همراهي و همكاري درعين تفاوت مذهبي، هم در دوران سختي‌ها و هم در گشايش‌ها، ما بنا به وظيفه اسلامي خود امروز ملزم به اجراي عملي اين باور هستيم.


در ادامه اين بيانيه آمده است: تحقق عدالت سياسي، اجتماعي و قوميتي نتيجه بلافصل وحدت مسلمانان است و از آنجا كه طبق قانون اساسي، استفاده از حقوق شهروندي از جمله شركت در مديريت كشور حق هر ايراني است ، پس امروز نياز به آن داريم كه از حقوق برابر همه مذاهب اسلامي در اين زمينه دفاع كنيم.

وظيفه امروز ماست كه روشن‌بيني و تلاش‌هاي شجاعانه مرجعيت شيعه و عالمان بزرگ اهل سنت را در دوران معاصر در جهت تقريب مذاهب اسلامي و نزديكي دو جريان بزرگ شيعه و سني با گامهاي عملي در باب احقاق همه حقوق شهروندي و پيشبرد دموكراسي و اصلاحات پاس داريم.

مشاركت فعال و گسترده همه هم‌ميهنان مسلمان در «انتخاب سرنوشت» و حضور فعال و عاري از تبعيض آنان در اداره امور جامعه تجلي وحدت اسلامي و تضمين‌كننده استقلال، يكپارچگي و توسعه همه‌جانبه ايران است. اميد آنكه دراين مسير مشمول الطاف ويژه خداوند و بهره‌مندي از بينش و رفتار محمدي (ص) باشيم.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap