سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 سروش يکي از صد اثرگذار عالم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 14491384/02/01 - 14:43:41 P.M

 آرمین: سخنان جنتی به معنای جایز دانستن كاربرد سلاح عليه مخالفان استPrint This Page!!!

سخنگوي سازمان مجاهدين انقلاب با اشاره به جلسه‌ي اخير شوراي سياسي اين سازمان خاطرنشان كرد كه چگونگي برگزاري كنگره سازمان در نيمه‌ي دوم ارديبهشت، انتخابات ، وضعيت نامزدها به خصوص نامزد جبهه‌ مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي و انجام فعاليت‌هاي تبليغي براي ايشان در اين جلسه مورد بررسي قرار گرفت.
به گزارش امروز محسن آرمين هم‌چنين بااشاره به بخشي از اظهارات آيت‌الله جنتي در نماز جمعه‌ي هفته‌ي گذشته‌ي تهران، طرح چنين مطالبي كه آن‌ها را تفرقه انگيز دانست را از موضوعات ديگر مورد بررسي در جلسه‌ي سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي برشمرد و گفت: ايشان ضمن تهديد مخالفان سياسي و فكري خود،‌ آنها را منافق خواند و از صدور حكم اعدام عليه برخي از آنها خبر داد. ايشان همچنين برخورد مسلحانه عليه مخالفان سياسي و فكري خود را امري مشروع و معقول دانست كه بنا به برخي مصالح،‌ اجراي آن به آينده موكول شده است.
عضو سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي، در ادامه گفت: آقاي جنتي در سخنان اخير خود، بر خلاف تمامي مسوولان كشور كه مشاركت گسترده‌ي مردم در انتخابات را مهمترين اصل مي دانند تاكيد كردند كه نتيجه‌ي انتخابات اهميت دارد و تلويحا به چشم‌پوشي از مشاركت گسترده‌ي مردم به خاطر نتيجه‌ي انتخابات اشاره نمود. اين در حالي است كه تنها يك ماه به ثبت نام كانديداها مانده و هيات‌هاي اجرايي و نظارتي هنوز انتخاب نشده‌اند ، ولي ايشان از احتمال بالاي رد صلاحيت برخي كانديداها كه به نظر ايشان به مسايل قومي دامن مي‌زنند سخن گفته‌اند.
وي در همين راستا افزود: اول ؛ با توجه به اعلام بي‌اطلاعي مسوولان دستگاه قضايي از صدور احكام اعدام عليه برخي فعالان سياسي كه جنتي آنها را منافق خوانده است ، مي توان حدس زد كه همانند نهادهاي اطلاعاتي موازي ، ظاهرا" نهاد قضا و دادگاه هاي موازي و پنهاني وجود دارند كه به محاكمه ي غيابي و صدور احكام اعدام مي پردازند كه احكامشان هم به صورت مخفي و پنهان اجرا مي شود .
دوم ؛ نهاد قضايي موازي و دادگـــاه هاي پنهان و مورد وثـــوق آقاي جنتي بر اساس سياست عمل مي كنند ، نه قانون و مباني حقوقي و قانوني اعلام شده و رسمي .
سوم ؛ ايشان سوژه بسيار خوبي براي محافل حقوق بشر و مراجع بين المللي درست كرده اند و آشكارا و آگاهانه بر خلاف مصالح ملي گام برداشته اند ، بنابراين آقاي جنتي شايسته مقام عضويت شوراي نگهبان و امامت جمعه نيستند ، اگر سخنان جنتي اشتباه باشد ، آشكارا خلاف واقع سخن گفته اند و بدين ترتيب از عدالت ساقط هستند و نمي توانند در مقام امامت جمعه و عضويت شوراي نگهبان بمانند .
چهارم ؛ آقاي جنتي فقيه هستند و چون سالها در شوراي نگهبان عضويت داشته اند ، با مفاهيم و اصطلاحات قانوني و حقوقي آشنايي دارند ، وقتي سخن از برخورد مسلحانه با مخالفان مي برند ، فرق آن را با محاكمه و صدور احكام قانوني به خوبي مي دانند ، لذا ايشان آشكارا هرج و مرج و ناامني و به كار بردن سلاح عليه مخالفان خود را امري جايز شمرده اند .
وي ادامه داد : پنجم ؛ آقاي جنتي در مقام خطيب جمعه نسبت به مواضع اصلاح طلبان و كانديداي آنها مبني بر ضرورت توجه و تامين مطالبات اقوام و مذاهب در چارچوب قانون اساسي هشدار داده و آنها را متهم به دامن زدن به واگرايي ملي و بحران آفريني در كشور كرده اند . در نماز جمعه اخير نيز اين اتهامات را تكرار كرده اند . تاكيد و تكرار اين اظهارات ، همزمان با نا آرامي هاي اهواز ، به نظر ما معني دار است و با توجه به مشكوك بودن ناامني هاي اخير شهر اهواز ما نمي توانيم احتمال ارتباط ميان هشدارها و بزرگنمايي هاي آقاي جنتي را با اين ماجرا منتفي ندانيم . واقعا" اگر قرار بودضد انقلاب ثابت كنددر جمهوري اسلامي احكام اعدام مخفيانه صادر مي شود و اثبات كند اعدام مخالفان در ايران بنا بر برخي مصالح موقتا" متوقف شده و در آينده احتمالا" اجرا مي شود و اگر قرار بود چنين بنماياند كه جمهوري اسلامي هيچ اعتقادي به حقوق و آزادي هاي قانوني و بديهي شهروندان ايراني ندارد و مخالف سياسي در اين نظام حق حيات ندارد ، بهتر از مدركي كه آقاي جنتي در اختيار آنها قرار داده ، چه مدركي مي توانستند به دست بياورند ؟
وي افزود : ششم ، ما به جاي آقاي جنتي از مردم شريف عذر مي خواهيم و مي گوييم صحبت هاي ايشان را جدي نگيريد و با اطمينان از تاييد صلاحيت نامزدهاي خويش به انتخابات رياست جمهوري دوره نهم اميدوار باشند و بدانند كه هنوز در اين نظام علي رغم تلاش هاي آقاي جنتي و همفكرانش ، مي توانند به تحقق اراده ي خويش از طريق شركت در انتخابات و مؤثر بودن راي خويش در اداره كشور اميدوار باشند .
آرمين گفت : سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي در پايان اعلام مي كند با توجه به اين كه آقاي جنتي بارها آگاهانه اظهار به مطالب خلاف واقع كرده و با توجه به اين كه اظهارات آقاي جنتي به شدت تحت تاثير گرايشات سياسي و حزبي است و با توجه به اينكه آقاي جنتي افراد متدين ، خوشنام و خادم اين كشور و ملت را بارها به نفاق و بي ديني متهم كرده اند صلاحيت عضويت در شوراي نگهبان و امامت جمعه را ندارند .

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap