سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 سروش يکي از صد اثرگذار عالم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 14551384/02/01 - 14:57:56 P.M

 سخنگوي قوه قضاييه :در پرونده وبلاگ‌‏نويسان ضابطان قضايي و دادسرا مرتكب سهل‌‏انگاري شده‌‏اند Print This Page!!!

آخرين جلسه از هيات تعيين شده براي بررسي صحت ادعاهاي متهمان سايت‌هاي اينترنتي و وبلاگ‌نويسان درحضور رئيس قوه قضائيه تشكيل شد.
جمال كريمي‌راد با بيان اين خبر به خبرنگار خبر گزاری ایسنا گفت: با توجه به دستور رئيس قوه قضائيه، هياتي براي پيگيري ادعاهاي اين افراد تشكيل شد كه با تشكيل جلسات متعدد و بررسي پرونده اين افراد توسط قاضي حقوق شهروندي دادسراي انتظامي قضات و داديار اين دادسرا، گزارش كاملي از روند رسيدگي به اتهامات و ادعاهاي اين افراد تهيه شد.
وي با بيان اينكه هيات تعيين شده نظر خود را به رئيس قوه قضائيه ارائه كرده است، خاطر نشان كرد: هيات به اين نتيجه رسيد كه در مجموع غير از 4 نفر از متهمان پرونده، ساير افرادي كه تحت پيگرد قرار گرفتند نقش فعال و آگاهانه‌اي در مسايلي كه به آنها تفهيم شده نداشته و در اقدامات آنها سوء نيتي نبوده است. البته اين گزارش به دادسرا ارائه شد و دادسرا نيز آنرا پذيرفت.
وي تاكيد كرد: غيراز 4 نفر از متهمان پرونده ساير افراد به علت احراز عدم سوء نيت با قرار لازم مختومه شد و 4 نفر باقيمانده با توجه به بررسي‌هاي انجام شده در دادگاه حاضر خواهند شد كه ان‌شاءالله در دادگاه مورد رافت اسلامي قرار گيرند.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا صحت ادعاي اين افراد ثابت شده است يا خير؟ تصريح كرد: در مجموع يكسري عدم رعايت قوانين و مقررات و تخلف وجود داشته كه برخورد مي‌كنيم و مورد پيگيري قرار خواهد گرفت.
سخنگوي قوه قضائيه درپاسخ به سوال ايسنا مبني بر اينكه آيا تخلف احتمالي برخي ضابطان قضايي در اين پرونده محرز شد؟ اظهار داشت: بطور كلي درباره‌ي چه ضابط و چه مقام قضايي، به اين نتيجه رسيديم كه درمواردي رعايت قوانين نشده بود و تصميمات لازم اتخاذ خواهد شد.
وي در خصوص زمان برگزاري دادگاه اين 4 متهم باقيمانده در اين پرونده گفت: پس از صدور كيفرخواست، به پرونده آنها رسيدگي مي‌شود و البته براساس همين كيفرخواست مشخص خواهد شد كه چه دادگاهي صلاحيت رسيدگي به اتهامات اين افراد را دارد. وي در پايان گفت: براي تمام خانمهاي متهم در اين پرونده قرار منع پيگرد صادر شده است.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap