سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 سروش يکي از صد اثرگذار عالم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 14591384/02/01 - 16:31:12 P.M

 مهدوی کنی:اگر اصولگرايان حرف پيرمردها را گوش نكنند ضرر مي‌بينندPrint This Page!!!

از دبيركل جامعه‌ روحانيت مبارز پرسيده شد كه به چه دليل نقش اين تشكل در بين نيروهاي اصولگرا كمرنگ شده و آيا اين نهاد روحاني در بين نيروهاي اصولگرا همان نقشي را كه در گذشته ايفا مي‌كرد، اكنون نيز ايفا مي‌كند؟ وي گفت: همه حرف‌ها را نمي‌توان زد و اگر مصلحت بود مي‌گفتيم.

پايگاه اطلاع رساني "هاتف": دبيركل جامعه‌ روحانيت مبارز در پاسخ به خبرنگاران با اشاره به اينكه وي به اصولگرايان در زمينه‌ انتخابات قبل از نوروز پيام داده و اين پيام به تازگي منتشر شده است، خاطرنشان كرد: نسبت به ايجاد اجماع اميدوارم و اگر اميدوار نبودم چنين پيامي را نمي‌دادم.
مهدوي كني طي سخناني در همايش مشاركت عمومي و همبستگي ملي كه با حضور ائمه جماعات تهران برگزار شد، در پاسخ به اين سوال كه چرا مانند سال 76 رياست شوراي هماهنگي را برعهده نگرفته است تا اجماع در بين نيروهاي اصولگرا ايجاد شود؟ گفت: اوضاع مناسب نبود.
وي در پاسخ در مورد استراتژي جامعه‌ روحانيت مبارز در انتخابات رياست جمهوري گفت: جامعه روحانيت سعي در ايجاد وحدت و اجماع در بين كانديداها دارد.
وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينكه جامعه روحانيت مبارز با چه مكانيزمي مي‌خواهد در بين نيروهاي اصولگرا وحدت ايجاد كند، گفت: ما بايد بنشينيم و با يكديگر صحبت كنيم.
مهدوي كني در پاسخ به سوالي مبني بر نظر جامعه‌ روحانيت مبارز در ارتباط با ورود هاشمي رفسنجاني به صحنه‌ انتخابات، گفت: جامعه روحانيت هنوز تصميمي نگرفته و هاشمي نيز هنوز اعلام نظر رسمي نكرده است.
دبيركل جامعه روحانيت مبارز در پاسخ به اين سوال كه ديدار عده‌اي از جامعه‌ روحانيت مبارز و شوراي نگهبان با هاشمي براي اينكه نظر خود را در مورد انتخابات اعلام كند صحت دارد يا خير، گفت: تعدادي از افراد به ديدار وي رفته‌اند ولي به عنوان عضو جامعه‌ روحانيت كسي به ديدار هاشمي نرفته ‌است.
خبرنگاري پرسيد كه چرا هاشمي دقيقا اعلام نظر نمي‌كند تا تكليف اصولگرايان مشخص شود؟ مهدوي کني پاسخ داد: من نمي‌دانم. از خود ايشان بپرسيد، بنده در اين جريان بي تقصيرم.
دبيركل جامعه‌ روحانيت مبارز در پاسخ به اين سوال كه اگر هاشمي رفسنجاني وارد صحنه‌ انتخابات شود، به چه ميزان احتمال دارد راي بياورد، گفت: بايد ديد كه وي به چه ميزان در بين مردم مقبوليت دارد.
وي در مورد نظر جامعه روحانيت مبارز در ارتباط با حضور هاشمي رفسنجاني در صحنه انتخابات گفت: بنده به تنهايي در اين مورد تصميم نمي‌گيرم بايد همه‌ اعضا بنشينيم و با يكديگر در اين مورد تصميم بگيريم و قهرا دوستان در اين مورد تصميم خواهند گرفت و قهرا نيز شوراي هماهنگي تبعيت مي‌كند؛ البته ممكن است بعضي از كانديداها اين را قبول نكنند.
مهدوي كني در پاسخ به خبرنگاري كه گفت كانديداي شوراي هماهنگي مشخص شده و لاريجاني است، گفت: تا آنجا كه من مي‌دانم هنوز اين امر نهايي و قطعي نشده است. البته جامعه‌ روحانيت و شوراي هماهنگي از يكديگر جدا هستند و جامعه روحانيت يك نهاد مستقل است. ما در آنجا يك رابط داريم كه اين رابط نظرات شورا را منتقل مي‌كند و ما در مورد آن تصميم‌گيري مي‌كنيم.
از دبيركل جامعه‌ روحانيت مبارز پرسيده شد كه به چه دليل نقش اين تشكل در بين نيروهاي اصولگرا كمرنگ شده و آيا اين نهاد روحاني در بين نيروهاي اصولگرا همان نقشي را كه در گذشته ايفا مي‌كرد، اكنون نيز ايفا مي‌كند، وي گفت: همه حرف‌ها را نمي‌توان زد و اگر مصلحت بود مي‌گفتيم.
وي در پاسخ به سوال خبرنگاري كه پرسيد پيام شما به اصولگرايان قبل از نوروز داده شد ولي هنوز در بين نيروهاي اصولگرا اجماع نشده است، گفت: اگر آنها حرف پيرمردها را گوش نكنند ضرر مي‌بينند.
مهدوي كني با بيان اينكه در صورتي كه كانديداها به وحدت برسند مشاركت جمعي و حداكثري در صحنه‌ انتخابات ايجاد خواهد شد و من نسبت به اين امر اميدوار هستم و نبايد نااميد شد، گفت: جامعه‌ روحانيت با جديت وظايف خود را انجام مي‌دهد و اصرار دارد كه كانديداها از بين خودشان يك نفر را انتخاب كنند. همان كاري را كه اول انقلاب مي‌كرديم و كانديداها دائم نگويند من هستم، من هستم.
خبرنگاري پرسيد آيا احساس نمي‌كنيد وقت تنگ شده است؟ وي گفت: وقت تنگ نيست.
دبيركل جامعه‌ روحانيت مبارز در پاسخ به سوال مكرر خبرنگاران كه در مورد كمرنگ شدن نقش روحانيت و جامعه‌ مدرسين در صحنه‌ انتخابات سوال مي‌كردند، خطاب به خبرنگاران گفت: شما نبايد افراد را سوال پيچ كنيد. بايد جوي را در جامعه‌ ايجاد كنيد كه آرامش‌زا باشد. التهاب و نگراني را در جامعه‌ كمتر كنيد و اينها حرفهاي شماست.
وي در پاسخ به سوال خبرنگاري كه پرسيد آيا قصد داريد با حضور در شوراي هماهنگي در عرصه سياسي جامعه نسبت به قبل حضور بيشتري داشته باشيد، گفت: من در جامعه‌ روحانيت حضور دارم و تصميمات خود را بصورت جمعي اتخاذ مي‌كنيم.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap