سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 سروش يکي از صد اثرگذار عالم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 15691384/02/05 - 20:37:22 P.M

 يك پيشنهاد اصوليPrint This Page!!!

  نويسنده : شهاب الدين طباطبايي اردکانی
 (از همين نويسنده)


در هفتمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي، با تشخيص مناسب و به موقع! خود با رد صلاحيت همزمان كانديداهاي اصلاح طلبان و كانديداهايي از جريان راست كه ممكن بود رأي شكن نامزد اصلي محافظه كاران در حوزه انتخابيه شان باشد زمينه انتخاب يك نفر از يك نفر! را فراهم كرد تا همفكران “ خودي تر” و “هماهنگ تر” را به اين مسؤليت منصوب نمايد. موضوعي كه فقط در انتخابات مجلس خبرگان سابقه داشت.
ياد آوري تجربه نقش آفريني شوراي نگهبان در انتخابات به ياد ماندني مجلس هفتم و تأثير آن بر راهيابي كانديداهاي مورد نظر جناح راست به مجلس را اينك از آن رو ضروري مي دانم كه به استناد آن ، پيشنهاد خود را مطرح نمايم.
در اين چند روزه، اعتراض و انتقاد همگاني و تند رقباي محافظه كار كانديداي معرفي شده از سوي شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب به انتخاب اين شورا، موضع شكننده و آسيب پذير محافظه كاران را بيش از پيش نمايان كرده و ....
نمي خواهم به تكرار آنچه در خبر ها پيرامون اختلاف داخلي شوراي هماهنگي در معرفي نامزد واحد اصولگرايان آمده بپردازم. قصدم اين است كه با ياد آوري تجربه گذشته پيشنهادي براي حل مسئله پيش رو داشته باشم. اين پيشنهاد را پيشنهاد اصولي ناميده ام چون هم براي حل مشكل "اصولگرايان" است و هم با شيوه و "اصول" آنها در انتخابات گذشته همخواني و نزديكي دارد:
شوراي نگهبان همچون گذشته و با اقتدار كامل ابتكار عمل را در دست گيرد و براي حفظ وحدت و يكپارچگي محافظه كاران پس از انكه از انتخاب نهايي شوراي هماهنگي اطمينان حاصل كرد، ساير كانديداهاي اصولگرا اعم از ائتلاف چهار و چهار+ 1 و مستقل و... يا هر نامزد ديگري را كه احتمال جذب بخشي از آراي ثابت جناح راست را دارد در اقدامي انقلابي و قانوني رد صلاحيت نمايد. اين اقدام علاوه بر آنكه نظر شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب را تأمين مي كند، عملكرد فراجناحي(!) و عادلانه شوراي نگهبان در رد صلاحيت ها را نيز بيش از پيش نمايان مي كند؛ جذابيت بيشتري به انتخابات مي بخشد و حضور حداكثري مردم را تضمين مي كند؛ در موقع لزوم اين استدلال را كه چرا كساني كه قبلاً تأييد صلاحيت شده اند رد مي شوند و يا برعكس بي اثر مي كندو ...
به هر حال به نظر مي رسد شوراي نگهبان اين بار نيز مثل هميشه مي تواند و بايد كه كارآئي خود را در مواقع سرنوشت ساز و حساس و در راستاي حفظ وحدت و همبستگي به نمايش بگذارد.
اينجانب به عنوان پيشنهاد دهنده اين پيشنهاداصولي، تضمين مي دهم كه رد صلاحيت هيچ يك از دوستان، واكنش افكار عمومي را در پي نخواهد داشت. مطمئن باشيد.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap