سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 با چند جمله از چند کاندیدا!


 تبرئه از چه !!!!!


 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 سروش يکي از صد اثرگذار عالم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 15881384/03/07 - 21:19:48 P.M

 معين:ملاك بررسي صلاحيت همان معيار صدور احكام اعدام از سوي جنتي است؟Print This Page!!!

« اميدوارم معيارهاي تأييد صلاحيت ها ، همان معيارهايي نباشد كه بر اساس آن ، احكام اعدام مورد اشاره آقاي جنتي در نماز جمعه و در آستانه ميلاد پيامبر رحمت ، صادر شده است. »
به گزارش كميته خبري دفترمركزي دكتر مصطفي معين، روز دوشنبه 6 ارديبهشت ، كانديداي اصلاح طلبان پيشرو، در اولين ساعت هاي ورود خود به شهر رشت ، ضمن بيان اين مطلب و در پاسخ به سوال يك دانشجو، تأكيد كرد:«بيش از20 مورد وجه تمايز ميان خودم و آقاي خاتمي ، دولت آينده ام با دولت ايشان و افكار عمومي اين دوران با افكار عمومي سال 76 براي شما مي توانم نام ببرم.»
دكتر معين كه در جمع نمايندگان شوراي صنفي دانشجويان دانشگاه گيلان، مطبوعات مستقل دانشگاههاي گيلان و انجمن اسلامي دانشگاه علوم پزشكي گيلان و در محل دفتر جبهه مشاركت اين استان صحبت مي كرد،با اشاره به شاخص هاي برنامه سوم توسعه اعلام كرد: « چه به تعبير آقاي خاتمي و چه به تعبير صاحبنظران و ملاك ها و شاخص هاي موجود، وزارت علوم در زمان مسوليت من موفق ترين وزارت دولت اصلاحات بوده است . »
وزير علوم مستعفي دولت خاتمي، دراين ديدار كه به شكل ميزگرد برگزار شد، به مقايسه انتخابات 84 و انتخابات 76 پرداخت و گفت : « انتخابات 76، يك « نه» بزرگ بود. اما شرايط زمان ، موقعيت ها ، افكار عمومي و ... هيچ گاه ايستا نمي ماند . همه چيز نسبت به سال 76 تغيير كرده است . انتخابات 85 فقط يك « نه» بزرگ نيست و وجه ايجابي آن غالب است.مشكل بزرگ اين زمان ترديد و بي انگيزگي است.»
وي در ادامه گفت : «اگر احساس خطر نمي كردم ، وارد عرصه نمي شدم . پزشك و استاددانشگاه هستم . كار در مركز تحقيقاتي را هم بسيار دوست دارم. اگر كسي بتواند مرا مجاب كند كه مشكل مديريت غير علمي ،عدم بهره وري و مخاطرات پيش رو را مي شود به طريق ديگري حل كرد و به آمدن من نيازي نيست ، من به دانشگاه باز مي گردم و از او تشكرخواهم كرد.عرصة مسوؤليت هاي خطير اجتماعي ، عرصه پرخطري است و كسي كه وارد اين عرصه مي شود بايد به هر بهايي به طور كامل در خدمت آرمانهاي الهي و انساني اش قراردهد .»
معين در پاسخ دانشجويي كه از او پرسيد« شما كه بر اثر فشارها در دوران وزارتتان ، استعفا داديد ، فكر نمي كنيد در عرصه رياست جمهوري هم مجبور به استعفا شويد و در اين صورت اين استعفا را پرهزينه نمي دانيد؟»، براين نكته تأكيد كرد كه استعفا را يك تدبير مديريتي در شرايط خاص و استثنايي مي داند و اعلام كرد: « من دوبار استعفا دادم استعفاي اول، در جريان فاجعه كوي دانشگاه و به عنوان دفاع از دانشجويان مظلوم و نهاد دانشگاه بود كه در زمان خودش تأثير مثبتي گذاشت و استعفاي دوم من ، اعتراض به يك فرصت سوزي بزرگ در راه پيشرفت علمي كشور و كارشكني هايي بود كه در راه ساختار مديريت علم و فناوري ايران ايجاد مي شد تصويب لايحه تحول ساختار فرسوده وزارت علوم به ميان آمد.»
وي در ادامه گفت: « استعفاي وزارت با استعفاي رئيس جمهور متفاوت است. رئيس جمهور بايد به عنوان منتخب مردم و رييس دولت به جاي الف استعفا ، الف ايستادگي را انتخاب كند ، ايستادگي در دفاع از حقوق اساسي مردم ، رفع معضلات و مشكلات جامعه و برنامه ريزي براي پيشرفت و توسعه و سربلندي ايران و ايرانيان.»

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap