سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 با چند جمله از چند کاندیدا!


 تبرئه از چه !!!!!


 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 سروش يکي از صد اثرگذار عالم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 15911384/03/07 - 21:39:10 P.M

  معين:چرا بايد كشورهاي حقير واسطه رابطه ايران با آمريكا باشندPrint This Page!!!

«چرا بايد كشور حقيري مثل اردن واسطه رابطه ما با آمريكا شود؟ مگر ما خودمان چه كم داريم؟ اگر ما در گذشته از ديپلماسي واجد شرايط برخوردار نبوديم به خاطر مشكلات داخلي بود. مگر كشوري كه به تعبير آقاي خاتمي هر 9 روز يك بحران دارد، مي تواند در عرصه سياست خارجي موفق عمل كند؟»
دكتر مصطفي معين كه در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجويان دانشگاه تربيت معلم كرج شركت كرده بود، در پاسخ به دانشجويي كه در مورد سياست هاي دولت آينده وي در رابطه با آمريكا پرسيده بود، با بيان مطلب بالا، اضافه كرد: «هر چند كه سياست خارجي ما در رابطه با آمريكا خلاصه نمي شود، اما مهمترين چالش ما در عرصه سياست خارجي مسئله رابطه با آمريكا است. در دولت من، در مورد رابطه با آمريكا سه محور مورد توجه خواهد بود، اول اين كه در حد اختيارات رئيس جمهور در اين زمينه تصميم خواهم گرفت. دوم اين كه در تصميم گيري براي ايجاد رابطه با آمريكا منافع ملي محور خواهد بود. سومين محور هم اين است كه رابطه با آمريكا را در شرايط تحميلي نخواهيم پذيرفت.»
● از موضع اقتدار با كلينتون دست مي دادم
به گزارش كميته خبر و اطلاع رساني دفتر مركزي دكتر معين، وي در جمع دانشجويان به تحريف سخنان خود توسط برخي از رسانه ها اشاره كرد و ضمن اعتراض به اين عملكرد تخريبي گفت: «روزنامه كيهان و جمهوري اسلامي، در صحفه اول خود به نقل از من تيتر زده اند كه «غني سازي را قطع مي كنم.« اين گونه تيتر زدن ها، فريبكاري، مردم فريبي و بي صداقتي است و شما هم مثل من بايد فريبكاري را محكوم كنيد.»
وي در همين زمينه ادامه داد: «اين در صورتي است كه من گفته بودم كه اگر امنيت ملي در خطر جدي باشد، به عنوان يك تاكتيك و آن هم به صورت موقت، غني سازي را متوقف خواهيم كرد.»
وزير مستعفي علوم در ادامه به يكي ديگر از موارد تحريف سخنان خود، از سوي روزنامه هاي كيهان و جمهوري اسلامي اشاره كرد و گفت: «در مصاحبه مطبوعاتي ام كه قبل از نوروز برگزار شد گفتم كه در اجلاس هزاره اگر جاي خاتمي بودم، به عنوان نماينده مردم ايران و از موضع اقتدار، در صورتي كه كلينتون دستش را به سوي من دراز مي كرد با او دست مي دادم و به عنوان يك ايراني، در مقابل او هيچ گاه احساس كمبود نمي كردم. باز هم اين يكي دو روزنامه آن صحبتهاي مرا به سفر اخير خاتمي و به خاك سپاري پاپ ژان پل دوم مرتبط كرده اند.»
وي در پاسخ سوال يكي از دانشجويان درباره ارتباط مسائل هسته اي و احتمال حمله آمريكا تصريح كرد: «استفاده صلح جويانه از تكنولوژي هسته اي حق ماست و باز هم تاكيد مي كنم كه اگر قرار باشد امنيت ملي ما در خطر قرار گيرد، بايد در كوتاه مدت غني سازي را متوقف كنيم.»
دكتر معين در ادامه، با انتقاد از شعارهاي تند و تيز برخي از كانديداهاي انتخابات رياست جمهوري تاكيد كرد: «بعضي از دوستان ما در شعارهاي انتخاباتي خود، حرفهاي تند و تيزي مي زنند كه مي تواند واقعه عراق را براي ما تكرار كند. الان در تلويزيون هاي آمريكا، اعدامهاي 20 سال قبل ايران را نشان مي دهند و با چنين كارهايي براي افكار عمومي آمريكا فضا سازي مي كنند. آنها هم منتظر 27 خرداد هستند و اعلام كرده اند تابستان در مورد ايران تصميم گيري خواهند كرد.»
● مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب را مقبول تر يافتم
در جريان پرسش و پاسخ، دانشجويي جبهه مشاركت را به «منفعت طلبي» و «دم دمي مزاج» بودن متهم كرد و از نوع ارتباط معين با اين حزب در صورت پيروزي در رقابت هاي انتخاباتي پرسيد، دكتر مصطفي معين هم در پاسخ اين دانشجو گفت: «كشور ما سابقه خوبي در كار حزبي ندارد. اما از نظر من، بر خلاف تجربه تلخ كار حزبي و از آنجايي كه كشور بايد به صورت متشكل اداره شود، ما به حزب نياز داريم.»
معين در ادامه پاسخ خود در ارتباط با حزب مشاركت افزود:«عضو هيچ گروه و حزبي نيستم. اما در ميان احزاب، جبهه مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي را صادق تر، مقبول تر و روشن تر يافتم و به دعوت آنها براي نامزدي در انتخابات پاسخ مثبت دادم.»
وي در مورد شيوه تعامل خود با اين احزاب گفت:«احزابي كه از من براي نامزدي دعوت كرده اند هنوز آن قدر فراگير نشده اند كه همه نخبگان و افراد توانمند مورد نظرم را در خود جاي داده باشند، به همين خاطر كابينه حزبي تشكيل نخواهم داد و براي انتخاب كابينه محدود به اين احزاب نخواهم بود.»
● بعد از صداقت و صراحت، نوبت صلابت است
«ما نمي خواهيم رئيس جمهور گريه كند، ما از رئيس جمهور صلابت مي خواهيم. چه تضميني مي دهيد كه پس از رئيس جمهور شدن هم در برابر فشارها استعفا ندهيد؟»
اين سوالي بود كه يك دختر دانشجو از مصطفي معين پرسيد و او اين گونه پاسخ داد:«اگر اين استعفا را به معناي ايستادگي در برابر هتك حرمت دانشجويان بدانيم، من به اين استعفا افتخار مي كنم. من با آن استعفا در مقابل تجاوز به حريم دانشجويان ايستادم تا ديگر كسي از اين غلطها نكند. ادامه آن قائله، باعث مي شد قتلهاي زنجيره اي ادامه پيدا كند و دولت ساقط شود.
وي ادامه داد:«اما اين استعفا با استعفا در مقام رياست جمهوري قابل مقايسه نيست. رئيس جمهور آخرين نفري است كه صحنه را ترك مي كند. بعد از صداقت و صراحت، نوبت صلابت است.»

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap