سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 با چند جمله از چند کاندیدا!


 تبرئه از چه !!!!!


 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 چه بايد پاسخش مي دادم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 16181384/02/08 - 18:53:28 P.M

 رسالت: قبول نداشتن حکم حکومتی، عامل رد صلاحیت استPrint This Page!!!

رسالت در یادداشتی، ضمن نقل سخنان معین درباره اینکه «درخصوص اسرائیل نیز ما نباید کاسه داغ تر از آش باشیم اگر ملت فلسطین دولت را قبول دارد ما هم نمی توانیم قبول نداشته باشیم...»، نوشته است: «باید از آقایانی که دغدغه حقوق بشر دارند و برای خود معاون حقوق بشر در نظر گرفته اند، پرسید، آیا آنچه امروز در فلسطین می گذرد بزرگترین نمونه نقض حقوق بشر نیست؟... به هرحال، ممکن است در مورد مساله فلسطین کوتاهی کرده باشیم ولی مطمئنا کاسه داغ تر از آش نبوده ایم!» در ادامه یادداشت، رسالت پیرامون نقد سخنان محمدرضا خاتمی که «گفته اند ما در چارچوب قانون، سقف اختیارات رهبری را قبول داریم». تصریح کرده است: «نگاهی به قانون اساسی و مرور وظایف رهبری در آن نشان می دهد گرچه حکم حکومتی صریحا در نص قانون به کار نرفته است اما در چندین اصل به آن اشاره شده است...
حکم حکومتی مسلما از اختیارات رهبر می باشد. تفوق رهبر بر سه قوه، آنچنان که در اصل 110 آمده است، قطعا نمی تواند تفوقی لفظی و تشریفاتی باشد. به عبارت دیگر، ولی فقیه، در نظام اسلامی، کارکردی واقعی دارد و ضامن حل مشکلات نظام است. بنابراین باید به روشنی پرسید، چه امری موجب تفوق مزبور است؟ آیا چیزی جز حکم حکومتی و اختیار حل اختلافات از طریق آن می تواند جایگاه متفوق و رفیع رهبری را رقم زند؟!
در این میان شاید آنچه یادداشت نویس کیهان بیان نموده است صحیح به نظر آید و چنین حرف هایی را بتوان «حرف هایی برای رد صلاحیت شدن» دانست».

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap