سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 با چند جمله از چند کاندیدا!


 تبرئه از چه !!!!!


 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 چه بايد پاسخش مي دادم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 16191384/02/08 - 18:54:45 P.M

 نشریه «پیام مردم» اسامی روزنامه نگاران کرد متهم را اعلام کردPrint This Page!!!

در پی اعلام اسامی 14 روزنامه نگار و نویسنده کرد احضار شده به دادگاه و اعتراض سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان (RMMK) به این احضارها، جمال کریمی راد سخنگوی قوه قضائیه در گفت وگو با خبرگزاری دولتی ایرنا خبر مربوط به احضار 14روزنامه نگار کرد از سوی دستگاه قضایی کردستان که توسط سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان (RMMK) اعلام عموم گردیده بود تکذیب کرده و گفته است چنین خبری صحت ندارد و ایشان اظهار داشته اند که تنها یک روزنامه نگار برای اخذ توضیح به دادسرای محل دعوت شده است. البته کریمی راد حتی به نام فرد احضار شده هم اشاره ای نکرده بلکه تاکید نموده این روزنامه نگار شاکی خصوصی دارد.
روابط عمومی پیام مردم، ضمن رد اظهارات سخنگوی قوه قضائیه و با تایید خبر اعلامی (RMMK) اعلام می دارد فقط در استان کردستان (نه مناطق کردنشین ایران) 15 روزنامه نگار و نویسنده به دادگاه احضار شده اند و آنها طی اردیبهشت و خردادماه تفهیم اتهام و دادگاهی خواهند شد. در این خصوص توجه جناب سخنگو را به موارد ذیل جلب می نماییم:
1. محمد صدیق کبودوند مدیرمسؤول و سردبیر روزنامه هفتگی – منطقه ای توقیف شده پیام مردم که طبق احضاریه جدید به اتهام «نشر اکاذبی به قصد تشویش اذهان عمومی و ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه از طریق مسائل نژادی و قومی» احضار شده، بنا بود روز شنبه 3 اردیبهشت ماه در شعبه اول دادگاه عمومی سنندج به ریاست امجدیان (جانشین اصغر عنایت) دادگاهی شود. ولی بنا به درخواست وکیل کبودوند جهت آمادگی و تنظیم دفاعیه و همچنین به حد نصاب نرسیدن اعضای هیأت منصفه حاضر، برگزاری دادگاه به تعویق افتاد. شاکیان پرونده اداره اطلاعات و حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی هستند و هم اکنون دادستان و مدعی العموم پیگیر شکایات مطروحه است. کبودوند درحال حاضر تحت تعقیب و یا تودیع قرار وثیقه فعلا آزاد است.
2. حسین احمدی نیاز مدیرمسؤول هفته نامه درحال انتشار ئاسو «آسو» که با شکایت حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی به دادگاه احضار شده، روز یکشنبه 4 اردیبهشت به شعبه 4 دادگاه عمومی و انقلاب مراجعه کرده ولی تفهیم نشده و جلسه دادگاهی ایشان به روز 8 خردادماه موکول شد.
3. دکتر رویا طلوعی سردبیر نشریه راسان و فعال حقوق زنان کرد روز دوشنبه 5 اردیبهشت به همراه یکی از وکلایش (خانم زهره ارزنی) به شعبه 4 بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب مراجعه و پس از معرفی وکیل به دادگاه، جلسه دادگاهی ایشان برای 8 خردادماه تعیین گردیده است. خانم طلوعی با قرار کفالت آزاد است.
4. اجلال قوامی و سعید ساعدی دو روزنامه نگار سنندجی براساس آخرین احضاریه دریافتی از شعبه 4 دادسرای عمومی و انقلاب برای روز 7 اردیبهشت به دادگاه احضار شده اند. اتهام آنان نامشخص و شاکی مدعی العموم است.
5. عبدالله سهرابی و سردبیر هفته نامه روز هلات برای روز 10 اردیبهشت به شعبه 4 بازپرسی دادگاه عمومی احضار شده اند.
6. تونیا کبودوند، اجلال قوامی، کاوه حسین پناهی از دبیران پیام مردم و حسین امینی، جمشید وزیری، نامو هدایتی، یوسف عزیزی، جهانگیر هاشمی و مجید محمدی از نویسندگان آزاد به دلیل چاپ مطالبشان در پیام مردم، (موضوع متهمین در پرونده کلاسه 1666/83 شعبه اول دادگاه عمومی سنندج براساس آگهی عمومی در روزنامه کیهان شماره 181166 در اجرای ماده 115 قانون آئین دادرسی کیفری) برای روز چهارشنبه 4 خردادماه جهت رسیدگی به اتهامات خود باید در دادگاه حاضر شوند.
یادآوری می شود خانم تونیا کبودوند و محمد صدیق کبودوند و اجلال قوامی تاکنون چندین احضاریه دریافت کرده اند. در پایان ذکر این نکته هم لازم است که کلیه برگه احضاریه ها موجود است و در صورت لزوم حداقل در سایت های اینترنتی منتشر می شود.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap