سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 با چند جمله از چند کاندیدا!


 تبرئه از چه !!!!!


 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 چه بايد پاسخش مي دادم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 16201384/02/08 - 18:56:50 P.M

 مؤتلفه: یزدی آمریکایی است...یزدی: از مؤتلفه شکایت می کنمPrint This Page!!!

امروز-حمید متقی: ارگان حزب مؤتلفه در شماره پنجشنبه خود با چرخشی محسوس نسبت به گذشته در مورد حضور ابراهیم یزدی در عرصه انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد که تابعیت آمریکایی دکتر یزدی مانعی برای تایید صلاحیت وی به شمار می رود. در گذشته، محافظه کاران اعضای نیروهای نهضت آزادی را صرفا به اتهام عضویت در احزاب غیرقانونی از شرکت در انتخابات منع می کردند.
ابراهیم یزدی درباره اهداف انتشار این ادعاها به سایت امروز گفت: جناح راست از ورود نهضت آزادی به صحنه سیاسی ایران به شدت نگران است و حاضر نیست به یک رقابت سالم سیاسی تن دهد.
نامزد نهضت آزادی در انتخابات ریاست جمهوری در ادامه گفت: آنها سال ها بود از نامه منتسب به رهبر فقید انقلاب استفاده می کردند، اما اکنون به این جمع بندی رسیده اند که طرح نامه مذکور موجب نقص غرض شده است.
دبیرکل نهضت آزادی در پاسخ به ادعای نشریه شما گفت در صورتی که اعضای این حزب نتوانند ادعای خود را ثابت کنند از آنها شکایت می کنم.
یزدی افزود: به نظر می آید هیأت مؤتلفه و نشریه ارگان آن دچار توهمات جدیدی شده اند.
آنها بایدمدارک و مستندات خود را منتشر سازند و بگویند چگونه چنین خبری را تاکنون مکتوم نگاه داشته اند.
این فعال سیاسی تأکید کرد: من عضو شورای عالی انقلاب، معاون نخست وزیر و وزیرخارجه جمهوری اسلامی بوده ام، در مجلس اول که اعضای برجسته این حزب نیز حضور داشتند و چرا هنگام طرح اعتبارنامه من اعتراضی نکردند؟ چه شده که پس از بیست وپنج سال ناگهان چنین مسائلی را مطرح می کنند.
ترقی از اعضای ارشد مؤتلفه در واکنش به سخنان یزدی ضمن گفت وگو با خبرنگار ما بر صحت ادعای نشریه شما تأکید کرد و گفت: دکتر یزدی برای مدتی به عنوان مقیم در آمریکا زندگی کرده و درنتیجه دارای تبعیت مضاعف است.
سردبیر شما وضعیت نامزدی ریاست جمهوری دکتر یزدی را با جلال الدین فارسی مقایسه کرده و افزود: جلال الدین فارسی نیز به علت تابعیت غیر ایرانی از شرکت دراولین انتخابات ریاست جمهوری محروم شد. وی در برابر این پرسش که مگر تابعیت مضاعف در قوانین مدنی ایران جایگاهی دارد نیز گفت: در این باره از شورای نگهبان باید سؤال کرد.
این عضو مؤتلفه در ادامه در پاسخ به این پرسش که چگونه با حضور اعضای اصلی مؤتلفه در مجلس اول اعتبارنامه ابراهیم یزدی علی رغم تابعیت آمریکایی وی تایید شد پاسخ مشخصی نداد.
شایان ذکر است قوانین مدنی ایران تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسد.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap