سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 با چند جمله از چند کاندیدا!


 تبرئه از چه !!!!!


 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 چه بايد پاسخش مي دادم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 16251384/02/08 - 19:07:20 P.M

 تلاش گروههای پشت پرده برای تعطیل کردن انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اروميهPrint This Page!!!

جمعي از دانشجويان دانشگاه اروميه، ظهر امروز در اعتراض به وضعيت فرهنگي اين دانشگاه، مقابل وزارت علوم تجمع كردند.
به گزارش ايسنا اين دانشجويان با پيشاني‌بندهاي مشكي و نوشته‌اي كه در آن خواستار رسيدگي به وضعيت فرهنگي دانشگاه اروميه بودند، اعتراض خود را اعلام كردند.
«الهياري»، معاون مديركل وزارت علوم در اين باره گفت: ما از آنها درخواست كرده‌ايم كه سه نماينده براي ارائه‌ خواسته‌هاي خود معرفي كنند ولي آنها نپذيرفتند.
وي ادامه داد: اين دانشجويان وقت ملاقاتي براي ديدار با وزير نداشته‌اند و اعتراض آنها به اين شيوه پسنديده نيست.
«ذوالفقاري» سخنگوي تجمع‌كنندگان كه خود را جدا از هر تشكل دانشجويي معرفي كردند، اظهار داشت: وزير علوم شخصا بايد به اعتراض ما رسيدگي كند.
این در حالی است که انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اروميه با صدور بيانيه‌اي به تجمع کنندگان معترض به اردوي اخير، اعتراض كرده و دلايل معترضان را صحيح ندانسته است.
در اين بيانيه، اين اردو به «پيراهن عثمان» تعبير شده و نحوه‌ اعتراض به آن توهين به دانشجو تلقي شده و آورده است: بار ديگر انجمن اسلامي كه همواره حامي قاطبه‌ دانشجويان بوده است همراه دانشجويان آماج حملات قرار گرفت.
همچنين در بخشي از اين بيانيه ابراز عقيده شده است: هشتصد نفر دانشجو را نامسلمان مي‌خوانند و نظر به اخراج از دانشگاه مي‌دهند تنها به اين دليل بي‌پايه و سست كه در اردو شركت داشته‌اند. در حالي كه دانشجويان نيك مي‌دانند كه مشكلشان چيست! محبوبيت قاطع انجمن اسلامي نزد دانشجويان. شب نامه‌اي كه در جريانات اخير پخش شد با الفاظ ركيك و ناسزا به قاطبه دانشجويان و انجمن اسلامي تاخته‌اند.
عضو شوراى مركزى انجمن اسلامى دانشجويان دانشگاه اروميه نیز در تشریح ماجرا گفت: حدود 30 نفر از عناصر به ظاهر مذهبى دانشگاه اروميه كه اكثرا در پنج تشكل و نهاد موازى انجمن اسلامى عضويت دارند، با تجمع غيرقانونى در جلوى دفتر رياست دانشگاه، خواستار اخراج اعضاى شوراى مركزى انجمن اسلامى دانشجويان دانشگاه اروميه بودند.
سجاد نيكنام، در گفت‌‏وگو "ايلنا" با بيان اينكه ظاهراً اين بار نوبت تعطيلى انجمن اسلامى دانشجويان دانشگاه اروميه است، گفت: اين افراد كه مدعى غيراسلامى بودن انجمن اسلامى دانشجويان بودند، با هجوم به سوى چند تن از اعضاى انجمن، قصد ايجاد درگيرى داشتند كه خوشبختانه با درايت حراست دانشگاه، از انجام اقدام خويش بازماندند.
عضو شوراى مركزى انجمن اسلامى دانشجويان دانشگاه اروميه با بيان اينكه انجمن اسلامى اهانت‌‏هايى را كه به ناحق متوجه مسوولان دانشجويان و بزرگترين تشكل دانشجويى دانشگاه اروميه ساخته‌‏اند، بى پاسخ نخواهد گذاشت، گفت: ما اين اقدام را به طور قانونى پيگيرى خواهيم كرد و مي‌‏دانيم كه اين عمل ادامه عملكرد گروه‌‏هاى پشت‌‏پرده‌‏اى است كه در هفته‌‏هاى اخير با اقدامات برنامه‌‏ريزى شده و مشابه زمينه تعطيلى انجمن‌‏هاى اسلامى دانشجويان استان‌‏هاى سيستان و بلوچستان و همدان و برخورد با دانشجويان را فراهم ساخته‌‏اند.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap