سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 با چند جمله از چند کاندیدا!


 تبرئه از چه !!!!!


 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 چه بايد پاسخش مي دادم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 16261384/02/08 - 19:08:05 P.M

 حمایت شورای تهران دفتر تحکیم وحدت از فراکسيون دموکراسي خواه دانشگاه تهرانPrint This Page!!!

حمایت شورای تهران دفتر تحکیم وحدت از فراکسيون دموکراسي خواه دانشگاه تهران
شورای تهران دفتر تحکیم وحدت با انتشار بیانیه ای از شورای عمومی انجمن دانشگاه تهران خواست تا شرایط برگزاری یک انتخابات دموکراتیک را در آستانه انتخابات شورای مرکزی خود فراهم کند. در بخشی از این بیانیه آمده است:
سالهاست که دانشجويان پيشگامان دموکراسي نام گرفته اند و جنبش دانشجويي با توجه به مشخصه هاي کارکردي خود، نماينده طبقه متوسط جديد در دفاع از دموکراسي و رشد و تعميق آن بوده است. در اين ميان، انجمن هاي اسلامي دانشجويان به عنوان تنها تشکل دانشجويي هوادار آزادي و دموکراسي نقش برجسته يافته است.
آنچه مسلم است، توجه به قواعد دموکراتيک و پرهيز از حذف و طرد غيرخوديها لازمه مجموعه اي است که خود داعيه دار دموکراسي است. شايسته نيست تشکل هاي دانشجويي، خود باز توليدي از نظام موجود باشند و براي حذف رقيبان خود به ابزار هاي غيردموکراتيک چنگ زنند. اما متاسفانه اين روند در برخي از تشکل هاي دانشجويي با ترغيب حاکميت دنبال شده است.
اگرچه انجمن اسلامي دانشگاه تهران، به واسطه حضور در بزرگترين دانشگاه ايران، مي تواند موتور محرک جنبش دانشجويي شود و همگام با انجمن هاي اسلامي دانشجويان سراسر کشور و دفتر تحکيم وحدت در راه دموکراسي گام نهد، اما با کمال تاسف قرار گرفتن جمعي غير دموکرات و ناهمراه با بدنه دانشجويي در راس انجمن اسلامي دانشگاه تهران، حضور نيروهاي مدرن،دگرانديش و آزديخواه را در راس اين انجمن ناممکن ساخته است. رد صلاحيت هاي گسترده و بي دليل در دانشکده هاي مختلف دانشگاه تهران، تهديد به اخراج اعضاي فراکسيون دموکراسي خواه و لغو عضويت برخي از اعضا توسط شوراي مرکزي فعلي انجمن دانشگاه تهران، زمينه حضور و فعاليت نيروهاي همراه با بدنه دانشجويي و ارتباط دوسويه دانشجويان و انجمن را از بين برده است.
از طرفي فشار حاکميت و احزاب بيروني بر دانشگاه تهران و ترس از حضور برآيند جامعه دانشجويي دانشگاه در راس تنها تشکل سياسي- دانشجويي اين دانشگاه، مزيد بر علتي است تا يکي از مهمترين تشکل هاي دانشجويي کشور از تجربه دموکراسي محروم بماند.
شوراي تهران دفتر تحکيم وحدت از دوستان خود در شوراي عمومي انجمن دانشگاه تهران، مي خواهد حال که در آستانه انتخابات شوراي مرکزي انجمن دانشگاه تهران قرار گرفته اند، براي پياده کردن ساز وکاري دموکراتيک در اين مجموعه تلاش کنند. عزمشان را براي ارتباط مستمر و ديالکتيک با بدنه دانشگاه جزم کنند و با انتخاب شوراي مرکزي دموکرات و با پشتوانه دانشجويي گامي موثر در جهت تقويت جريان ها و نيروهاي دموکراسي خواه کشور بردارند.
شوراي تهران دفتر تحکيم وحدت
انجمن هاي اسلامي دانشجويان:
اميرکبير( پلي تکنيک تهران)، الزهرا، شريف، تربيت معلم تهران، امور اقتصادي و دارايي، علامه طباطبايي، علم و صنعت تهران، علوم پزشکي ايران، عباسپور، خواجه نصير، شهيد بهشتي

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap