سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

روزنامه اقبال

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

مقالات

 با چند جمله از چند کاندیدا!


 تبرئه از چه !!!!!


 ادبیات دکتر معین


 يك پيشنهاد اصولي


 بازرگان مسئله امروز ما


 احزاب دو پا


 پرونده­ی وبلاگ­نويسان ناقص است


  سیاست ورزی به جای چانه زنی در گفت‌وگويي با بهزاد نبوي


 سوگنامه‌اي براي انسان، كلامي با رئيس عدليه


تريبون

 چه بايد پاسخش مي دادم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 16361384/02/08 - 20:15:48 P.M

 رييس سازمان شهرداريهاي كشور: بودجه شهرداريها در زمان فعاليت شوراها 10 برابر شده استPrint This Page!!!

معاون عمراني وزارت كشور و رييس سازمان شهرداريهاي كشور بودجه كل شهرداريها پيش از تشكيل شوراهاي شهر در سال 76 را 3 هزار ميليارد ريال عنوان كرد و گفت: اين در حاليست كه اين بودجه براي سال 84 به 30 هزار ميليارد ريال رسيده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران مهندس محمد حسين مقيمي در همايش دو روزه شوراها به نقش شوراها در تقويت منابع مالي مديريت شهري اشاره و با اعلام اين كه شوراي شهر يك نهاد غيردولتي است تصريح كرد: اين درحاليست كه شهرداريها به دليل ارتباط بسيار نزديك با دولت، نهادي دولتي تصور مي‌شوند.

وي در راستاي نقش شوراها در تقويت منابع مالي شهرداريها، به 10 برابر شدن بودجه شهرداري طي سالهاي فعاليت شوراها اشاره كرد و اظهار داشت: بودجه حمل و نقل شهري طي مدت فعاليت شوراهاي شهر از 117 ميليارد دريال در سال 76 به 2 هزار و 373 ميليارد در سال 83، بودجه تاسيس قطارهاي شهري از صفر به 2 هزار ميليارد ريال در سال 83 افزايش يافته و همچنين بودجه بازسازي بافتهاي فرسوده نيز از رقم صفر به 2 هزار و 400 ميليارد ريال رسيده است.

مقيمي در ادامه اهداف آينده شوراهاي اسلامي شهر و روستا را توجه به نيازهاي شهرها برشمرد و گفت: توجه دقيق به اجراي طرحهاي توسعه شهري با در نظر گرفتن منابع درآمدي موجود و ايجاد منابع درآمدي جديد و مطمئن از جمله اهدافي است كه شوراهاي شهرها بايد پيگيري كنند.

وي ايجاد فضاهاي جديد شهري و تامين درآمد از راه گردشگري در شهرها، به روز ساختن عوارض نوسازي ، جلب سرمايه‌هاي پراكنده شهروندان و افزايش زمينه سرمايه‌گذاري مشترك با سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي را از ديگر اهداف آينده شوراهاي شهرها عنوان كرد و يادآور شد: دريافت عوارض بر ارزش افزوده كالا و خدمات، تاسيس بانك و استفاده از فاينانس در طرحهاي شهري از برنامه‌هاي ديگر وزارت كشور در ارتباط با تقويت جايگاه شوراي شهر و شهرداريهاست.

مقيمي با اشاره به حمايت و آموزش شهرداريها توسط سازمان شهرداريهاي كشور اظهار داشت: تقويت بنيه مالي شهرداريها به نحوي بوده كه درآمد متمركز آنها از 142 ميليارد ريال در سال 76 به 3 هزار و 760 ميليارد ريال در سال 83 رسيده است.

وي تدوين قانون جامع تجميع عوارض، بازنگري در ساختار تشكيلات شهرداري و تهيه الگوي مناسب ، تقويت نيروي انساني و تقويت بدنه شهرداريها را از اقدامات سازمان براي حمايت از شهرداريها عنوان و تصريح كرد: در حال حاضر تعداد اتوبوسهاي شهرداري 21 هزار دستگاه است كه اين رقم در سال 76، 10 هزار دستگاه اتوبوس بوده است.

مقيمي به مشكلات و موانع بر سر راه شوراها اشاره كرد و گفت: اكثر اعضاي شوراها مشاغل ديگري داشتند و در نبود احزاب سياسي، آموزش فعاليت مديريتي هم نديده‌اند. همچنين وجود نارسايي در قانون شوراها كه اهداف مورد نظر تاسيس اين نهاد مردمي را تامين نمي‌كند، محدوديت اختيارات شوراها در برنامه‌ريزي و مديريت شهرها و كمبود منابع مالي پايدار براي اداره امور شهرها و بنيه مالي ضعيف اكثر شهرداريها بوده است.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap