سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

کاریکاتورهای هادی حیدری

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

سایت یار دبستانی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

وب سایت رسمی سخنگوی دولت

روزنامه اطلاعات

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

سایت خبری یاس کرج

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

مقالات

 تسامح، مسلمانان و رسانه ها


 از صندلى داغ تا تخت آناليز


 گروه فشار و انتخابات


 جنگ جايگزين مداراست


 تکرار خاطره تلخ


 آقایان پاسخ دهند


 زنان وزير


 اپوزیسیون، منافع ملی، آمریکا


 بى پرده با اصلاح طلبان


 از «ته دره» تا قله «سهم خواهی»


 روشنفکر سیاستمدار؟!


 پاسخ به چالش ها در حوزه سیاست خارجی


 ارتباط تنگاتنگ !


 يادي از دكتر شريعتي و يك نامه


 گام هاى يك مجتهد در راه حقوق بشر؛ درباره رساله حقوق آيت الله منتظرى


 از «گوني» تا «كيسه»


 تقصير به گردن كيست؟


 منطقه آزاد اروند


 نهضت ثبت نام


 انتخابات و درس هايی از کربلا!


 وظيفه تازه عدالتخواهان


 تأملي بر شكوه‌هاي رئيس قوه قضائيه


 دو تجربه، دو احساس


 هردم از اين باغ بری مي رسد


 دود سفيد، سياه... سرخ


 هزینه بالای سیاست در ایران


 ممنوعیت


 آزادی انتخابات، بدون انتخاب آزاد؟


 موانع مشاركت اجتماعي زنان


 معلمان دموكراسي


 بازخواني پرونده «كنفرانس برلين»


 «نقد دولت» و صداقت خاتمی


 زبان سرخ و سر سبز


 خواب خوش آقاي شهردار!


 نهادهای انتصابی، اصلی ترین مانع تحقق آزادی مطبوعات هستند


 تا كي بايد هزينه مرگ بر آمريكا را پرداخت كنيم؟


 يك باره ولي فقيه،" كشف كردني و نصب كردني" توسط خدا شد


 مطالبه‌ آزادي انتخابات از مطالبات تاريخي ملت ايران است


 استراتژي‌هاي انتخاباتي از دیدگاه بازرگان و مزروعي


 محو رابطه‌ي خدايگاني و بندگي ميان اربابان قدرت با مردم، هدف اصلاح‌طلبان است


تريبون

 ما روزنامه نگاریم


 گام اول(سزمقاله روز)


 انصاری راد: امام گفته بودند برخی نظراتم تابع شرایط خاص بود


 طالقانی: اجرای نظارت استصوابی توسط شورای نگهبان دیکتاتوری است


 جلايي پور: ضديت با حكومت براي روشنفكران بهداشتي نيست


 آرمین: ولايت فقيه در انديشه سياسي بنيادگرايان، با تفكر پيشوا سالاري در ايدئولوژي فاشيستي تقارب زيادي دارد


  ابطحي:مشكل ما صراحت نيست، بلكه توانايي است


 فوکو و تاريخ نگاري جنسيتي(متن سخنراني ژانت آفاري در دانشگاه الزهرا)


 عذرنامه


 تا تیغ قلم بر تن اشباح نشیند، «گنجی» ننشیند


 نامه سرگشاده اصلاح طلبان کرد به نامزدهای ریاست جمهوری درباره مطالبات کردها


 اونقه... اونقه...!


 پيام احسان نراقي: سزاوار نيست جوانان در اين انتخابات بي تفاوت باشند


 كولايي:از نظر معين روشنفکران بايد یرای تاثیرگذاری فرصت پيدا كنند


 تجربه هشت سال گذشته


 گفت‌و‌گوي صريح "امروز" با رضا خاتمي:*اگر وبلاگ نويس‌ها را قبل از سال 76 مي‌گرفتند بايد جنازه آنها را پيدا مي‌كرديم.


 زهرا اشراقی : قوانين موجود ، قانون الهي نيست كه بگوييم نمي‌توان آن را تغيير داد.


 مجيد تولايي : جامعه‌اى مبتنى بر قوانين دمكراتيك و حقوق بشر مى‌خواهيم


 چه بايد پاسخش مي دادم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 19781384/02/20 - 18:55:24 P.M

 هاشمی رفسنجانی:بر اساس آخرین نظرسنجی وزارت اطلاعات با 51 درصد نفر اول هستمPrint This Page!!!

شریف نیوز :روز گذشته جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دیدار کردند. در این جلسه که در فضایی صریح و همراه با انتقاد تند دانشجویان همراه بود، اکبر هاشمی به بیان مواضعش پرداخت.
در ابتدای این دیدار، عبدالله گنجی، جانشین بسیج دانشجویی ناحیه تهران و دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی درباره مدیران بعد از جنگ، دلیل بال و پر دادن به عناصر سیاسی در مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری و حمایت هاشمی از جریان دوم خرداد در خطبه‌های معروف نماز جمعه اردیبهشت 76 هاشمی را از وی سوال کرد، که هاشمی با بیان تاریخچه‌ای از چگونگی تشکیل کارگزاران گفت: تقصیر تشکیل کارگزاران به گردن من نیست و من نمی‌دانم تقصیر کیست.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مرکز مطالعات استراتژیک گفت: اولا مرکز جایگاهی جدی و مهم نبود و آن‌ها هر جای دیگری که می‌خواستند، می‌توانستند جمع شوند. چون مرکز بودجه و امکانات خاصی ندارد. ثانیا آقای موسوی خویینی‌ها با ما همکاری خوبی داشت، ولی بقیه مثل عبدی با من دشمنی داشتند.

وی در ادامه درباره حمایت از دوم خرداد در خطبه‌های نماز جمعه گفت: قبل از نمازجمعه، جو جامعه شائبه تقلب را دامن می‌زد و اوضاع سیاسی کشور مناسب نبود و اختلافات جدی بر سر تقلب بین دو جناح در گرفته بود. قرار شد در نماز جمعه در این باره که انتخابات سالم برگزار می‌شود، بحث شود. البته از بعضی کاندیداها رفع اتهام کردم که بعدا حمل بر حمایت از آقای خاتمی شد.
در ادامه این جلسه مهدی اقراریان، رییس بسیج دانشگاه آزاد تهران مرکز، با انتقاد از فساد در دانشگاه آزاد خواستار پاسخگویی هاشمی به عنوان یک عضو هیات مدیره شد. وی همچنین از طرد و خانه نشین شدن مدیران حزب‌اللهی در دوران هاشمی انتقاد کرد. اکبر هاشمی در پاسخ به این دانشجو گفت: اگر من عضو هیات مدیره دانشگاه آزاد هستم، بسیاری از مسئولین نظام نیز عضو هیات موسس هستند.

وی در ادامه با دفاع از عملکرد دانشگاه آزاد اظهار داشت: چه کسی گفته است آمار فساد دانشگاه آزاد بیشتر از دانشگاه دولتی است. شما باید برای اثبات این مساله آمار بدهید. آمار و مدارک و اسنادتان را به دفتر ما بدهید تا بررسی کنیم و اگر صحیح بود تذکری می‌دهیم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه درباره به کارگیری مدیران حزب‌اللهی گفت: شما باید بگویید که در اول انقلاب چه کسی از ورود حزب اللهی‌ها به دانشگاه حمایت کرد. طرح سهمیه جانبازان و ایثارگران و فرزندان شهدا را من تصویب کردم. هر چند که دولت وقت مخالف بود، من پافشاری کردم. این حرف که حزب‌الله در مدیریت کشور نبوده و شما آن را تکرار می‌کنید، بیخود و از سر بی‌اطلاعی است. خیلی از مدیریت‌های کلیدی به‌ویژه در سازندگی در دست مدیران ارزشی بوده است. بسیاری از کارهای عمرانی دوران سازندگی را سپاه انجام داد. اصلا می‌دانید که سپاه را من خلق کردم و با ماموریت شورای انقلاب، 4 سپاه را یکی کردم و شورای فرماندهی را تشکیل دادم.
پس از این پاسخ هاشمی که با عتاب نسبت به پرسش کننده همراه بود، عطاء الله بیگدلی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)، خطاب به هاشمی گفت: اولا پیشاپیش از صراحت لهجه که ویژگی دانشجویی است معذرت‌خواهی می‌کنم و احتمالا دلیل این که در دوران ریاست جمهوری به دانشگاه نمی‌آمدید هم همین صراحت‌لهجه بوده که به مذاق شما خوش نمی‌آمده است. ثانیا مثل دوست قبلی یک سری حرف بیخود دارم که اگر اجازه دهید بگویم. که در این هنگام هاشمی با لبخند از این دانشجو خواست تا سئوالش را مطرح کند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در ادامه به هاشمی گفت: بحث ما بر سر کارگزاران، آن مرکز استراتژیک و یک دانشگاه خاص نیست، بحث بر سر کلیت فضای فرهنگی است که بعد از جنگ حاکم شد و شما مسبب آن بودید. نگاه دولت و دولتمردان به خدمت و مردم عوض شد. دولت به عنوان طعمه مطرح شد و شواهد این امر را می توان در زندگی شخصی مدیران دید. بی‌توجهی به زندگی مردم و دوری از آن‌ها در دوره سازندگی مشاهده می‌شود. فرهنگ در دوره سازندگی اولویت دست چندم بود. بحث بر سر این است که نبض اقتصاد و فرهنگ کشور به دست مدیران نالایق افتاد و نگاه شما مشکلات زیادی را ایجاد کرد. حرف‌های دیگری هم داشتم که نگاه‌های غضب‌آلود شما باعث می‌شود که ادامه ندهم.
هاشمی رفسنجانی در پاسخ به این دانشجو با لحن تندی گفت: این چه فضایی است که شما در آن صحبت می‌کنید. این‌ها نتیجه بی‌اطلاعی شماست. در کابینه من خیلی از مدیران ارزشی بودند. در عرصه‌های دیگر هم حزب‌اللهی‌ها و بچه‌های جنگ بودند و به شدت از عملکرد همه آن‌ها دفاع می‌کنم، از اول انقلاب، دوره جنگ، سازندگی و حتی دولت خاتمی.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مفاسد اقتصادی در دوران سازندگی گفت: در دوران من در نتیجه اشتغال‌زایی دو دهک بالا و پایین جامعه به هم نزدیک شد. من خیلی برای محرومین کار کردم. این حرف‌ها در مورد شکاف طبقاتی دروغ است و آمارها آن را تایید نمی‌کند. تامین اجتماعی در آغاز دولت من در حد صفر بود و من آن را ایجاد و تقویت کردم. سهام قانونی کارگرها را به آن‌ها فروختیم. من به جرات می‌توانم بگویم که جدی‌ترین فرد در مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده‌ام.
یک پرونده شهرام جزایری در دولت من نبود. این جور نبود که متهم‌ها در خیابان راست راست راه بروند. اصلا در دولت من یک اختلاس کلان نمی‌بینید. ضمن این که دانشگاه هم خیلی آمده‌ام و با اصحاب دانشگاه رابطه دارم.
پس از این پاسخ هاشمی، دانشجویان سوالات خود را درباره انتخابات ریاست جمهوری مطرح کردند. یک دانشجو پرسید که شما چرا از جناح دوم خرداد حمایت می‌کنید، که هاشمی با یادآوری انتخابات دوم خرداد 76 پاسخ داد: جناح راست اشتباه کرد. در حالی که مجلس را در دست داشت، دولت را دست یافته دید و حرف‌هایی زد (درباره حجاب، نحوه زندگی فرهنگی و ...) که مردم به ویژه زنان و جوانان ترسیدند و به خاتمی رای دادند. در این دوره هم دوباره این اشتباه تکرار شد و من ناراحت شدم. به اصولگرایان پیغام فرستادم که بر روی یک کاندیدا وحدت کنید. به رهبری هم گفتم زور من به این‌ها نمی‌رسد، شما کاری کنید. که ایشان پاسخ دادند: من صلاح نیست وارد بحث انتخابات شوم.
من به خاطر عدم اجماع اصولگرایان از دست آنان عصبانی هستم و به آن‌ها گفته بودم اصل بر نیامدن من است، مگر این که اتفاق خاصی بیفتد. الان هم اگر اصولگرایان به وحدت برسند یقینا نمی‌آیم ولی تهدیدم همچنان باقی است.
دانشجوی دیگری با اشاره به تحلیل روز گذشته روزنامه شرق گفت: آیا بهزاد نبوی با پسر شما روی میرحسین موسوی توافق کرده‌اند تا فشارها از روی شما کم شود، که هاشمی پاسخ داد: این خبر کذب محض است. بهزاد نبوی با شخص من مشکل دارد و با من خوب نیست. الان هم مجاهدین انقلاب و حتی مشارکت علیه من کار می‌کنند. من جناب مهندس موسوی را دوست دارم، ولی هیچ وقت از ایشان حمایت نکرده و نمی‌کنم و خبرهای دقیق‌تری دارم که ایشان نمی‌آید.
وی در ادامه به تحلیل وضعیت انتخابات پرداخت و گفت: اگر اصولگرایان به وحدت نرسند به احتمال زیاد می‌آیم، چون رایشان خرد می‌شود. بر اساس آخرین نظرسنجی وزارت اطلاعات که امروز به دستم رسید من با 51 درصد نفر اول هستم. تا این لحظه که این جا نشسته‌ام نمی‌خواهم بیایم، اما اگر اصولگرایان به وحدت نرسند وارد فاجعه خواهیم شد. اگر با تشتت بیایند رییس‌جمهور با چهار پنج میلیون رای خواهیم داشت و این رییس جمهور در مشکلات بین‌المللی آینده نمی‌تواند کشور را اداره کند.
هاشمی رفسنجانی در انتها با انتقاد شدید از سوالات دانشجویان گفت: شما گرفتار شبهه‌اید و از تاریخ بی‌اطلاعید. بزرگان شما به خوبی اطلاعات را به شما انتقال نداده‌اند و من متاسفم که چرا شما این‌طور هستید.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap