سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

کاریکاتورهای هادی حیدری

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

سایت یار دبستانی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

وب سایت رسمی سخنگوی دولت

روزنامه اطلاعات

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

سایت خبری یاس کرج

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

مقالات

 تسامح، مسلمانان و رسانه ها


 از صندلى داغ تا تخت آناليز


 گروه فشار و انتخابات


 جنگ جايگزين مداراست


 تکرار خاطره تلخ


 آقایان پاسخ دهند


 زنان وزير


 اپوزیسیون، منافع ملی، آمریکا


 بى پرده با اصلاح طلبان


 از «ته دره» تا قله «سهم خواهی»


 روشنفکر سیاستمدار؟!


 پاسخ به چالش ها در حوزه سیاست خارجی


 ارتباط تنگاتنگ !


 يادي از دكتر شريعتي و يك نامه


 گام هاى يك مجتهد در راه حقوق بشر؛ درباره رساله حقوق آيت الله منتظرى


 از «گوني» تا «كيسه»


 تقصير به گردن كيست؟


 منطقه آزاد اروند


 نهضت ثبت نام


 انتخابات و درس هايی از کربلا!


 وظيفه تازه عدالتخواهان


 تأملي بر شكوه‌هاي رئيس قوه قضائيه


 دو تجربه، دو احساس


 هردم از اين باغ بری مي رسد


 دود سفيد، سياه... سرخ


 هزینه بالای سیاست در ایران


 ممنوعیت


 آزادی انتخابات، بدون انتخاب آزاد؟


 موانع مشاركت اجتماعي زنان


 معلمان دموكراسي


 بازخواني پرونده «كنفرانس برلين»


 «نقد دولت» و صداقت خاتمی


 زبان سرخ و سر سبز


 خواب خوش آقاي شهردار!


 نهادهای انتصابی، اصلی ترین مانع تحقق آزادی مطبوعات هستند


 تا كي بايد هزينه مرگ بر آمريكا را پرداخت كنيم؟


 يك باره ولي فقيه،" كشف كردني و نصب كردني" توسط خدا شد


 مطالبه‌ آزادي انتخابات از مطالبات تاريخي ملت ايران است


 استراتژي‌هاي انتخاباتي از دیدگاه بازرگان و مزروعي


 محو رابطه‌ي خدايگاني و بندگي ميان اربابان قدرت با مردم، هدف اصلاح‌طلبان است


تريبون

 ما روزنامه نگاریم


 گام اول(سزمقاله روز)


 انصاری راد: امام گفته بودند برخی نظراتم تابع شرایط خاص بود


 طالقانی: اجرای نظارت استصوابی توسط شورای نگهبان دیکتاتوری است


 جلايي پور: ضديت با حكومت براي روشنفكران بهداشتي نيست


 آرمین: ولايت فقيه در انديشه سياسي بنيادگرايان، با تفكر پيشوا سالاري در ايدئولوژي فاشيستي تقارب زيادي دارد


  ابطحي:مشكل ما صراحت نيست، بلكه توانايي است


 فوکو و تاريخ نگاري جنسيتي(متن سخنراني ژانت آفاري در دانشگاه الزهرا)


 عذرنامه


 تا تیغ قلم بر تن اشباح نشیند، «گنجی» ننشیند


 نامه سرگشاده اصلاح طلبان کرد به نامزدهای ریاست جمهوری درباره مطالبات کردها


 اونقه... اونقه...!


 پيام احسان نراقي: سزاوار نيست جوانان در اين انتخابات بي تفاوت باشند


 كولايي:از نظر معين روشنفکران بايد یرای تاثیرگذاری فرصت پيدا كنند


 تجربه هشت سال گذشته


 گفت‌و‌گوي صريح "امروز" با رضا خاتمي:*اگر وبلاگ نويس‌ها را قبل از سال 76 مي‌گرفتند بايد جنازه آنها را پيدا مي‌كرديم.


 زهرا اشراقی : قوانين موجود ، قانون الهي نيست كه بگوييم نمي‌توان آن را تغيير داد.


 مجيد تولايي : جامعه‌اى مبتنى بر قوانين دمكراتيك و حقوق بشر مى‌خواهيم


 چه بايد پاسخش مي دادم


 متن کامل سخنراني مهندس سحابي در حسينيه ارشاد


 الگويى براى عمل


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 19861384/02/20 - 20:40:34 P.M

 هاشمي رفسنجاني با صدور بيانيه اي حضور رسمي خود را در انتخابات اعلام كردPrint This Page!!!

گزارش پايگاه اطلاع رساني هاتف متن كامل اين بيانيه كه دقايقي پيش خطاب به مردم ايران منتشر شد به شرح ذيل مي باشد.

بسم الله الرحمن الرحيم
مردم شريف ايران
خواهران و برادران صبور و آينده نگر
جوانان و نوجوانان آينده ساز
هشت سال پيش كه مسئوليت اجرايي را با خاطري آسوده از قرار گرفتن كشور در مسير توسعه و اعتدال به منتخب شما مي‎سپردم؛ هرگز گمان نمي‎بردم شرايط چنان رقم خورد كه در معرض آزموني دوباره قرار گيرم.
اما گذر زمان هم اكنون مرا در مسير تكرار تجربه‎اي تازه قرار داده است. تصميم به حضور در انتخابات 27 خرداد يكي از سخت‎ترين تصميماتم در سراسر سالهاي فعاليت سياسي من بوده است‌، نه از آن جهت كه قبول مسئوليت خللي بر آرامش شخصي‎ام وارد مي‎كند, كه هرگز در خدمتگزاري عافيت طلب نبوده‎ام, بلكه به سبب ترديدهايي بود كه تصميم‎گيري را براي من سخت مي‎ساخت.
نمي‌خواستم گمان شود كه نظام جمهوري اسلامي توان زايش‌نخبگان و مديران تازه‌ را ندارد و يا شائبه اين تحليل ناصواب كه برخي تصور كنند اينجانب تنها شكل خدمت به انقلاب و ميهن عزيز را منحصر در مديريت اجرايي مي‌دانم و يا اينكه مجال براي خدمتگزاري نيروهاي تازه نفس و توانا محدود گردد.
با تأمل در رويدادهاي داخلي و خارجي اخير و نيز ماه‌ها ديدار و هم فكري و رايزني با نخبگان، فرهيختگان، احزاب و گروه‌هاي مختلف سني، صنفي، قومي و ديني و كارشناسان، و متخصصان و اصحاب فكر و قلم، تحليل‌ها و نگراني‌هاي ديگري در فضاي ذهني‌ام نسبت به آينده شكل‌ گرفت كه با مباني فلسفي ترديدهاي اوليه‌ام در تعارض بود و خطيرتر از ترديدهايم مي‌نمود و سرانجام نگراني‌ها و اميدهايم به از آينده بر ترديدهايم غلبه كرد كه بخشي از آنها را در اين مجال با شما در ميان مي‌گذارم:
1- گسترش تنش‌ها و تنارعات زيانبار كه اكنون مانع جدي پيشرفت كشور است و مي‌تواند به كينه‌هاي عميق و طرد و انزواي نيروهاي گرانقدر انقلاب منجر شود.
2- بروز گرايش‌هاي افراطي كه زحمات مديران نظام را ناديده مي‌گيرند و متأسفانه با بزرگنمايي نقصان‌هايي كه نوعاً جناح‌هاي سياسي در آن بي‌نقش نبوده‌اند، مي‌كوشند دامان خود را پاك جلوه دهند و چهره نظام را بيالايند.
3- شكل‌گيري فضاي سردي كه مردم را در وضعيت نگران كننده از جهت تضعيف ارزش‌ها، كاهش شأن و منزلت فردي، آسيب‌پذيري معيشت، امنيت ملي و حقوق و آزادي‌هاي اساسي قرار مي‌دهد. بخشي از اين فضا به فرسايش توان نخبگان در بسط حقوق و آزادي‌هاي اجتماعي باز مي‌گردد و بخش ديگر بازتاب برخوردهاي نسنجيده و تنش‌هاي سياسي است كه با دامن زدن به بي‌اعتمادي عمومي جامعه، ويژه جوانان را در معرض بحران اعتماد قرار مي‌دهد.
4- شرايط حساس منطقه‎اي و جهاني به گونه‎اي است كه غلبه بر آن ، نيازمند انسجام و عزم ملي براي تنش‌زدايي و جلب اعتماد بين‎المللي است. صلح و توسعه در خاورميانه بدون حضور ايران مقتدر, مستقل, آزاد و پيشرفته ميسر نمي‎شود؛ ايران پهناور و مقتدر, دروازه صلح و ثبات خاورميانه و پل ارتباطي شرق، غرب، شمال و جنوب است و مي‎تواند تهديدها را به فرصت‎ها تبديل كند و در بين كشورهاي جهان در جايگاه ممتاز و درخور ملت متمدن ايران قرار گيرد.
5 - مهمتر از همه، شائبه زير سئوال رفتن كارآمدي نظام اسلامي ايران است كه تاكنون افتخارات عظيمي در همه عرصه‌ها آفريده و نور‌ اميدي در دل‌هاي پاك يك و نيم ميليارد مسلمان جهان و صدها ميليون مستضعف چشم انتظار به وجود آورده است.
6- جمهوري اسلامي پس از تثبيت و توسعه ارزش‌هاي ديني و توسعه و استقرار امنيت همه جانبه در طول سالهاي دفاع مقدس و نيز طي 16 سال بازسازي و توسعه اقتصادي و سياسي و نهادهاي مدني، به مرزهاي قابل قبولي از رشد و توسعه رسيده است كه تداوم آن مي‌تواند توان ملي كشور را در همه زمينه‌ها افزون و معضل مهم بيكاري را حل نمايد. همچنين با تداوم طرح ناتمام نظام جامع تامين اجتماعي، فقر، فساد و تبعيض را به معناي واقعي كلمه ريشه‌كن كند. هم اكنون ادامه سياست سازندگي و تعميق و گسترش آن در حوزه‌هاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي به «ضرورت نظام» تبديل شده است. با اين وجود هنوز توسعه از ناحيه برخي ديدگاه‌ها در معرض تهديد جدي قرار دارد. دموكراسي اقتصادي و رشد صنعتي، زيربناي دموكراسي سياسي و رشد اجتماعي است. و اين ضرورتي است كه بيش و كم مجهول و مقفول مانده است.
7- حركت همه جانبه براي تحقق سند چشم انداز 20 ساله نظام براي رسيدن به ايراني مقتدر، آزاد، آباد و دانايي محور.
8- آرزو دارم كه با ايجاد بستري مناسب كه هر ايراني بجاي تلخي هاي حذف و طرد، با شيريني همدلي و وحدت ملي در آسايش و امنيت كامل با سربلندي و موفقيت زندگي نمايد.
هرچند حضور رهبر مدبر انقلاب، مايه اطمينان و آرامش جامعه اسلامي و انقلابي ماست, امّا آثاري كه از نتايج انتخاباتي پرشور و حداكثري به دست مي‌آيد, براي ادامه گامهاي مصمم نظام اسلامي، ضروري به نظر مي‌‌رسد.
بر مبناي اين تحليل‌ها و با وجود بر جاي ماندن مباني ترديدهاي نخست، امروز بنا به ضرورت بار ديگر آمادگي خود را براي ورود به عرصه اجرايي اعلام مي‌كنم و خويش را در معرض انتخاب فرد فرد شما قرار مي‌دهم.
مي‌آيم تا ايران با اتكاء و اميد به امدادهاي الهي و به مدد قدرت بيكران هوش, عقلانيت, پشتكار و دوربيني همه ايرانيان داخل و خارج و به پشتوانه خلل ناپذير مشاركت و همبستگي ملي و ديني, البته به دور از تقابل هاي فرسايشي، شاهراه همكاري و همگرايي را با هدف توسعه همه جانبه و پايدار، با عشق و نشاط و اعتدال طي كند: تهديد‌ها به فرصت‌ها تبديل شود و فرصت‌ها دو چندان گردد تا عرصه تلاش, كار و توسعه در ايراني كه سرزمين بهار بركت هاي الهي است, گسترده‌ و متنوع تر شود و راه براي پويايي نسل جوان و خلاق و نيز همه انديشه‌هاي سازنده و همت‌هاي بلند هموار گردد تا با شعار «همه با هم؛ كار» مسير آبادي, آزادي, آسايش و همزيستي مسالمت‌آميز با جهانيان را طي كنيم و ايراني بسازيم شايسته نام ايراني و تاريخ و تمدن ايران.
با شما ملت ايران بار ديگر, آرزوي آن عارف الهي، پيرجماران را به ياد مي‌آوريم كه همواره ‌مي‌فرمود: اگر استقلال و آزادي وطن را خواهان هستيد، «همه با هم» باشيد.
از اين روي به جاي هرگونه تنش، كدورت، افراط و تفريط و يا شعارهاي بي عمل, مي‌توانيم ظرفيت‌هاي طبيعي و ميراث معنوي و سرمايه‌هاي انساني و ثروت‌هاي خدادادي ايران را با كمك يكديگر منسجم كنيم، ارزش كار را ملاك و معيار قرار دهيم و پيام قرآني «اعدلوا هواقرب للتقوي...» را ميزان گفتار و رفتار خود بدانيم.
امروز, با جامعه جواني روبرو هستيم كه باورها و الگوهاي جديدي را نسبت به نسل گذشته ارائه مي‌دهد. زنان و دختران ما بدليل تحصيلات عاليه, انگيزه بيشتري براي توسعه وآباداني كشور و حضور در عرصه‌هاي مختلف دارند. تحولات عميق اجتماعي و فرهنگي جامعه ايراني در كنار شرايط جديد بين‌المللي, كارآمدي مديريت كشور را منوط به هماهنگي هرچه مناسب‌تر با اين تحولات ساخته است.
موفقيت دولت آينده, در گروي تقويت وحدت اسلامي و ملي و بهره‌مندي از مشاركت همه اقشار جامعه است تا مشكلات و رنج هاي معيشتي مردم با اتكاء به برنامه هاي متقن، مديريتي ملي و مشاركت همگاني ترميم و التيام يابد.
اينك، به آمدن در صحنه انتخابات براي انتخاب نهمين «رئيس جمهور‌» و پاسخ متواضعانه به همه دعوت كنندگان در گستره اين سرزمين ثروتمند و تمدن ساز افتخار مي‌كنم.
ربع قرن تجربه مديريت در جمهوري اسلامي ، يك سرمايه ملي است و اين سرمايه را مي‌توان در راه توسعه و ترقي كشور صرف كرد. حضور من, نفي تلاش هيچ دولتمرد يا رد توان هيچ نيروي تازه‎نفسي نيست.
اميدوارم با الطاف خدا و امامان معصوم عليهم السلام بتوانيم تلخي اختلافات و مشكلات معيشتي را به شيريني خدمت به مردم و تعميم آسايش و ديدن شادابي و لبخند رضايت در چهره همه ايرانيان تبديل كنيم.
در طول سالهاي پس از انقلاب اسلامي معمولاًً هر مقام و مسئوليتي را با راي مستقيم مردم بدست آورده‎ام. اكنون نيز خويش را در‌معرض انتخاب شما قرار‌مي‎دهم. افزون بر حمايت نخبگان و احزاب ، آنچه در نهايت سرنوشت سياسي مرا در اين انتخابات رقم مي‎زند، راي فرد, فرد هر ايراني است. فردي كه حق دارد در امنيت, رفاه و آزادي زندگي كند و دولتي را برگزيند كه خويش را وكيل و مجري همه ملت و همه افراد بداند. كارنامه من در پيشگاه ملت روشن است. در اين ميان از نقد برخي اشكالات گذشته و اهتمام به اصلاح آن و در نظر گرفتن واقعيت‎هاي امروز گريزي نيست. آينده را بدون نگاه به گذشته نمي‎توان ساخت، اما نبايد در گذشته ماند.
اين اعلام حضور، تلاش مضاعف براي پيوند تجارب موفق گذشته و تحولات اقتصادي, سياسي, فرهنگي و اجتماعي آينده است و بزودي برنامه هاي جديدم را با شما ايرانيان در ميان مي گذارم و با شما مي‌گويم : «عليه توكلت و عليه فليتوكل المتوكلون.»
اكبر هاشمي رفسنجاني
20/2/84

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap