سايت امروز
  براي آنکه به طریق خود ایمان داشته باشیم ، لازم نیست ثابت کنيم که طریق دیگران نادرست است . کسی که چنین می پندارد ، به گامهای خود نیز ایمان ندارد . (پائولو کوئلیو)

اخبار روز | تا انتخابات | اخبار دانشگاه  

معرفي سايت
دربرابرباد...وبلاگ طرفداران دکتر معین

روزنامه اقبال

سایت رسمی دکتر سروش

سایت یار دبستانی

روزنامه ایران

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

سایت رسمی دکتر کدیور

روزنامه اطلاعات

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

سایت رسمی عمادالدین باقی

سایت خبری یاس کرج

خبرگزاری کار ایران

روزنامه شرق

روزنامه همبستگی

روزنامه آفتاب یزد

روزنامه اعتماد

مقالات

 ماجراي يك خبر جعلي


 نامه‌اعتراض‌آميز احسان نراقي خطاب به سناتور آمريكايي


 اقتصاد و شهروند قدرتمند (رويكرد برنامه دكترمصطفي معين به مقوله اقتصاد)


 هويت‌هايي كه فردا مي‌آيند


 دکترمعین: يا غريق از بحر بيرون مي‌‏كشم يا كه خود را غرق اين دريا كنم


 دبيركل جبهه مشاركت: اجازه نخواهيم داد سرنوشت كشور به دست نااهلاني رقم بخورد كه آزادي حتي لق‌‏لقه زبان آنها نيست


تريبون

 كديور: به جاي اخراج دين از حوزه قدرت، نحوه حضور دين در عرصه قدرت را ارزيابي كنيم


 انصاري‌‏راد: اسلام بيشترين صدمه را از متحجرين كُند فهم خورده است


 حقيقت‌‏جو:وظيفه ما شناخت انحرافات واقعه عاشوراست


 آقاجري:ارائه تصوير معيوب از زينب(س) موجب تقويت موقعيت زيرسلطه زنان شده است


 راه یافته تهران : من كوچك‌زاده در اين پستي كه هستم هيچ تعهدي نسبت به ملي مذهبي‌ها و ليبرال‌هاي غرب‌زده ندارم !


 تاج زاده: آنها كه دنبال ويتنامی ديگراند،با استقلال كشور بازی می‌كنند


 شیرین عبادی: حمله آمريکا، زمينه ساز سرکوب آزادی در ايران است


 انتقاد نايب رئيس شوراي شهر از برخورد پلیسی شهرداری تهران با سرمایه گزاران


 حجاريان: دموكراسي موضوع ديروز، امروز و فرداي جامعه ايران است


 سليماني: نبايد به نام حكومت ديني حقوق مردم سلب شود


 عزت الله سحابي:کلیت قانون اساسی قابل پذیرش است


 مراسم اهداي نشان علمي «دكتر صديقي» به «دكتر غلامعباس توسلي» برگزار شد


 مقایسه جمهوری اسلامی واسلام طالبانی از دیدگاه خاتمی


 نعمت احمدي؛ وكيل دادگستري خطاب به 57 نفر از‌‏آيات عظام نامه اي منتشر كرد


 شيرين عبادي در نامه‌اي به رييس‌جمهور:نمي‌توانم با امنيت و آسودگي، وظايف اجتماعي خود را انجام دهم


 زنان در قدرت و تصميم گيرى(شهيندخت مولاوردى)


 زهرا اشراقي:معتقدم انتخابات آتي اگر مهم‌‏تر از انتخابات دوم خرداد 76 نباشد، كمتر نيست


 رئیس جمهور خاتمی: بايد زمينه‌اي فراهم كنيم كه مردم باور كنند رايشان تاثيرگذار است


 حساسيت‌هاي صداوسيماي ضرغامي درباره اخبار رئيس جمهور


 اخبار و گزارش‌هاي انتخاباتي صداوسيما


 نگراني دستگاه اطلاعات موازي از سخنان رئيس جمهور


 متن کامل نامه عيسي سحرخيز به سخنگوي قوه قضائيه


 

 جستجو در سايت خبري امروز :
 

   

 کد خبر : 821383/11/17 - 21:35:33 P.M

 اختلاف نظر در جبهه اصولگرايان برسر تعيين نامزد نهايىPrint This Page!!!

ایران: اصولگرايان در معرفى نامزد نهايى خود دچار اختلاف تازه اى شده اند. اخبار رسيده از اردوگاه اصولگرايان حكايت ازآن دارد كه «على اكبرناطق نورى» رئيس كميته انتخاب نامزد واحد اصولگرايان در يك جلسه خصوصى گفته است در صورت به اجماع نرسيدن شوراى هماهنگى نيروهاى انقلاب اسلامى به يك نامزد واحد در ايام دهه فجر از سمت خود كنار مى رود. علاوه بر اين در حالى كه انتخاب على لاريجانى به عنوان فرد برگزيده اصولگرايان قطعى به نظر مى رسد، ديروز محمدرضا باهنر ديگر عضو كميته منتخب شوراى هماهنگى گفت: «اين خبر را تكذيب مى كنم.»
در ميان اعضاى كميته منتخب، باهنر جزو افرادى است كه مى گويد زمان معرفى كانديدا بايد به ماه هاى آتى موكول شود. محمدرضا باهنر چند روز پيش گفت: مقدمات معرفى نامزد اصولگرايان هنوز باقى مانده است. منظور او از مقدمات نظرسنجى است.در همين حال على لاريجانى خود ديروز به خبرنگاران گفت: »من نامزد احتمالى انتخابات هستم و شما مى توانيد حدس و گمان خود را بزنيد.»
طبق اخبار دريافتى، كميته منتخب شوراى هماهنگى مصمم است در اولين فرصت كانديداى برگزيده خود را به جامعه معرفى كند، چرا كه اولين خلف وعده بزرگان اصولگرا، على اكبر ولايتى را وا داشت تا سكوت را بشكند، تعويق مجدد در معرفى نامزد واحد، كميته منتخب اصولگرايان را بار ديگر با چالش جديدى مواجه خواهد كرد. اما با اين حال، ديروز قائم مقام جمعيت ايثارگران گفت: «به نظر مى رسد ارديبهشت ماه بهترين زمان معرفى كانديداى اصولگرايان است.»
در همين زمينه، دبيركل جامعه زينب هم گفت: براى معرفى كانديداى مورد نظرمان زمان بيشترى مى خواهيم. «اكنون آنچه در نمايه ظاهرى اصولگرايان خودنمايى مى كند، انتخاب شدن على لاريجانى به عنوان فرد نهايى اين جبهه در انتخابات نهم رياست جمهورى است.
ديروز در جمع خبرنگاران لاريجانى نيز گفت: «من به هر نتيجه اى كه اصولگرايان به آن برسند، پايبند هستم.» وى افزود: «مبناى حركت اصولگرايان در يك پروسه دموكراتيك، رسيدن به وحدت نظر است.» او با اين حال حاضر نشد كه بگويد در بين نامزدان اصولگرايان آيا او نامزد نهايى مى شود يا خير. وى گفت: من سخنگوى شوراى هماهنگى نيستم.
در نشست ديروز مطبوعاتى لاريجانى كه در محل خبرگزارى فارس برپا شد، از لاريجانى پرسيده شد كه اگر هاشمى رفسنجانى نامزد شود آيا شما به نفع او كنار مى رويد؟ لاريجانى نيز گفت: اين سؤال جذابى است كه صبح و ظهر و شام بايد به اين سؤال پاسخ دهم. بايد پرسيد آيا پروسه انتخابات همين يك موضوع را دارد. وى گفت: آقاى هاشمى رفسنجانى شخصيتى مورد احترام اصولگرايان است اما ايشان بارها گفته اند علاقه اى به آمدن به عرصه انتخابات ندارد و در شرايط خاص ممكن است بيايد. اين موضوع را بايد محترم شمرد و منتظر ماند و ديد چه حوادثى رخ مى دهد.
وى در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه جمهورى اسلامى در اين خصوص كه با توجه به تأكيد شما بر واژه آبادگران آيا شما جدا از شوراى هماهنگى و نيروهاى انقلاب هستيد؟ گفت: دليلى بر اين معنا نمى بينم و من هنوز معتقد به سخن قبلى خود هستم كه هر نتيجه اى كه اصولگرايان به آن برسند من نيز به آن پايبند باشم.
كانديداى احتمالى اصولگرايان در انتخابات افزود: جريان آبادگران در برهه اى از زمان همراهى با اصولگرايان را پى گرفت و اين جريان با نگاهى واقع بينانه و عملگرايانه در مسائل داخلى و خارجى به موضوعات كشور مى نگرد.
لاريجانى در پاسخ به سؤال خبرنگار «ايران» كه پرسيد شما در دوران رياست خود بر صدا و سيما بيشترين شكايات از مطبوعات را داشته ايد و با اين وجود شما چگونه مى خواهيد از آزادى مطبوعات دفاع كنيد، گفت: من فكر نمى كردم طرح ايده «هواى تازه» اينقدر عده اى از صاحب منصبان و رسانه ها را نگران كند و اين شائبه به وجود بيايد كه دولتمردان قصد دخالت دارند، در حالى كه هواى تازه معتقد به نوانديشى در كشور است.
وى گفت: ربط اين مسأله به موضوعات ديگر شبهه برانگيز است چرا كه هر شخص و نهادى موظف است از حقوق خود دفاع كند و اصولاً عدليه بر همين اساس شكل گرفته است و نبايد اين مسائل را به هم ربط داد. اگر در آزادى انديشه حقوق ديگران سلب شد، حق شكايت محفوظ است. رئيس سابق سازمان صداوسيما در خصوص اعتراض به تحقيق و تفحص در زمان رياست سازمان صدا و سيما و تناقض برخورد ديروز او با مجلس و شعار شفافيت امروزش گفت: ما به رفتار به تحقيق و تفحص از صدا و سيما اعتراض داشتيم و آن را تصلب يك نگاه ناشى از رفتار سياسى در اين فرايند مى دانيم.
وى در پاسخ به اين سؤال كه اگر كانديداى اصلاح طلبان رد صلاحيت شود آيا وى موضع خواهد گرفت يا نه؟ گفت: به نظر من كانديداها نبايد در پروسه تصميم گيرى دخالت كنند اما اميدوارم تنوع افكار باشد.

جدايى يك كانديداى ديگر از شوراى هماهنگى اصولگرايان

منابع خبرى ديروز اعلام كردند كه محمود احمدى نژاد خبر كناره گيرى خود از شوراى هماهنگى نيروهاى انقلاب اسلامى را به زودى اعلام خواهد كرد. به گزارش رسانه خبرى انتخابات رياست جمهورى (انتخاب ۹) احمدى نژاد بنا دارد طى نامه اى به تصميم سازان شوراى هماهنگى نيروهاى انقلاب اسلامى اعلام كند كه وى را از ليست ۵ نفره خود خارج ساخته و در اعلام كانديداى نهايى خود تصريح كنند كه كانديداى موردنظر از جمع ۴ گزينه انتخاب شده است نه ۵ نفر.
برپايه گزارش اين منبع با ارسال اين نامه آبادگران به صورت مستقل در انتخابات حضور يافته و عملاً شوراى هماهنگى را ترك خواهند گفت. پيش از اين دو كانديداى ديگر جناح اصولگرايان (على اكبر ولايتى و محسن رضايى) در اعتراض به روند تصميم گيرى شوراى هماهنگى انقلاب اسلامى، به طور مستقل ستاد انتخاباتى خود را راه انداختند. ولايتى به روند تعلل و تأخير در تصميم گيرى شوراى هماهنگى معترض شد و رضايى عدم عدالت در تصميم گيرى اين شورا را مورد اعتراض قرار داد. اولين زمزمه اختلاف ميان احمدى نژاد با شوراى هماهنگى انقلاب اسلامى، در جريان اولين همايش اصولگرايان بالا گرفت كه كميته تصميم گيرى شوراى هماهنگى همايش خود را بدون حضور شهردار تهران برگزار كرد. پس از اين اتفاق اعضاى آبادگران در شوراى شهر و برخى نهادهاى ارزشى اعلام كردند كه مستقل از شوراى هماهنگى شهردار را كانديداى انتخابات خواهند كرد. دور جديد اختلاف ميان آبادگران و ائتلاف شوراى هماهنگى آنگاه علنى شد كه مريم بهروزى به اتفاق شمارى ديگر از اعضاى شاخص اصولگرايان اعلام كرد كه آبادگران وجود خارجى ندارد و در اعتراض به اين موضع گيرى ها، حسن بيادى سخنگوى آبادگران شوراى شهر اعلام كرد كه تشكل آبادگران به طور مستقل جبهه انتخاباتى داير كرده و احمدى نژاد را كانديداى پست رياست جمهورى آينده خواهد كرد.

   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap