گمان مبر كه به پايان رسيد كار مغان..... هزار باده ناخورده در رگ تاك است


اخبار روز  

معرفي سايت
کليپ «دوباره مي‌سازمت وطن»...ستاد نسیم

پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

انجمن دفاع از حقوق زندانیان

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

پایگاه اطلاع رسانی خانه احزاب ايران

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ایران

نسیم؛نسل سومی های یاور معین

سایت اندیشه وران کرد

پایگاه خبری میزان

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

روزنامه اینتر نتی روز

کاریکاتورهای هادی حیدری

پرشین نیوز

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

روزنامه اینترنتی ایران ما

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

روزنامه اطلاعات

هفته نامه سیروان

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

جستجو
   
مقالات

  عکس دسته جمعی رهبران در سازمان ملل


  مذاكرات هسته اي و ابتكارات جديد


  وزارت اطلاعات در مواجهه با آزموني ديگر


  كدام «جريان» در «خط امام» حركت مي‌كند


  تعامل NGOها و دولت


  آيا در جمهوري اسلامي ايران كار حزبي ممكن است؟


  خاطرات روز 11 سپتامبر


  مرا زمانى بيدار كن كه سپتامبر گذشته باشد*


  قهرماني متفاوت از جنگ


  عراق


تريبون

  ياد مهربان طالقانی


  سفرهاي خارجي و اتفاقات "تصادفي"


  وكيل بنده


  سعيد حجاريان: موسوي خوئيني‌ها مي‌تواند مجمع‌ومشاركت را به‌هم نزديك كند


  درباره دولت اسلامي


  بازتاب:گفت‌وگوي خاتمي با «CNN»، انقلابي‌تر از احمدي‌نژاد بود


  نسبت قانون و دموكراسى


  مسلمانان، قربانيان افراط گرايي اسلامي


  بگو جا ندارم


  نقدى بر گفتمان دولت اسلامى


 

   تاريخ و زمان ورود خبر : 15:57:39 - 8/6/84
افروغ:زيبنده نظام نيست كه قتل‌‏هاي زنجيره‌‏اي اتفاق بيفتد و در برخورد با مرتكبين آن شاهد هيچ‌‏كاري نباشيم Print This Page!!!

عضو فراكسيون آبادگران در مجلس هفتم گفت: اگر در نتيجه سياست‌‏هاي جديد وزارت كشور حقوق شهروندي فداي حقوق جمعي شود، به عنوان يك روشنفكر و نماينده مجلس با آن مخالفت خواهم كرد.

به گزارش خبرنگار" ايلنا" عماد افروغ، در جمع خبرنگاران پارلماني تصريح كرد: اگر فضا به سمت تضييع حقوق شهروندي و ناديده گرفتن حقوق فردي گرايش پيدا كند، تذكرات و انتقاداتم ادامه پيدا خواهد كرد.
وي اظهار داشت: يكي از سخنرانان در مراسم معارفه وزير كشور گفته است كه" هنگام بحث بر سر راي اعتماد به پورمحمدي، به او ظلم شده است، كسي كه اين حرف را زده است، متوجه نوع مخالفت من نشده است، ما در مخالفت با وزير كشور معترض شخص ايشان نشديم، ما نبايد جواب فعل بداخلاقي را با بداخلاقي بدهيم.
رئيس كميسيون فرهنگي مجلس خاطرنشان كرد: من در مخالفت با وزير كشور هشدارهايي دادم و پيش بيني‌‏هايي را جهت پيشگيري انجام دادم.
نماينده تهران افزود: ما حقوق جامع شهروندي مي‌‏خواهيم نه حقوق فردي صرف و نه حقوق جمعي صرف، بايد اين دو را جمع كنيم. دفاع از احقاق چنين حقوقي ابتدا وظيفه روشنفكري و سپس وظيفه نمايندگي من است.
وي درپاسخ به سوالي درباره چالش آزادي دركشور گفت: آزادي دو نوع است، آزادي در عمل و آزادي در انتخاب، هميشه نتيجه آزادي خوب نيست اما آيا اگر نتيجه آن باب ميل ما نبود، بايد جلوي آن را گرفت؟
افروغ خواستار سياست گذاري مناسب براي تضمين آزادي اجتماعات طبيعي و جامعه مدني شد و گفت: آزادي اجتماعات طبيعي كه اداري نيستند و نيز اجتماعات اداري مانند احزاب و تشكل ها بايد رعايت شود.
رئيس كميسيون فرهنگي مجلس اضافه كرد: آيا بايد سالم سازي از بالا ديكته شود، اين كه سالم سازي همراه با فرهنگ سازي باشد، آيا تاكيد بر انسجام است و يا حقوق فردي؟ پاسخ اين پرسش ها را بايد در عملكرد وزير جديد كشور ديد.
نماينده تهران اظهار داشت: نكته ديگر عزل و نصب هاست، آيا عزل و نصب ها بين كابينه 70 ميليوني و از ميان اقشار مختلف جامعه است يا از ميان قشر خاصي از جامعه؟
وي درباره به كارگيري نيروهاي امنيتي در مديريت اجرايي كشور گفت : اين كار قطعا اشكال دارد زيرا آنها صرفل يك لايه از جامعه هستند حال آن كه احمدي نژاد گفته است كه ازتمام ظرفيت ها براي تحقق شايسته سالاري استفاده خواهد كرد .
افروغ در پاسخ به سوال خبرنگاري كه مواضع او درمورد حضور روشنفكران در تريبون نماز جمعه را پرسيد، گفت : اين پيشنهاد را فردي ديگر داد كه به اشتباه به من نسبت داده شد، البته من هم از اين پيشنهاد استقبال مي‌‏كنم، تريبون نمازجمعه سخنراني پيش از خطبه ها بايد در اختيار روشنفكران اعم از روحاني و غير روحاني قرار گيرد.
رئيس كميسيون فرهنگي مجلس در پاسخ به پرسشي درباره ديدگاه او نسبت به قتل هاي زنجيره اي و ارتباط آن با مخالفتش با وزير كشور گفت : من مساله قتل هاي زنجيره اي را به عنوان يك دليل مطرح كردم.
وي ساختار را رابطه و عامل را فرد دانست و گفت: دليل من ساختاري و رابطه‌‏اي بود نه عامل و فرد، من گفتم شما از سازماني به وزارت كشور كه با آزادي سر و كار دارد، مي آييد كه به لحاظ ساختاري پيامي را منتقل و ذهنيتي را تشديد مي‌‏كند.
افروغ يكي از اين پيام ها را قتل هاي زنجيره اي ذكر كرد و گفت : تيم قتل ها توسط چه كساني صورت گرفته است؟ با مرتكبين آن چه برخوردي شده است؟
نماينده تهران تاكيد كرد : من به عنوان يك مسلمان و انقلابي يك كيفرخواست مطرح مي‌‏كنم و مي‌‏گويم؛ زيبنده نظام جمهوري اسلامي- كه مي‌‏خواهد حقوق بشر اسلامي را به دنيا عرضه كند- نيست كه چنين اتفاقي بيفتد و ما در اصلاح ساختاري و برخورد با مرتكبين آن شاهد هيچ كاري نباشيم.
وي اضافه كرد: وزارت اطلاعات جداي از اهميت و كاركرد آن، به لحاظ ساختاري نياز به ساز و كار نظارتي بيشتري دارد، تا زماني كه اين ساز و كار وجود داشته باشد، مردم خواهند فهميد كه در آنجا چه مي‌‏گذرد.
افروغ در پاسخ به پرسش درباره طرح جداسازي حفاظت اطلاعات وزارت اطلاعات گفت: تشكيل چنين واحدي در وزارت اطلاعات مثبت است، اين كار موجب مي‌‏شود كه نيروهاي اطلاعات تحت نظارت قرار گيرند.
نماينده تهران افزود: بايد ساز وكاري انديشيده شود كه مردم آسوده شوند، يعني بدانند كه آن نيروها هم تحت نظارت هستند.


   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap