گمان مبر كه به پايان رسيد كار مغان..... هزار باده ناخورده در رگ تاك است


اخبار روز  

معرفي سايت
کليپ «دوباره مي‌سازمت وطن»...ستاد نسیم

پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

انجمن دفاع از حقوق زندانیان

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

پایگاه اطلاع رسانی خانه احزاب ايران

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ایران

نسیم؛نسل سومی های یاور معین

سایت اندیشه وران کرد

پایگاه خبری میزان

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

روزنامه اینتر نتی روز

کاریکاتورهای هادی حیدری

پرشین نیوز

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

روزنامه اینترنتی ایران ما

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

روزنامه اطلاعات

هفته نامه سیروان

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

جستجو
   
مقالات

  پیام خاتمی به کنفرانس بین المللی گفت و گوی میان فرهنک ها و تمدنها در اسپانیا


  هزینه های یک اظهار نظر


  سخنان آقای احمدی نژاد در آستانه روز قدس


  خدا و انسان معاصر(1)*


  ويژگي جامعه و دولت در انتخابات نهم*


  اتحاد،مسأله اين است


  هند؛ ديپلماسي در شرايط بحران


  فساد مالي "ارزشي ها" توطئه آمريکاست...


  دولت غير پاسخگو


  خاطراتي از يك سفرمعنوی


تريبون

  دولت پاسخگو- دولت عوام‌زده


  براي گنجي چه مي توان كرد؟


  اهميت سرمايه‌گذاري در كشور


  انرژي هسته‌اي ... آري، نه!!!


  علي و خوارج


  شيعه‌ علي بودن


  چند پرسش درباره نظارت مجمع تشخيص مصلحت بر قواي سه گانه


  داستان شب نوزدهم


  چگونه بر قلدرها غلبه كنيم؟


  هراس از دولت در سايه؟


 

   تاريخ و زمان ورود خبر : 14:51:35 - 25/7/84
رويايي دست نيافتني در ايران Print This Page!!!

روز-بهمن احمدي امويي:
amouee
چهارشنبه ۱۹ مهر ماه در خبرهايي كه بارها از راديو و تلويزيون تهران پخش شد آمد آقای احمدي نژاد براي نخستين بار در جلسه سران سه قوه براي بررسي راهكارهاي مبارزه با فساد اقتصادي حاضر شده است. در همان لحظه‌اي كه گويندگان راديو و تلويزيون خبر اين ملاقات را مي‌خواندند، در شبكه‌هاي ديگر خبر سوءاستفاده ۲۰۰ ميليارد توماني يك كارمند اخراجي بانك رفاه كارگران پخش مي‌شد.

گويندگان خبر ملاقات سران سه قوه در پوشش ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي را ، آنچنان آن را با آب و تاب نقل مي‌كردند كه گويا به زودي ريشه فساد، حداقل از نوع اقتصادي آن در ايران برچيده شود و دولت جديد همان طور كه در برنامه‌هاي انتخاباتي‌اش وعده كرده بود مانع جدي بر سر راه اقداماتي همچون آن كارمند بانك خواهد بود.

با نگاهي به سابقه مبارزه با فساد در ایران و همين طور بررسي نتايج آن كه همواره در خبرها و گزارش هاي نشريات دولتي و غير دولتي بزرگ نمايي شده، به راحتي مي‌توان سرنوشت اين تلاش دوباره دولت جديد را پيش بيني كرد.

مبارزه با فساد در همه زمينه‌ها به ويژه اقتصادي يكي از عوامل اصلي انقلاب ايران در سال 57 و ترجيع بند مشترك سخنان مقامات ارشد جمهوري اسلامي است.

با اين همه به نظر مي‌رسد كه در اين رابطه كمترين موفقيت‌ها را به دست آورده اند. نمونه بارز آن را مي‌توان در شعارهاي انتخاباتي رئيس جمهور فعلي ديد كه بسياري از نزديكانش گرايش راي دهندگان به او را عزم احمدي نژاد در مبارزه با فساد و كوتاه كردن دست خانواده‌هاي نيرومند از اقتصاد ايران ارزيابي كردند. اين وعده را احمدي نژاد ۲۷ سال پس از انقلاب ايران و حداقل ۲۰ سال پس از تلاش آشكار و همه جانبه مقامات ارشد ايران براي مبارزه با فقر و فساد عنوان كرد.

اما به راستي چرا اين همه تأكيدات و همراهي‌هايي كه از سوي همه مقامات صورت گرفته و در همه سال هاي گذشته با تم كوتاه كردن دست مفسدين اقتصادي تكرار شده، نتيجه‌ قابل قبولي نداده است؟

مشكلات ساختاري

نگاهي اجمالي به ساختارهاي سياسي و اقتصادي جمهوري اسلامي نشان مي‌دهد كه عمده اين عدم موفقيت را بايد در اين ساختارها جستجو كرد.

بالا بودن ريسك اقتصادي و سياسي، وجود حداقل رقابت در همه عرصه‌هاي اجتماعي، سياسي، اقتصادي و فرهنگي، پایين بودن ميزان آزادي‌هاي سياسي و اقتصادي، سياست تجاري نامناسب و لرزاني كه هر روز قوانين و مقررات جديد به آن اضافه مي شد، دخالت دولت در اقتصاد، بي‌توجهي به سرمايه گذاري خارجي، موضوع لاينحل حقوق مالكيت معنوي، عدم استقلال قوه قضایيه، بي‌ثباتي‌هاي گسترده اقتصادي، بزرگ شدن روز افزون دولت به رغم تمام شعارهايي كه براي خصوصي سازي داده مي‌شود، نظام بانكي ناكارآمد، و ناتوان و برخورداري از حداقل عوامل توسعه در بخش نيروهاي انساني، مجوعه‌اي از چالش‌هاي پيچده را بر سر راه كساني قرار داده كه مي‌خواهند با فساد اقتصادي مبارزه كنند و انگار قرار است، همواره هم ناموفق ‌شوند.

اين ها همه در حالي است كه در بهترين حالت بر اين تصور باشيم كه عزم واراده و خواست كافي براي مبارزه با فساد وجود دارد. حال اگر اين اراده در حداقل خود باشد، هرگز و با وجود اين ساختارها امكاني براي مبارزه با فساد بوجود نخواهد آمد .

شايد به همين دليل ناکامی ها بود كه سرانجام هاشمي شاهرودي در نامه‌اي به رئيس سازمان بازرسي از او خواست تا بررسي كند كه چرا ۱۰ هزار شركت ايراني در دبي و امارات به ثبت رسيده‌اند و آنجا را براي فعاليت بر ايران ترجيح مي‌دهند.

در سال های گذشته بارها كارشناسان اقتصادي و سياسي نسبت به اوج گيری فساد در دستگاه های مختلف حکومتی هشدار داده بودند، اما كسي آن ها را جدي نمي‌گرفت. واقعيت اين است كه اگر سرمايه هر كدام از اين شركت‌ها را حداقل يك ميليون دلار در نظر بگيريم، اين شركت‌ها به تنها۱۰ ميليارد دلار از سرمايه‌هاي ايران را به اين شيخ نشين منتقل كرده‌اند. ضمن اين كه بايد توجه داشت كه يك ميليون دلار در مقياس امروز رقم ناچيزي است و می توان پنداشت که پول بيشتري برای سرمايه گذاری از ايران خارج شده است. بر تعداد اين ۱۰ هزار شركت‌ بايد آن هايي را هم كه در كشورهاي آسياي ميانه و تركيه فعال هستند اضافه كرد.

کارشناسان معتقدند علت رغبت سرمايه داران ايرانی به تاسيس موسسات تجاری در دوبی و کشورهای اطراف، علاوه بر قوانين مدام در حال تغيير، فساد حاکم بر دستگاه های ناظرست که امنيت سرمايه گذاری در ايران را از آن می گيرد و اجازه فعاليت های بازرگانی قانونمند و رقابت با ديگران را به آن ها نمي دهد.

اگرچه به نظر مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد حل كردن معضلات اقتصادي و اجتماعي و سياسي زمينه ساز فساد اقتصادی كاري نيست كه از عهده مقامات پرورش يافته در اين ساختار برآيد، اما حتي اگر كسي بخواهد اين مبارزه را شروع كند ابتدا بايد از خود بپرسد كه چه مي‌شود كه افرادي که پرونده های مشهور و پرسروصدا به نام های آنان تشکيل شده است توانستند در زمان بسيار كوتاهي تا بالاترين و قويترين ارتباطات را در سطوح ارشد مسوولین به دست آورند و آن همه نفوذ را در اقتصاد، سياست و اجتماع ايران به دست آورند.

مشكل در جايي ديگر است

در طول سال‌هاي دوران اصلاحات، شرايط براي بررسي اصولي علت گسترش فساد، فراهم آمد اما به نظر می رسد که ظاهرا هم هيچ راهي براي مبارزه با آن وجود ندارد.

يكي از كساني كه از ميان خود حاكميت سعي كرد به صورت جدي و ريشه‌اي آن را بررسي كند. علي ربيعي بود كه اصطلاح "آقا زادگي" را وارد كلمات و گفتار سياسي و اقتصادي روزمره مردم و فعالان سياسي و اقتصادي كرد. او با بيان اين واقعيت كه البته آن را ادامه نداد به يك مشكل ساختاري ديگر در جمهوري اسلامي اشاره كرد كه تا پيش از آآن كسي نمي‌توانست آن را به چالش بكشد .

شكل‌گيري و دوام يك رانت همه جانبه و ادامه‌دار در دسترسي به مناصب اداري، تحصيل، امتيازات اجتماعي، پاداش شغلي و.... خارج از مدار رقابت، امتحان و شايستگي حرفه‌اي در نهايت منجر به رواج پديده‌هاي بيمار گونه‌اي چون آشناپروري، نوچه گرايي، سوء تخصيص و انحراف از وظايف رسمي بخاطر منافع فردي، باندي و منزلتي تبديل به يك امر عادي و روزمره مي‌شود.

بر اساس تحقيقي كه دكتر علي اكبر قنبرپور، پژوهشگر، در باره فساد در جوامعي چون ايران انجام داده است: "اقتصاد فساد به عنوان نمودي از يك كاركرد اجتماعي ظاهر مي‌شود كه در آن حاكميت و جامعه‌داري از صورت پديده اي عمومي و تجلي منافع و مصالح عمومي خارج شده و در خدمت نفع و مصالح فردي، باندي و منزلتي گروه خاصي قرار مي‌گيرد. از اين رو تمايز و خط كشي بين پديده هاي فردي و عمومي، منافع فردي و مصالح عمومي دچار ابهام و تناقض مي‌شود. در اين شرايط به كل سلول هاي جامعه به مثابه گونه‌اي از "دارايي" نگاه مي‌كنند كه هر فرد بسته به توان و امكانات خود درصدد "غارت" آن به نفع خود برمي‌آيد. "شوق غارت" كه در اين وضعيت ايجاد و عمومي مي‌شود، سرمنشأ تمامي انگيزه‌هاي غيراخلاقي و اعمال محيرالعقولي است كه در بستر جامعه پراكنده و جاري مي‌شود و سد نفوذ ناپذيري را در برابر استقرار هرگونه نظم عقلاني و هرگونه نظام هنجاري مبتني بر اخلاق و اعتماد عمومي ايجاد مي‌كند... به محض اينكه مديران و ديوان سالاران انتصابي مزاياي استفاده از هر قانون، حكم اداري، روش توليدي و به طور خلاصه هر پديده اجتماعي را كشف مي كنند با استفاده از قدرت غيرقابل كنترل خود در تدوين، دستكاري و تفسير و تغيير قوانين و كاركردهاي اداري و حقوقي، روند امور را به نفع خود تغيير، تعيين و تعبير مي كنند."

شايد به خاطر آشنايي اين مديران و كارمندان با همين ضعف‌هاي ساختاري است كه همواره در خبرهاي مربوط به سوء استفاده‌هاي ميلياردي در ايران رد كساني يافت مي‌شود كه بنا به گفته مقامات قبلاً در سازمان مشغول به کار بوده اند و بعد به عنوان بخش خصوصی وارد همان زمينه شده اند و آشنائی های خود را به ميلياردها تبديل کرده اند. بعضی از اين افراد اخراج شده های همان سازمان بوده اند.


   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap