گمان مبر كه به پايان رسيد كار مغان..... هزار باده ناخورده در رگ تاك است


اخبار روز  

معرفي سايت
کليپ «دوباره مي‌سازمت وطن»...ستاد نسیم

پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

انجمن دفاع از حقوق زندانیان

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

پایگاه اطلاع رسانی خانه احزاب ايران

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ایران

نسیم؛نسل سومی های یاور معین

سایت اندیشه وران کرد

پایگاه خبری میزان

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

روزنامه اینتر نتی روز

کاریکاتورهای هادی حیدری

پرشین نیوز

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

روزنامه اینترنتی ایران ما

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

روزنامه اطلاعات

هفته نامه سیروان

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

جستجو
   
مقالات

  پیام خاتمی به کنفرانس بین المللی گفت و گوی میان فرهنک ها و تمدنها در اسپانیا


  هزینه های یک اظهار نظر


  سخنان آقای احمدی نژاد در آستانه روز قدس


  خدا و انسان معاصر(1)*


  ويژگي جامعه و دولت در انتخابات نهم*


  اتحاد،مسأله اين است


  هند؛ ديپلماسي در شرايط بحران


  فساد مالي "ارزشي ها" توطئه آمريکاست...


  دولت غير پاسخگو


  خاطراتي از يك سفرمعنوی


تريبون

  دولت پاسخگو- دولت عوام‌زده


  براي گنجي چه مي توان كرد؟


  اهميت سرمايه‌گذاري در كشور


  انرژي هسته‌اي ... آري، نه!!!


  علي و خوارج


  شيعه‌ علي بودن


  چند پرسش درباره نظارت مجمع تشخيص مصلحت بر قواي سه گانه


  داستان شب نوزدهم


  چگونه بر قلدرها غلبه كنيم؟


  هراس از دولت در سايه؟


 

   تاريخ و زمان ورود خبر : 13:13:10 - 28/7/84
دعا براي مرگ الفبا Print This Page!!!

روز-مسعود بهنود:
m.behnoud
گفتند مردي به معلمي سرخانه فرزندان بزرگي مشغول بود. روزي شنيد که بچه هاي به ستوه آمده از سخت گيري او بعد از نماز دعا مي کنند که خدايا اين ملاي ما را بکش. معلم رو برگرداند و به بچه ها گفت اگر من بميرم پدرتان معلمي ديگر خواهد گرفت کار شما چاره نمي شود، پس اگر مي خواهيد از رنج درس و مشق خلاص شويد دعا کنيد که پدرتان بميرد. پدر بچه ها هم از اتفاق پشت در بود و اين مکالمه مي شنيد گفت نه بابا جان اگر من هم بميرم بالاخره يکي شما پدرمرده ها را بزرگ خواهد کرد، او برايتان معلم مي گيرد پس دعا کنيد الفبا بميرد تا اصلا خلاص شويد.

حالا جناب علي زادسر در نامه خود درباره اخباري که درباره دولت و نودولتان بر سر زبان هاست تذکر ها داده. نمي پرسد که چرا چنين مي کنيد و چرا همه کار کشور را نهاده به فريب خلق مسلمان مشغوليد، بلکه چاره را در جلوگرفتن از اينترنت و سايت هاي اينترنتي مي بيند. دعا مي کند که معلم نميرد.

مشکل جناب زادسر و همه آن ها که اين روزها نگرانند از افعال نودولتان، سايت ها اينترنتي نيست. همه آن چه آقاي زادسر نشان کرده اند در نامه شان، با سند و مدرک معتبر و غيرقابل انکار توسط دولت محترم و رييس جمهوري و همکارانشان گفته و اجرا شده است. خودشکن آينه شکستن خطاست. اگر به جاي آقاي زادسر و همه دلسوزان به اسلام و نظام بودم، اين بخت را شکرگزار مي شدم که در جهان امروز آينه ها هست و ناسازي اندام ها را نشان مي دهد. و مي توان چاره اش کرد. وگرنه وقتي به خود مي آيند که شده است آن چه نبايد بشود.

اين گفته در هفته اي بيان مي شود که اعضا و جوارح دولت آقاي احمدي نژاد بعد از آن که هر چه بدست را به خارج و رقيبان داخلي خود نسبت داده اند، در مقابل اين که چه کرده ايد در اين دوماه و چه قصد داريد بکنيد دست به کار اطلاع رساني شده و در اولين گام، شگردي کهنه را بيرون کشيده اند.

در هفته اي که همه ايران و شايد برخي از رسانه هاي جهان از انعکاس گفته هاي دبير هيات دولت – که آن چه را در جلساتشان مي گويند در حضور خبرنگاران گفت - پر شده است و جاي هيچ انکار نيست انگار يک کارشناس رسانه اي مشورت داده است که راه اين است. اشتباه روزنامه توسعه در انعکاس يک خبر غيرجدي را بگيريد و بزرگ کنيد و به همين نشانه قصد اثبات آن داشته باشيد که همه آن چه از قول جناب زريبافان نقل شده همين طورست. در حالي که چنين نيست. نه عزيمت جناب وزير ارشاد به جمکران از سوي هيات دولت نادرست است و نه گفته هاي آقاي زريبافان به غلط نقل شده است. اما راست مي گويند، روزنامه توسعه خطائي کرده بود که بعد هم توضيح داد. همين. با شکستن آينه ها و بستن سايت هاي اينرنتي کار حل نمي شود، اگر امکان آن باشد. نور از روزن ديگر سر بر مي آورد چنان که تا به حال يک بار آشکارا و چندين بار در نهان رهبر جمهوري اسلامي تذکر داده اند و دوبار، دبير شوراي عالي امنيت ملي و وزير اطلاعات، فرمايشات رييس جمهور را تصحيح کرده اند. چند باري هم ارگان نودولتان که روزنامه کيهان باشد با انتقادهاي خود سعي کرده است نشانشان دهد که راه کدام است و کجا به دست انداز مي افتند. از اين بيش ترست کارنامه نگراني ها و راهنمائي ها و صافکاري ها. بيش از اين نيز خواهد شد.

نياز به اطلاعات پشت پرده نيست. آشکارست وقتي که دبير هيات دولت مي فرمايد: "مي خواهند با اتکا به قانون دولت را از کار بازدارند." يعني اين گروه اعتقادي به قانون ندارد. لازم نبود داشتن اطلاعات و از جمله گزارش شوراي شهر تهران به رهبر، اين ولوله اي که در جان نودولتان است که مبادا کسي وارد شوراي شهر شود نشان مي دهد که پشت پرده با بلاي "قانون" چه کرده اند تا "آقاي دکتر" به رياست جمهوري رسيده اند. و چگونه به خرج مردم تهران اين مهم صورت پذيرفته است. راستي هم اگر پشت پرده بسي قانون شکني ها نشده اين اصرار براي آن که خلاف نظر ابراز شده رهبر و مقامات کشور و نمايندگان مجلس، محارم شهرداري و شوراي شهر به دولت برده شوند و در عين حال به قول زريبافان "تنگه شوراي شهر" را هم حفظ کنند، از چيست. آن جا چه گذشته است که اگر تاج زاده و يا عليرضا رجائي از مطلع شوند بد خواهد شد. اين کوشش جناب رياست جمهور براي کپي گرفتن از جنابان زريبافان و سعيد لو و ساير محارم شهرداري سابق براي چيست. همين طور از سر اطمينان و دوستي لابد. عجب است که در چهارده ميليون رائي که به نام ايشان در صندوق بوده است ده نفر پيدا نکنند و ناگزير باشند که خلاف قانون و عقل همان دوستان را در هر جا بنشانند. اما عجب نيست اگر بدانيم که براي آن چه در سر دارند حتي دوستان و همفکران و جناح راست هم همگي محرم نيستند و من ترديد ندارم که هم اکنون دور از چشم وزيران خارجه و کشور و اطلاعات بسيار طرح ها مي ريزند. تنها شهردار تهران نيست که هنوزش به هيات دولت دعوت نکرده اند.

يک مثال ساده بزنم تا نشان کنم که مردم و تحليلگران و رسانه هاي آزاد کجا گوششان تيز مي شود.

نودولتان از قبل گفته اند که در وزارت نفت مافيا مستقرست. نفوذ و قدرت و ثروت هست و شکارگاه خصوصي افراد شده است. اين اتهامي است که بايد ثابت شود، چنان که براي نقض آن مي توان پرسيد کدام يک از وزيران سابق نفت – بيژن زنگنه که کسي در پاکدامني اش ترديد ندارد و عضو منتخب شوراي تشخيص مصلحت است، يا آقازاده که نودولتان هم در کابينه خود راهش داده اند، يا محمد غرضي که نسبت نفود امروزش با اول انقلاب، قبل از وزارت نفت، يک به هزار هم نيست - به آن چه نودولتان ادعا کرده اند رسيدند و چه کس ديگر از معاونان و مديران شرکت هاي بزرگ تابع وزارت نفت مانند آقاي نعمت زاده و ترکان و پور اردبيلي و غينمي فرد به اين صفت مافيائي متصف مي توانند بود. اما يک چيز واضح است. کسي که چنان اتهامي زده در ذهنش وزارت نفت محل ناديده گرفتن قانون و افزون کردن ثروت و نفوذ ست. اين قطعي است و اقرار ضمني به قول عقلا. حالا اگر کساني که چنين تصوري دارند مي خواهند وزارت نفت را به خودي بسپارند بي اعتنا به آن که "آن خودي محرم" اصلا سابقه اي در وزارت نفت ندارد، آن وقت نمايندگان مجلس بايد به درست متوهم مي شدند که شدند. در معرفي وزير آينده هم بايد همين راهنما باشد.

اما با همه اين ها مژده بدهم به جناب زادسر و هم محارم شهرداري و نودولتان، که بزودي حب نفس بر ملاحظات جناحي و منافع گروهي چيره مي شود. چنان که بعض نمايندگان مجلس تاب نياورده اند، بقيه شان هم و هم اعضاي شوراي شهر، براي حفظ پاکدامني خود به صدا خواهند آمد و دامن برخواهند کشيد. که گفته اند "اتفاق عياران چون هواي بهار، بي اعتبارست" . رندي از کيهان بياموزيد که تا ديد اين عروس به قول قدماي مردسالار "پسرزا" نيست کم کم دارد فاصله مي گيرد و در صف منقدان و ناراضيان با سابقه جا ذخيره مي کند تا چنان بلائي که بعد از سي ام خرداد بر سر عده اي از جناح راست آمد که هوادار آقاي بني صدر بودند، بر سرش نيايد.

در پايان يک فيلم مستند درباره پليس و بدکاران، همين هفته پيش شنيدم که فرمانده پليس مي گفت در کشف بدکاري ها پليس چندان هنري به کار نمي برد، هيچ اتحادي در تقسيم غنائم پايدار نمي ماند و مي شکند و خبرش مي رسد. چه برسد به آنان که از سر ساده دلي و دل داشتن به نظام و انقلاب، آن چه را از صندوق سي ام تير بيرون آمده بود پذيرفتند و اصل را بر صاف کردن چاده کردند با اين استدلال که بگذاريد کارشان را بکنند. در اول بازي نه در کار نياوريد.

اما توصيه ام به نودولتان اين است که با بستن سايت هاي اينترنتي و زير فشار گذاشتن و خط و نشان کشيدن براي همين يکي دو روزنامه باقي مانده بارشان به منزل نمي رسد دعا کنند الفبا بميرد.


   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap