گمان مبر كه به پايان رسيد كار مغان..... هزار باده ناخورده در رگ تاك است


اخبار روز  

معرفي سايت
کليپ «دوباره مي‌سازمت وطن»...ستاد نسیم

پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

انجمن دفاع از حقوق زندانیان

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

پایگاه اطلاع رسانی خانه احزاب ايران

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ایران

نسیم؛نسل سومی های یاور معین

سایت اندیشه وران کرد

پایگاه خبری میزان

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

روزنامه اینتر نتی روز

کاریکاتورهای هادی حیدری

پرشین نیوز

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

روزنامه اینترنتی ایران ما

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

روزنامه اطلاعات

هفته نامه سیروان

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

جستجو
   
مقالات

  پیام خاتمی به کنفرانس بین المللی گفت و گوی میان فرهنک ها و تمدنها در اسپانیا


  هزینه های یک اظهار نظر


  سخنان آقای احمدی نژاد در آستانه روز قدس


  خدا و انسان معاصر(1)*


  ويژگي جامعه و دولت در انتخابات نهم*


  اتحاد،مسأله اين است


  هند؛ ديپلماسي در شرايط بحران


  فساد مالي "ارزشي ها" توطئه آمريکاست...


  دولت غير پاسخگو


  خاطراتي از يك سفرمعنوی


تريبون

  دولت پاسخگو- دولت عوام‌زده


  براي گنجي چه مي توان كرد؟


  اهميت سرمايه‌گذاري در كشور


  انرژي هسته‌اي ... آري، نه!!!


  علي و خوارج


  شيعه‌ علي بودن


  چند پرسش درباره نظارت مجمع تشخيص مصلحت بر قواي سه گانه


  داستان شب نوزدهم


  چگونه بر قلدرها غلبه كنيم؟


  هراس از دولت در سايه؟


 

   تاريخ و زمان ورود خبر : 15:38:25 - 1/8/84
عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس: ازدواج موقت موجب كاهش مفاسد پنهاني، سالم ماندن جوانان و كاهش آمار طلاق مي‌‏شود Print This Page!!!

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس افزود: به بهانه جلوگيري از فساد نمي‌‏توان زنان و مردان را براي هميشه از هم جدا كردد
علي سرافراز يزدي، در گفت و گو با "ايلنا"، تصريح كرد:حتي اگر امكان جداسازي زنان و مردان در مدرسه و دانشگاهها امكان پذير باشد به هر حال در محيط كاري و جامعه ديگر امكان اين عمل وجود نخواهد داشت.
وي ادامه داد: بايد فضا را طوري آماده كنيم تا در عين حال كه زن‌‏ها و مردان مسايل ديني و مذهبي را رعايت مي‌‏كنند، بتوانند به مسووليت‌‏هاي اجتماعي خود بپردازند.
سرافراز يزدي با تاكيد بر لزوم تبيين چارچوب‌‏هاي ارتباطي درست و سالم بين دختران و پسران، گفت: متاسفانه در جامعه ما روز به روز شرايط ازدواج سخت‌‏تر مي‌‏شود و از طرفي نيز در برقراري ارتباط بين دختر و پسر سخت گيري‌‏هاي بيشتري صورت مي‌‏گيرد كه اين دو در كنار هم زمينه‌‏هاي رشد انواع مفاسد پنهاني را در بر دارد.
وي با اشاره به افزايش سن ازدواج دختران و پسران، گفت: شايد به ظاهر تصور شود كه با شيوه هاي اعمال شده در جامعه و جداسازي حدالامكان دختران و پسران در حال كاهش مفاسد احتمالي هستيم ولي در پنهان قطعا انواع روابط نامشروع به صورت مخفيانه رشد مي يابد، بدون آنكه نمود ظاهري داشته باشد.

وي با تاكيد بر فراهم سازي زمينه هاي ازدواج موقت در جامعه، گفت: متاسفانه در كشور ما سنت‌‏هاي قومي و تعصبات اجتماعي بر مسايل منطقي و درست ديني ارجح است وا ين تنگ نظري ها اجازه نمي دهد كه با اعمال راهكارهاي اصولي دين در روابط بين دختران و پسران در زماني كه امكان ازدواج دائم نيست زنان و مردان جامعه بتوانند به آن نيازهاي طبيعي و خدادادي خود دسترسي پيدا كنند.
نمايندده مشهد ادامه داد: بايد قبول كرد كه شايد ما به دليل تعصبات ظاهري نمي‌‏توانيم ازدواج موقت را براي جوانان خود قبول كنيم ولي شيوه‌‏هاي پنهاني بسيار زشت‌‏تري در ارتباطات بين دختران و پسران ما در حال شكل‌‏گيري است و ما چشمان خود را به روي واقعيت‌‏ها بسته‌‏ايم.
وي ازدواج موقت را موجب كاهش و مفاسد پنهاني و سالم ماندن جوانان و كاهش آمار طلاق دانست و گفت: آماده سازي جامعه براي پذيرش اين راهكار منطقي كاملا شدني است ولي يقينا همانند هر پروژه‌‏اي زمان مي‌‏برد و بايد ارزيابي كرد كه معايب حاصل از اجراي اين راهكار ديني در مقايسه با وضعيت كنوني موجود در ارتباطات غير قانونمند بين دختران و پسران به چه نحوي است.
سرافراز افزود: قطعا صحبت و فرهنگ سازي در مورد ازدواج موقت در ابتداي امر معترضاني از بين مردم، افراد طراز بالاي حكومت، حوزه و دانشگاه خواهد داشت و چاره‌‏اي جز پياده سازي تدريجي اين مساله وجود ندارد و قطعا در مدت كوتاهي جامعه نيز با اين تصميم همگام خواهد شد.
وي افزود: ما خواه ناخواه جدا از جامعه جهاني نيستيم و نمي‌‏توان همانند گذشته دور جوامع حصار كشيد و يا زنان را در خانه‌‏ها محبوس كرد و سخت گيريها و اعمال محدوديت‌‏هاي شديد در مورد حجاب و پوشش زنان را چاره جلوگيري و كنترل فساد محسوب كرد.
وي با تاكيد بر لزوم همدلي بين حوزه دانشگاه و جامعه براي پياده سازي فرهنگ ازدواج موقت درجامعه، گفت: جداسازي دانشگاهها و هر اقدام اين چنيني شايد در كوتاه مدت مزايايي داشته باشد ولي در لايه‌‏هاي زيرين، انواع روابط نامشروع و مفاسد رشد خواهد كرد.
نماينده مشهد افزود: وقتي به كشورهاي غربي نظير آمريكا و اروپا مي‌‏رويم به رغم وجود آزادي مطلق در رفتارهاي اجتماعي زن هاي محجبه‌‏اي را مشاهده مي‌‏كنيم كه نظير پوشش آن را در نظام اسلامي خود كمتر مي بينيم.
وي افزود: ما بايد به اين سمت حركت كنيم كه زنان و دختران ما حجاب و پوشش را خود انتخاب كنند نه اينكه مادام از روي اجبار و تحميل به صورت ناآگاهانه پوشش خود را انتخاب كنند.
وي افزود: بحث تغيير نگاه ازدواج موقت بايد از خود مسوولان شروع شود زيرا مسوولان نيز خود از بين مردم با همان تعصبات هستند و جداي از مردم نيستند و ابتدا خود ما مسوولان بايد در تفكرات و تعصبات خود تحول ايجاد كنيم و الگوي براي جامعه باشيم.


   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap