گمان مبر كه به پايان رسيد كار مغان..... هزار باده ناخورده در رگ تاك است


اخبار روز  

معرفي سايت
کليپ «دوباره مي‌سازمت وطن»...ستاد نسیم

پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

انجمن دفاع از حقوق زندانیان

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

پایگاه اطلاع رسانی خانه احزاب ايران

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ایران

نسیم؛نسل سومی های یاور معین

سایت اندیشه وران کرد

پایگاه خبری میزان

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

روزنامه اینتر نتی روز

کاریکاتورهای هادی حیدری

پرشین نیوز

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

روزنامه اینترنتی ایران ما

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

روزنامه اطلاعات

هفته نامه سیروان

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

جستجو
   
مقالات

  پیام خاتمی به کنفرانس بین المللی گفت و گوی میان فرهنک ها و تمدنها در اسپانیا


  هزینه های یک اظهار نظر


  سخنان آقای احمدی نژاد در آستانه روز قدس


  خدا و انسان معاصر(1)*


  ويژگي جامعه و دولت در انتخابات نهم*


  اتحاد،مسأله اين است


  هند؛ ديپلماسي در شرايط بحران


  فساد مالي "ارزشي ها" توطئه آمريکاست...


  دولت غير پاسخگو


  خاطراتي از يك سفرمعنوی


تريبون

  دولت پاسخگو- دولت عوام‌زده


  براي گنجي چه مي توان كرد؟


  اهميت سرمايه‌گذاري در كشور


  انرژي هسته‌اي ... آري، نه!!!


  علي و خوارج


  شيعه‌ علي بودن


  چند پرسش درباره نظارت مجمع تشخيص مصلحت بر قواي سه گانه


  داستان شب نوزدهم


  چگونه بر قلدرها غلبه كنيم؟


  هراس از دولت در سايه؟


 

   تاريخ و زمان ورود خبر : 17:24:55 - 2/8/84
احمدي نژاد: چرخه سوخت هسته ای را راه اندازی خواهیم کرد Print This Page!!!

محمود احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه دست متجاوزان را از بيت‌المال قطع خواهيم كرد، گفت: دولت درحوزه كار خود با روش‌انقلابي و تحولي عمل خواهد كرد.


به گزارش ايرنا، وي شنبه شب در جمع تعدادي از اساتيد و دانشجويان و نمايندگان تشكل‌هاي دانشجويي در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري، افزود: بناي ما مهرورزي است اما همه را به سرخط دعوت كرده‌ايم و به‌گوش همه رسانده‌ايم كه اگر نوبت برخورد رسيدكمترين ملاحظه‌اي نخواهيم كرد.


وي با اشاره به اينكه اين دولت برآمده از اراده‌هاي پاك ملت ايران است و به هيچ كس بدهكار نيست، اظهار داشت: ما تنها به استقلال و منافع ملي و ملت ايران بدهكار هستيم و قصد داريم اين فضا را در كشور حاكم كرده و زنده نگه داريم.


احمدي نژاد عدالت را روح انقلاب اسلامي و ستون خيمه انقلاب دانست و گفت:

اگر عدالت را از اين انقلاب برداريم چيزي از آن باقي نمي‌ماند.


رييس جمهوري عدالت را روح اصلي نهضت‌هاي انبيا دانست كه گفتن آن آسان و اجراي آن سخت است و خاطرنشان كرد: مطمئن هستم انقلاب اسلامي آثار درخشاني از اجراي عدالت در جهان از خود برجاي خواهد گذاشت.


وي با اشاره به اجراي عدالت در بخش دانشگاهي و موضوع كاهش هزينه‌هاي دانشگاه‌هاي غيردولتي، گفت: موضوع شهريه‌هاي دانشگاه آزاد و دانشگاه‌هاي غيردولتي در حال بررسي است.


احمدي نژادتصريح كرد: نمي‌شود به يكباره شهريه دانشگاه‌ها ‪۵۰‬درصد افزايش يابد.


رييس جمهوري با تاكيد بر اينكه براي قشر جوان كشور راهي جز حضور در دانشگاه باقي نمانده است، گفت: فشار اين هزينه‌ها فشار سنگيني است كه بايد اصلاح شود. من به طور دقيق اين مساله را دنبال خواهم كرد.


احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: از روزي كه ما همه چيز را با پول سنجيديم بسياري از مباني و بنيان‌ها را خراب كرديم و اين مساله به طور يقين مانع اعتلاي كشور خواهد شد.


وي تاكيدكرد: اگر آموزش و پرورش و دانشگاه‌هاي ما درست عمل كنند كساني كه پرورش مي‌يابند كشور را به سمت جلو حركت خواهند داد.


رييس جمهوري با انتقاد از برهم خوردن مناسبات دانشجو و دانشگاه و دانشجو و استاد گفت: رابطه تربيتي و انساني بين دانشجو و استاد كجا رفته است؟ آيا نيروي انساني مثل قوطي كنسرو است كه هر چه خط توليد آن بيشتر شود بهتر خواهد بود؟

احمدي نژاد بخش قابل توجهي از موضوع عدالت را مربوط به عدالت اقتصادي دانست و خاطرنشان كرد: چه كسي گفته است كه اجراي عدالت مساوي با توزيع فقر است؟ چرا برخي القا مي‌كنند كه نبايد سخن از عدالت و اجراي آن در كشور به ميان آورد؟

وي با تاكيد بر اينكه وقتي تنها دولت زيرساخت‌هاي كشور را درست كند، اين پيشرفت محسوب نمي‌شود، گفت: بايد همه فضاي كشور فضاي رشد باشد، ملت رشد كرده و اقتصاد و تربيت و سياست را اصلاح كند.


احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه به صرف فعاليت دولت اجراي عدالت در كشور محقق نمي‌شود، گفت: اجراي عدالت به معناي دادن فرصت يكسان به همه استعدادها است.


وي عدالت در توزيع ثروت‌هاي كشور را يك ضرورت عنوان كرد و گفت: برخورد ما با عدالت سطحي و شعاري نيست و بايد مباني و بنيان‌ها را اصلاح كنيم.


رييس جمهوري با تاكيد بر اينكه حتما نظام بانكي را اصلاح خواهيم كرد، اظهار داشت: حتما وضعيت شركت‌هاي دولتي سامان داده خواهد شد.


احمدي نژاد تصريح كرد: در ‪ ۱۶‬سال گذشته برعكس شعارهايي كه در خصوص واگذاري‌ها به بخش خصوصي داده مي‌شد، عمل شد اما ما تلاش مي‌كنيم ثروت‌هاي كشور به نسبت محروميت توزيع شود.


وي با اشاره به اينكه دولت بايد در اين راه فشارهاي سنگيني را تحمل كند، گفت: امروز يك ماه و ‪ ۲۵‬روز از تشكيل و استقرار دولت مي‌گذرد و كارهاي بزرگي انجام شده است اما دولت‌هاي قبلي بعد از ‪ ۵‬ماه مي‌توانستند خود را پيدا كنند و حتي دولتي پس از دو سال سياست و برنامه‌هاي اقتصادي خود را اعلام كرد.


احمدي نژاد افزود: اين دولت با نظارت و همفكري دانشگاهيان به زودي ايده‌هاي خود را اعلام خواهد كرد و در اين راه آماده تحمل همه فشارها است.


رييس جمهوري در ادامه تاكيد كرد: دولت از شعارهاي مطرح شده با همه وجود صيانت كرده و از آنها كوتاه نخواهد آمد.


وي با تاكيد بر اينكه متجاوزان به بيت المال نبايد حرمت داشته باشند، گفت: اين درست نيست كساني را كه حوزه نفوذشان بر بيت المال مثلا در حد ‪ ۱۰۰‬هزار تومان است به خيابان‌ها آورده و بگردانيم و آنان را معرفي كنيم اما كساني كه ميلياردها تومان بيت‌المال را چپاول مي‌كنند، حرمت داشته باشند.


احمدي نژاد خاطرنشان كرد: كسي كه حريم بيت المال را مي‌شكند چه حرمتي دارد؟ حرمت متعلق به بيت المال است و اين حقوق مردم است كه بايد حرمت داشته باشد.


رييس جمهوري تاكيد كرد: مي‌گويند نگو بانك چون ارزش بورس پايين مي‌آيد، اما من مي‌گويم بايد بانك‌ها اصلاح شوند و بصورت مبنايي نيز در اين زمينه كار كنيم. وقتي مساله اصلاح پيش آمد فريادها بلند مي‌شود ولي هيچ وقت نمي‌گويند كه دست ما را از بيت المال قطع مي‌كنيد.


رييس جمهوري درادامه سخنانش در جمع اساتيد و نمايندگان تشكل‌هاي دانشجويي در زمينه روند تحولات پرونده هسته‌اي كشور، گفت: نظام به اين نتيجه رسيده است كه ادامه روند موجود به زيان امنيت ملي است.


احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه امروز غرب متهم و جمهوري اسلامي ايران مدعي است، اظهار داشت: ما روند اعتمادسازي را به طور كامل در پيش گرفته‌ايم.


وي خاطرنشان كرد: ما هر چه عقب رفتيم آنها جلو آمدند به گونه‌اي كه اخيرا محمد البرادعي مديركل آژانس گفت كه اينها نمي‌خواهند شما فناوري هسته‌اي داشته باشيد.


رييس جمهوري تاكيد كرد: به چه دليل ما بايد كوتاه بياييم؟ كجاي قانون و مقررات نوشته ما براي احقاق حق خود بايد به اروپا التماس كنيم؟ احمدي نژاد با اشاره به اينكه بر خلاف ادعاهاي موجود مساله هسته‌اي براي ما حاد و بحراني نيست، گفت: برخي مي‌خواهند القا كنند كه همه چيز به هم ريخته است. دشمنان از بيرون "هو" مي‌كشند و انتظار دارند ما تصور كنيم اتفاق بزرگي افتاده است.


به گفته وي، اگر غرب مي‌توانست به ما ضربه بزند از پيش ما را آگاه نمي‌كرد، اگر مي‌بينيد كه ضربه نمي‌زنند بدانيد كه نمي‌توانند و هيچ گاه نخواهند توانست.


وي با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ايران نگراني‌هاي غرب را از دانش هسته‌اي ايران، درك مي‌كند، گفت: اگر غرب بپذيرد ايران اسلامي به اين دانش دست يافته است، تبليغات ‪ ۲۷‬ساله آنها مبني بر ناكارآمدي نظام ديني بر باد رفته است.


رييس جمهوري ورود ايران به عرصه دانش صلح آميز هسته‌اي را شكستي بزرگ براي غرب دانست و اظهار داشت: ما اين نگراني را درك مي‌كنيم.


احمدي نژاد خاطرنشان كرد: نگراني ديگر غرب اين است كه مردم ايران خود اين فناوري را به دست آورده‌اند و هر كاري كنند ما دوباره آن را مي‌سازيم.


اين دانش در ايران از بين نمي‌رود. هر لحظه كه اراده كنيم قابل تجديد است.


رييس جمهوري در تشريح نگراني ديگر غرب از توان هسته‌اي ايران، گفت:

اگر ايران وارد باشگاه كشورهاي داراي چرخه سوخت هسته‌اي شود غرب ديگر نمي‌تواند جلوي ديگر كشورها را بگيرد.


احمدي نژاد با اشاره به اينكه غرب از دست ما خيلي عصباني است، اظهار داشت: ما ناراحت نيستيم و مي‌گوييم اين عصبانيت را با خود به گور خواهند برد و هيچ وقت برطرف نخواهد شد.


رييس جمهوري با تاكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران هيچ اقدامي مغاير با قوانين بين‌المللي در اين چند سال انجام نداده است، گفت: اين تبليغات دروغ غرب عليه ايران است.


وي ايران را جزاولين كشورهايي دانست كه معاهده ان.پي.تي را امضا كرده است، و افزود: بسياري از كشورها و رژيم‌ها كه سلاح اتمي دارند و ديگر كشورها را تهديد مي‌كنند هنوز اين معاهده را امضا نكرده‌اند و به رغم اين بي‌توجهي به معاهدات ديگر كشورها را تهديدي عليه امنيت جهان مي‌دانند.


احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه ايران اسلامي هميشه با نهادهاي بين‌المللي همكاري داشته است، گفت: ماده ‪ ۴‬معاهده ان.پي.تي مي‌گويد كه هيچ كشوري نمي‌تواند كشورهاي عضو اين معاهده را از داشتن فناوري صلح آميز هسته‌اي منع كند.


وی ادامه داد: ماده ‪ ۶‬اين معاهده نيز مي‌گويد كه آژانس تاسيس شده است تا سلاح‌هاي هسته‌اي را معدوم كند، اما كشورهايي كه سلاح‌هاي هسته‌اي آنها همه جهان را تهديد مي‌كند هيچ وقت مورد نظارت آژانس قرار نگرفته‌اند.


وي با تاكيد بر اينكه غرب با اصل نظام اسلامي مخالفت دارد، گفت: اين مساله هم كه حل شود مساله حقوق بشر را پيش مي‌كشند، حقوق بشر هم حل شود حتما حقوق حيوانات را مطرح مي‌كنند.


احمدي نژاد با انتقاد شديد از غرب به خاطر تهديد دو ساله ايران به ارجاع پرونده هسته‌اي به شوراي امنيت سازمان ملل متحد، گفت: به كوفي عنان دبيركل سازمان ملل گفتم كه شوراي‌امنيت براي احقاق حق ملت‌ها است نه ابزاري در دست قدرت‌ها.


رييس جمهوري‌اضافه كرد: جمهوري اسلامي‌ايران امروزفعاليت مجتمع يو.سي.اف اصفهان را كه حتي جز چرخه سوخت نيست و براي اعتمادسازي به حالت تعليق درآورده بود دوباره آغاز كرد كه دولت به طور جدي از آن حمايت كرده و پاي آن مي‌ايستد. ديديم كه‌براي اين موضوع اول جنجال به راه انداختند اما اكنون آرام آرام به جاي خود نشسته‌اند.


احمدي نژاد تاكيد كرد: ما به آنها اعلام كرده‌ايم كه ديگر همه چيز عوض شده است. به ما سبك مغز گفتند، مگر دفاع از حقوق ملت سبك مغزي است؟ وي با اشاره به اينكه امروز منسجم‌ترين و قوي‌ترين كار ديپلماتيك در حال انجام است، گفت: ما با حوصله و تدبير از همه قدرت و توان ملي در اين راه استفاده مي‌كنيم.


رييس جمهوري گفت: هرچه زمان بگذرد ما يك پله به بالا خواهيم رفت و كوتاه نخواهيم آمد. وقتي چرخه سوخت را راه بيندازيم بدون شك همه چيز متحول خواهد شد.


احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه ما معتقد به ادامه مذاكرات هستيم، گفت:

البته مذاكرات را محدود به كشورهاي خاصي نخواهيم كرد. كار ما آنقدر شفاف است كه گفته‌ايم حاضريم از مشاركت آنها در فعاليت‌هاي هسته‌اي كشور استفاده كنيم و عده‌اي نيز اعلام آمادگي كرده‌اند.


وي با اشاره به اينكه غرب بايد موضع عزت ملت ايران را بپذيرد، اظهار داشت: به لطف الهي غرب اين موضع را خواهد پذيرفت، زيرا قدرت سياسي ايران در دنيا بسيار بالا و در برخي مناطق بي‌بديل است. ما هم به دنيا نيازمنديم اما نشان داده‌ايم كه بدون آنها نيز مي‌توانيم رشد كنيم.


احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه دستيابي به فناوري هسته‌اي به يك آرمان ملي تبديل شده‌است، گفت: انگليسي‌ها در نيويورك به ما مي‌گفتند خواهش مي‌كنيم اين مساله را مطرح نكنيد، اين مساله نشان مي‌دهد كه غرب بسيار ضربه پذير است و سست‌تر از آن چيزي است كه نشان مي‌دهد.


   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap