گمان مبر كه به پايان رسيد كار مغان..... هزار باده ناخورده در رگ تاك است


اخبار روز  

معرفي سايت
کليپ «دوباره مي‌سازمت وطن»...ستاد نسیم

پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

انجمن دفاع از حقوق زندانیان

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

پایگاه اطلاع رسانی خانه احزاب ايران

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ایران

نسیم؛نسل سومی های یاور معین

سایت اندیشه وران کرد

پایگاه خبری میزان

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

روزنامه اینتر نتی روز

کاریکاتورهای هادی حیدری

پرشین نیوز

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

روزنامه اینترنتی ایران ما

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

روزنامه اطلاعات

هفته نامه سیروان

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

جستجو
   
مقالات

  پیام خاتمی به کنفرانس بین المللی گفت و گوی میان فرهنک ها و تمدنها در اسپانیا


  هزینه های یک اظهار نظر


  سخنان آقای احمدی نژاد در آستانه روز قدس


  خدا و انسان معاصر(1)*


  ويژگي جامعه و دولت در انتخابات نهم*


  اتحاد،مسأله اين است


  هند؛ ديپلماسي در شرايط بحران


  فساد مالي "ارزشي ها" توطئه آمريکاست...


  دولت غير پاسخگو


  خاطراتي از يك سفرمعنوی


تريبون

  بانک جهانی و مهررضا


  دولت پاسخگو- دولت عوام‌زده


  براي گنجي چه مي توان كرد؟


  اهميت سرمايه‌گذاري در كشور


  انرژي هسته‌اي ... آري، نه!!!


  علي و خوارج


  شيعه‌ علي بودن


  چند پرسش درباره نظارت مجمع تشخيص مصلحت بر قواي سه گانه


  چگونه بر قلدرها غلبه كنيم؟


  هراس از دولت در سايه؟


 

   تاريخ و زمان ورود خبر : 12:31:57 - 9/8/84
اعتراض دانشگاهيان به طرح دولت برای تبدیل دانشگاه به پادگان Print This Page!!!

همشهری: اعلام سپرده شدن مسئوليت حفاظت از خوابگاه ها و دانشگاه ها به حراست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در ميان دانشگاهيان بازتاب هاي فراواني داشت و نگراني هايي را در ميان اهالي دانشگاه فراهم كرد.
پريروز دكتر علي اصغر زارعي مدير كل حراست وزارت علوم با اعلام اين كه طرح تجميع حفاظت و نگهباني از مراكز دانشگاهي به زودي ابلاغ مي شود، هدف از اين طرح را تضمين امنيت محيط هاي دانشگاهي و يك كاسه كردن مشكلات مربوط به محيط هاي خوابگاهي اعلام كرد.
ضرورت كار شناسي
در همين رابطه معاون دانشجويي دانشگاه علامه طباطبايي اعلام كرد كه افزايش اختيار حراست نبايد محيط دانشگاه را پادگاني كند.
دكتر كارگر لازمه افزايش اختيار حراست دانشگاه ها را انجام كار كارشناسي دانست. دكتر كارگر، در گفت وگو با ايسنا، افزود: از افزايش اختيارات حراست دانشگاه استقبال مي كنيم اما پيش از افزايش اختيارات حراست دانشگاه ها، بايد كار كارشناسي و فرهنگي صورت گيرد و بستر و زمينه هاي لازم آن فراهم شود. وي ادامه داد: متأسفانه انتظامات دانشگاه ها زير مجموعه امور مالي و اداري هستند كه در برخي مواقع توجه كافي به وظايفشان ندارند.
دكتر كارگر در عين حال تأكيد كرد: با افزايش اختيارات حراست نبايد دانشگاه به محيط پادگاني تبديل و يا آن كه محيط خوابگاه يا دانشگاه ها محدودتر و بسته تر شود، بلكه بايد به نحوي رفتار شود كه دانشجو موضع گيري نكند و راحت باشد.
معاون دانشجويي دانشگاه علامه طباطبايي همچنين با بيان اينكه مسأله افزايش اختيارات دانشگاه ها بسيار حساس است، اظهار كرد: بهتر است حراست و انتظامات زيرمجموعه معاونت دانشجويي قرار بگيرند، هر چند كه هم اكنون به دليل مشكلات ساختاري و مالي اين كار به نهاد ديگري سپرده شده است.
نگاه حراست از زاويه مسائل امنيتي
همچنين دكتر عبدالرضا داوري معاون دانشجويي سابق دانشگاه شهيد عباسپور نگاه حراست فيزيكي از زاويه مسائل امنيتي به دانشگاه ها را باعث آسيب پذيري مراكز دانشگاهي عنوان كرد.
دكتر داوري، در گفت وگو با ايسنا با اشاره به طرح واگذاري امنيت فيزيكي دانشگاه ها به حراست، اظهار كرد: دوستاني كه اين طرح را ارائه كردند بايد به اطلاع افكار عمومي دانشگاهيان برسانند كه بر اساس چه خلأيي اين طرح آماده شده است و آيا حضور اراذل و اوباش به حدي بوده كه اين نياز احساس شده است.
داوري ادامه داد: اگر دوستان گزارش تحليلي از حضور اراذل و اوباش يا آسيب هاي اجتماعي ديگر در دانشگاه ها دارند آن را ارائه دهند، اما دانشگاه ها به دليل مناسبات علمي از فضاي اخلاقي بسيار مطلوبي برخوردارند و نرخ تخلفات در آنها بسيار پايين است.
وي با طرح اين پرسش كه آيا نرخ تخلفات آن قدر رشد كرده كه به تقويت حراست دانشگاه ها كشيده شده است، ادامه داد: چرا در دولت قبلي بحث افزايش اختيارات حراست مطرح نبود، آيا در مقطع كنوني نگاه دولت جديد به دانشگا ه ها متفاوت تر شده است و يا اينكه در طي سه تا چهار ماه گذشته نرخ تخلفات در دانشگاه ها افزايش يافته است. وي معتقد است كه نگاه به مسائل امنيتي دانشگاه بايد نگاه امنيت نرم افزاري باشد نه سخت افزاري، چرا كه با حاكم كردن نگاه سخت افزاري مشكلات و حساسيت دانشگاهيان برانگيخته مي شود. داوري در خاتمه يادآور شد: وزارت علوم بايد اعتماد بين دانشگاهيان با دولت جديد را بازسازي كند و حركاتي انجام دهد كه اعتماد بين نهاد دانشگاه و دولت افزايش يابد.
وزارت علوم انتظامات دانشگاه ها را تقويت كند
دكتر امامي مدير امور دانشجويي دانشگاه علم و صنعت ايران نيز معتقد است كه تصويب طرح «تجميع حفاظت و نگهباني از مراكز دانشگاهي» توسط حراست ضروري نبود. دكتر امامي، با بيان اين كه اغلب دانشگاه ها با مشكل حادي از نظر امنيتي روبه رو نيستند، خاطرنشان كرد: از طرف ديگر اگر مشكلي هم بوده بيشتر دانشگاه ها مسايل خود را برطرف كرده اند بنابراين واگذاري مسئوليت حفظ امنيت فضاهاي فيزيكي و خوابگاه ها به حراست لزومي ندارد.
وي تقويت انتظامات دانشگاه ها را به جاي واگذاري مسئوليت به حراست مؤثر خواند و گفت: ايجاد همگرايي بيشتر در ميان دانشجويان در اداره خوابگاه ها نيز از جمله راهكارهايي است كه منجر به افزايش ضريب امنيت خوابگاه ها و مراكز دانشگاهي مي شود. به گفته وي، طرح و اجراي اين مسأله به ايجاد حساسيت در بين دانشجويان منجر خواهد شد.
مدير امور دانشجويي دانشگاه علم و صنعت در خاتمه خاطرنشان كرد: قطعاً طرح اين مسأله در ميان دانشجويان نگراني و حساسيت ايجاد مي كند و از سوي ديگر اين طرح جزو مسايل جدي دانشگاه ها نبوده است و بايد به جاي آن، مشكلات امنيتي دانشگاه هاي مشكل دار را برطرف مي كردند چرا كه طرح آن در اغلب دانشگاه ها هيچ موضوعيتي ندارد.
سپردن امنيت به حراست نيازمند بسترسازي
دكتر محنت فر مدير امور دانشجويي دانشگاه مازندران نيز سپردن امنيت فيزيكي خوابگاه ها و دانشگاه ها به حراست را نيازمند امكانات و بسترسازي فرهنگي مناسب دانست.
دكتر يوسف محنت فر اظهار كرد: حراست بايد ابزارهاي لازم براي تكميل امنيت را در اختيار داشته باشد كه اكنون فاقد آنهاست، بنابراين سيستم حراست بايد به امكانات تجهيز شود. وي با اشاره به حمله ۱۰ تا ۱۲ ناشناس به خوابگاه خصوصي دانشگاه طي هفته گذشته، اظهار كرد: حراست و انتظامات دانشگاه حتي فاقد يك اتومبيل براي اينگونه مواقع هستند.
دكتر محنت فر در ادامه آموزش نيروهاي حراست را نيز نكته مهمي دانست و گفت: نيروهاي بدون آموزش توان حراست از دانشگاه را ندارند، بنابراين اين دسته از افراد بايد داراي تخصص و آموزش كافي باشند.


   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap