گمان مبر كه به پايان رسيد كار مغان..... هزار باده ناخورده در رگ تاك است


اخبار روز  

معرفي سايت
کليپ «دوباره مي‌سازمت وطن»...ستاد نسیم

پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

انجمن دفاع از حقوق زندانیان

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

پایگاه اطلاع رسانی خانه احزاب ايران

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ایران

نسیم؛نسل سومی های یاور معین

سایت اندیشه وران کرد

پایگاه خبری میزان

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

روزنامه اینتر نتی روز

کاریکاتورهای هادی حیدری

پرشین نیوز

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

روزنامه اینترنتی ایران ما

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

روزنامه اطلاعات

هفته نامه سیروان

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

جستجو
   
مقالات

  میان گریه، خندیدم


  تأملي بر انتصاب رئيس جديد دانشگاه تهران


  غني‌سازي در خاك روسيه؟


  در کدام مسیر، با کدام وسیله!؟


  در باب عدالت و عشق*


  آری این چنین بود برادر خبرنگار


  تغيير هويت يك نهاد مردمي


  به بهانه 16 آذر، روز دانشجو


  درباره راهبرد حركت دانشجويى


  اهداف دائمي و موسميِ جنبش دانشجويي ايران


تريبون

  ما خبرنگاران مقصریم


  چشماني به سوي آسمان


  روايت پوران شريعت‌رضوي از شهادت برادرش "آذر"


  با ياد رفتگان قلم به دست، دوربين به دوش


  الفاظ موهن در جايگاه حقوقي


  ويترين يا واقعيت؟


  دانشجويان پيشروتر از استادان


  دادنامه‌اي براي 220 هزار دبير


  بحثي به بهانه 16 آذر


  صورت مذاكرات جلسه شوراى دانشگاه تهران پس از ۱۶ آذر ۱۳۳۲


 

   تاريخ و زمان ورود خبر : 22:33:27 - 19/9/84
روحاني: مردم انتظار دارند چگونگي وقوع سانحه سقوط هواپيما هرچه سريع‌‏تر پيگيري شود Print This Page!!!

حسن روحاني در جمع خانواده‌‏هاي حادثه‌‏ديدگان سانحه هواپيماي C-130 بر ضرورت روشن شدن چگونگي وقوع اين حادثه دلخراش و اعلام آن به افكار عمومي تاكيد كرد.

به گزارش خبرنگار "ايلنا"، حسن روحاني، دبير سابق شوراي عالي امنيت ملي كه در مراسم يادبود شهداي سانحه هواپيمايي C-130 در محل مدرسه عالي شهيد مطهري سخن مي‌‏گفت، ضمن ابراز همدردي و تاسف از وقوع چنين حادثه‌‏اي دلخراش و با برشمردن زواياي مختلف اجتماعي اين سانحه عظيم، گفت: مردم انتظار دارند چگونگي وقوع اين حادثه دلخراش هر چه سريع‌‏تر پيگيري شود، با اينكه مي‌‏دانيم در تمام دنيا حتي در كشورهاي پيشرفته نيز حوادث اين چنيني پيش مي‌‏آيد ولي اين حادثه بايد دقيقا بررسي شود تا با اين عمل اعتماد مردم نسبت به مسوولان بيشتر شود.
وي افزود: متاسفانه در كشور ما حوادث هوايي در طي چند ساله اخير بيش از حد معمول تكرار شده است بنابراين مردم انتظار دارند كه اين حادثه با دقت بيشتري مورد بررسي قرار گيرد، اينكه هواپيما كهنه بوده، اشكالي ندارد اما آنچه در اين ميان بايد به شدت مورد بررسي قرار گيرد، دقت بر امنيت هواپيما و سلامت در قبل از پرواز آن است كه بايد براي تمام مردم ايران روشن شود.
روحاني افزود: مردم اين حق را دارند كه از مسوولين بخواهند چگونگي وقوع اين حادثه دلخراش مورد بررسي قرار گيرد تا به شايعات پايان داده شود.
دبير سابق شوراي عالي امنيت ملي تاكيد كرد: مردم به دولت و مجلس اعتماد كنند و كار را به آنها واگذار كنند و دولت و مجلس نيز موظف است كه با كمال دقت از چگونگي اين حادثه و علل وقوع آن را پيگيري كنند و اگر خدايي ناكرده قصوري در كار بود، طبق قانون و مقررات با افراد خاطي برخورد شود.
روحاني افزود: حادثه تاثيرگذار 15 آذر ماه و مصيبت و فاجعه دلخراشي كه به بار آورد، به سرعت از حد و مرز خانواده, شهر و منطقه خارج شد و به صورت يك عزاي عمومي و يك حادثه مهم ملي تبديل شد.
وي با طرح اين سوال كه چرا اين حادثه غم‌‏انگيز كه تعدادي از عزيزان ما در اصحاب رسانه‌‏ها و پرسنل فداكار نيروهاي مسلح ارتش جمهوري اسلامي ايران به خاك و خون كشاند، به يك حادثه عظيم ملي تبديل شد، گفت: در اين زمينه بايد به چند نكته توجه خاص و ويژه داشت؛ اولين نكته‌‏اي كه در اين سانحه دلخراش مي‌‏تواند مورد بررسي قرار گيرد، هدف اين ماموريت و سفر براي عزيزاني است كه دچار سانحه شدند و اينكه اين عزيزان به چه هدف و منظوري سفر خود را براي تهيه خبر يا فعاليت در مانور عاشقان ولايت آغاز كرد.
وي تصريح كرد: برگزاري رزمايش و مانور در شرايط كنوني كشور نشانه اقتدار ملي است، رزمايش در شرايط امروز تصميم ملي و به مفهوم يك عمل بازدارنده است كه اگر اينها نباشد، دشمن به خود جرات مي‌‏دهد نسبت به اين خطه حاصلخيز همواره در حال توطئه باشد، رزمايش نوعي دفاع است و به نظر من شركت در اين رزمايش, شركت در نوعي جهاد است، جهادي كه از عزت و استقلال كشور دفاع مي‌‏كند بنابراين سفر كساني كه براي تهيه خبر يا شركت در رزمايش صورت گر فته، سفري است كه در مسير جهاد است و آن دسته از عزيزاني كه از ميان ما رفتند همگي جان خود را در مسير اقتدار ملي بركف گذاشتند.
عضو مجلس خبرگان رهبري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به شهادت تعدادي از اصحاب رسانه، تاكيد كرد: نكته دومي كه مي‌‏تواند در اين حادثه مورد بحث و بررسي قرار گيرد، حضور اصحاب رسانه‌‏ها در ماموريت خطيري بود كه در اين سفر به عهده آنان گذاشته شده بود، امروزه رسانه‌‏ها نقش ويژه‌‏اي را دارند، به طوري كه در طي دو دهه اخير با رشد قابل توجهي كه در زمينه مباحث ارتباطات و خبر در سراسر دنيا به وجود آمده، نقش خبرنگار و رسانه در جايگاه ويژه‌‏اي قرار گرفته است.
روحاني با اشاره به نقش رسانه‌‏ها به عنوان يك منبع كامل اطلاعاتي خاطر نشان كرد: امروز نقش رسانه‌‏ها با ديروز متفاوت است، اين در حالي است كه امروزه ديگر رسانه وظيفه اطلاع‌‏رساني صرف به عهده ندارد بلكه آگاهي‌‏بخشي, آموزش به مردم, ايجاد فضاي مناسب براي فعاليت فرهنگي, جريان‌‏سازي و تهييج افكار عمومي از مهمترين مباحثي است كه امروزه در رسانه‌‏ها و مباحث مربوط به آن مطرح مي‌‏شود.
وي افزود: امروز در شرايطي هستيم كه نقش رسانه‌‏ها به عنوان يك منبع بسيار با اهميت اطلاعاتي مي‌‏تواند پل ارتباطي ميان مردم و مسوولين براي همبستگي هر چه بيشتر در اجتماع و به خصوص در برابر دشمن به عنوان يك قدرت بازدارنده تلقي شود.
روحاني تاكيد كرد: اكنون در شرايطي هستيم كه حفظ امنيت ملي و ايجاد همبستگي ميان سلايق مختلف و جناح‌‏هاي سياسي متعدد در كشور بيش از هر چيز ديگري بايد مورد توجه قرار گيرد، ما نبايد كاري كنيم كه استراتژي انفعال در جناح‌‏هاي مختلف سياسي به وجود آيد، ايجاد وحدت ملي مهمترين نكته‌‏اي است كه امروزه در كشور انقلابي ما بايد به آن توجه شود و اين كار ميسر نخواهد بود مگر اينكه رسانه‌‏ها در صحنه حضور داشته باشند.
دبير سابق شوراي عالي امنيت ملي با بر شمردن وظايف ديگر رسانه‌‏هاي جمعي و با اشاره به حادثه اخير سانحه هواپيماي C-130 خاطرنشان كرد: عزيزاني كه در اين حادثه به عنوان اصحاب رسانه براي شركت در مانور عاشقان ولايت به اين سفر ابدي عازم شدند، همگي از پرسنل خدوم و ايثارگري بودند كه شب و روز را نشناختند و همواره به فكر منافع كشور خود بودند.
روحاني افزود: مردم هم نشان دادند كه اهميت رسانه و نقش آنها در ميان جامعه تا چه ميزان مي‌‏تواند ميان آنها وجود داشته باشد و مردم عزيز با شركت در مراسم تشييع اين عزيزان و همچنين ابراز همدردي در طي اين چند روز و بعد از وقوع اين حادثه دلخراش اعلام كردند كه ما مي‌‏دانيم تلاش شما خبرنگاران و پرسنل ارتش چه تاثيري براي استقلال كشور دارد، مردم در اين صحنه نشان دادند كه ديگر از امروز وظيفه رسانه‌‏ها سخت‌‏تر شده و آنها وظيفه سنگين‌‏تري را برعهده دارند.
وي همچنين از پرسنل فداكار نيروهاي مسلح به خصوص بخش ترابري و نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران كه در اين حادثه جان خود را از دست داده‌‏اند، تقدير و تشكر و براي روح آنها طلب مغفرت و آمرزش كرد.


   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap