گمان مبر كه به پايان رسيد كار مغان..... هزار باده ناخورده در رگ تاك است


اخبار روز  

معرفي سايت
کليپ «دوباره مي‌سازمت وطن»...ستاد نسیم

پایگاه خبری ستاد انتخاباتی دکتر مصطفی معین

وبلاگ شخصی دکتر معین

انجمن دفاع از حقوق زندانیان

سایت رسمی دکتر سروش

پایگاه خبری رویداد

سایت رسمی دکتر کدیور

پایگاه اطلاع رسانی خانه احزاب ايران

سایت مشترک عطاالله مهاجرانی وجمیله کدیور

روزنامه اقبال

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ایران

نسیم؛نسل سومی های یاور معین

سایت اندیشه وران کرد

پایگاه خبری میزان

وبنوشته های سیدمحمدعلی ابطحی

روزنامه اینتر نتی روز

کاریکاتورهای هادی حیدری

پرشین نیوز

روزنامه ایران

از این روزها ...وبسایت شخصی سعید شریعتی

وبلاگ گروهی جمعی از زنان اصلاح طلب

روزنامه اینترنتی ایران ما

ایسنا... خبرگزاری دانشجویان ایران

روزنامه اطلاعات

هفته نامه سیروان

روزنامه شرق

سایت رسمی عمادالدین باقی

خبرگزاری کار ایران

وبلاگ اختصاصی احمد شیرزاد

وبلاگ مهر...وبنوشته های علی مزروعی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

پایگاه خبری تبریز نیوز

پایگاه خبری نثرما(اصفهان)

خبرگزاری میراث فرهنگی

سینا خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی

پایگاه خبری خلیج فارس

روزنامه همبستگی

روزنامه اعتماد

روزنامه آفتاب یزد

جستجو
   
مقالات

  میان گریه، خندیدم


  تأملي بر انتصاب رئيس جديد دانشگاه تهران


  غني‌سازي در خاك روسيه؟


  در کدام مسیر، با کدام وسیله!؟


  در باب عدالت و عشق*


  آری این چنین بود برادر خبرنگار


  تغيير هويت يك نهاد مردمي


  به بهانه 16 آذر، روز دانشجو


  درباره راهبرد حركت دانشجويى


  اهداف دائمي و موسميِ جنبش دانشجويي ايران


تريبون

  سرحدات اضطرار


  موج تازه رسانه اي


  در تحکیم چه گذشت؟(1تا5)


  براى على حاتمى


  سقوط آزاد، سهم روزنامه نگار


  مرگ همین نزدیکی هاست


  روايت پوران شريعت‌رضوي از شهادت برادرش "آذر"


  گره تحريم


  ويترين يا واقعيت؟


  دادنامه‌اي براي 220 هزار دبير


 

   تاريخ و زمان ورود خبر : 07:46:44 - 21/9/84
آصفی: صهیونیست‌ها دارند دق می‌كنند Print This Page!!!

ایسنا:آصفی گفت: رژیم صهیونیستی بهتر از هر كسی می‌داند كه با جمهوری اسلامی ایران نمی‌توان شوخی‌ كرد.
حمیدرضا آصفی، سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان صبح امروز (یكشنبه) در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی سخن ‌گفت و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

فضای متفاوت جلسه سخنگو
وی با اشاره به سانحه‌ی سقوط هواپیمای C-130 و شهادت جمع كثیری از اصحاب رسانه، اظهار داشت: ما امروز جلسه‌ی‌مان را با فضای دیگری برگزار می‌كنیم.
وی با بیان این كه فضای جلسه‌ی امروز با جلسات گذشته متفاوت است، افزود: سانحه‌ی هوایی اتفاق بسیار تلخی بود كه بسیاری از عزیزان این مرز و بوم جانشان را طی آن از دست دادند و این حادثه و شهادت این عزیزان را به عموم مردم ایران، رهبر معظم انقلاب و خانواده‌ی این عزیزان تسلیت می‌گوییم.
آصفی ادامه داد: در این خصوص ما تاثر مضاعفی داریم كه خیلی از این افراد در این جا نیز رفت و آمد داشتند و اسامی آن‌ها را كه نگاه می‌كردم متوجه شدم كه 22 تن كه تعدادی زیادی هم هستند در این جا رفت و آمد داشته‌اند و به هر حال این‌ افراد با روحیه‌ی بالا و شوری كه داشتند باعث نشاط، سرزندگی این جلسات بودند.
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان همچنین گفت: برای همه این افراد آرزوی مغفرت و آمرزش داریم و به خانواده‌ی همه‌ی این عزیزان تسلیت می‌گوییم و انشاءالله خدا توفیق دهد كه همه در راه خدمت به جمهوری اسلامی ایران بیش از گذشته موفق باشیم با یك فاتحه جلسه‌ی امروز را آغاز می‌كنیم.

تاریخ و محل مذاكرات با اروپا
وی در ارتباط با آخرین تحولات پرونده‌ی هسته‌یی كشورمان و اخبار مربوط به انجام مذاكرات مجدد با اروپا در تاریخ 21 دسامبر افزود: تاریخی را كه فرمودید از تاریخ‌هایی است كه مطرح شده و یكی از جاهایی هم كه برای محل این مذاكرات مطرح شده وین می‌باشد.

موضوع مذاكرات
آصفی ادامه داد: موضوعاتی كه در این مذاكرات مد نظر است را قبلا خدمت‌تان عرض كرده‌ام و اصلی‌ترین موضوعات بحث حقوق جمهوری اسلامی ایران؛ یعنی موضوع حق غنی‌سازی برای جمهوری اسلامی ایران می‌باشد كه ما از این اجلاس انتظار داریم به واقعیات توجه كنند و حقوق جمهوری اسلامی ایران را مورد توجه قرار دهند.
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان خاطرنشان كرد: ما اعتقاد داریم باید این موضوع بدون تبعیض بررسی شود و ما هیچ چیز بیشتر از دیگران نمی‌خواهیم وبه چیزی هم كمتر از حقوق خودمان راضی نخواهیم شد.
وی تاكید كرد: ‌اجلاس و جلسه‌ی آینده‌، جلسه‌ای جدی خواهد بود و همه چیز به این مذاكرات و این جلسه بستگی خواهد داشت.

اظهارات اخیر البرادعی
سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان همچنین در ارتباط با اظهارات اخیر محمد البرادعی دبیر كل آژانس بین‌المللی نرژی اتمی در هنگام دریافت جایزه صلح نوبل گفت: آقای البرادعی موضوعات مختلفی را گفته‌اند و به هر حال خود ایشان می‌دانند كه آژانس شهادت داده به اینكه ما منحرف نشده و كارهایمان بر مقررات بین‌المللی منطبق بوده است.
آصفی با بیان اینكه برخی از اظهارات البرادعی به هیچ وجه صحیح نیست، اظهار داشت: فكر می‌كنیم آقای البرادعی كمی باید توجه كنند كه با مساله سیاسی برخورد نكنند و خیلی مصاحبه نكنند و به كارشان بپردازند.

جو مذاكرات به روایت خبرگزاری فرانسه
وی در ارتباط با اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری فرانسه مبنی بر اینكه جو مذاكرات 21 دسامبر به دلیل اظهارات احمدی‌نژاد نمی‌تواند جو خوبی باشد افزود: در این صحبت‌ها هیچگونه منطق دیپلماتیك وجود ندارد و این‌ها بحث‌های رسانه‌ای با هدف ایجاد تبلیغات و فضاسازی است و این اظهارات هیچ منطق دیپلماتیك قابل پاسخ‌گویی باشد ندارد.

واكنش فرانسه و انگلیس به اظهارات لاریجانی
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره‌ی واكنش سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی فرانسه و سفارت انگلیس در خصوص سخنان اخیر دكتر لاریجانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی كشورمان، افزود: سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی فرانسه در اظهاراتش هیچ منطق دیپلماتیك و مولفه‌های سیاسی نداشت و بیشتر بحث تبلیغاتی و رسانه‌ای بود كه فاقد موضوعات دیپلماتیك بود.
آصفی ادامه داد: بیانیه سفارت انگلیس را هم روی میزم دارم و هنوز نرسیده‌ام آن را ببینم؛ اگر فرصت كنم در آینده آن را خواهم دید.

لزوم ساخت نیروگاه‌های هسته‌یی در جنوب كشور
آصفی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینكه چرا نیروگاه‌های هسته‌یی كشورمان در جنوب ایران ساخته می‌شود گفت: اینكه نیروگاهها كجا ساخته می‌شود یك موضوع فنی است و با توجه به ابعاد فنی آن در این خصوص هم تصمیم‌گیری می‌شود.

شركت‌های آمریكایی مجاز به حضور در مناقصه هسته‌یی
سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان درباره اینكه آیا ایران به شركت‌های آمریكایی برای شركت در مناقصه هسته‌یی كشورمان اجازه می‌دهد یا خیر گفت: اگر استاندارد و كیفیت لازم را داشته باشند می‌توانند شركت كنند ولی باید كیفیت داشته باشند.
وی همچنین درباره اینكه آیا كشوری برای شركت در مناقصه هسته‌یی كشورمان كه اخیرا از سوی رییس سازمان انرژی اتمی ایران مطرح شد اعلام آمادگی كرده یا خیر اظهار داشت: در مذاكرات آری و برخی از كشورها اعلام آمادگی كرده‌اند كه من از ذكر نامشان معذورم و البته دیدم كه بعضی از آنها در اخبار آمده بود به هر حال برخی از كشورها در مذاكرات اعلام آمادگی كرده‌اند و البته فعلا باید مكتوب و كتبی این آمادگی اعلام شود تا آن را بررسی كنیم.

زمان راه‌اندازی نیروگاه بوشهر
وی در ارتباط با موضوع راه‌اندازی نیروگاه بوشهر در سال 2006 اظهار داشت: همانگونه كه آقای آقازاده گفته‌اند اطلاعات ما هم نشان می‌دهد این نیروگاه در سال 2006 انشا‌ءالله به بهره‌برداری خواهد رسید و زمان بندی در خصوص سایر نیروگاه‌ها به پیشرفت كارهای فنی و میدانی دارد و باید ضمن یك برنامه بلندمدت تعقیب شود.

اگر نتیجه مذاكرات منفی باشد ایران چه می‌كند؟
سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان در پاسخ به این سوال كه چنانچه نتیجه اجلاس آینده در مذاكرات هسته‌یی كشورمان با سه كشور اروپایی منفی باشد ایران چه خواهد كرد؟ افزود: این موضوع به اجلاس بستگی دارد و همانگونه كه عرض كردم این اجلاس اجلاسی جدی است و همه چیز در آن تعیین می‌شود.
آصفی با بیان اینكه ما پیش داوری و گمانه زنی نمی‌كنیم ادامه داد: یك چیز را مطمئن باشید و آن اینكه ما بر اساس نتایج اجلاس و متناسب با آن حتما تصمیم‌گیری خواهیم كرد. من در این خصوص پیش بینی نمی‌كنم.
سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان درباره طرح اروپا یا روسیه كه احتمالا طی مذاكرات آتی كشورمان مطرح خواهد شد اظهار داشت: اجازه دهید به جلسه برویم ببینیم كه چه طرحی می‌دهند و ما بر اساس طرحی كه آنها می‌دهند صحبت خواهیم كرد.
آصفی افزود: می‌توانم موضوع را برای شما تصویر كنم كه اگر اروپا منطقی باشد و بخواهد بر اساس هنجارها و پروتكل‌ها معاهده NPT و پادمان عمل كند جای هیچگونه نگرانی نیست و اجلاس نتایج بسیار خوبی خواهد داشت چون همانگونه كه گفتم ما چیزی بیشتر از حقوق مان نمی‌خواهیم و به چیزی كمتر از آن هم راضی نمی‌شویم.
وی ادامه داد: لذا این موضوع به روحیه آنها بستگی دارد كه اگر با این روحیه وارد مذاكره شوند كه بخواهند حقوق ما را بدهند طبیعی است كه جمع بندی و نتیجه جلسه خوب خواهد بود ولی اگر روحیه آنها به گونه‌ی دیگری باشد طبیعی است كه نتیجه نیز متفاوت خواهد بود.

تاثیر تحریم‌های آمریكا بر حادثه سقوط C-130
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان در پاسخ به سوالی درباره‌ی اینكه آیا می‌توان تحریم‌های آمریكا را در جریان موضوعاتی چون سقوط هواپیمای C-130 دخیل دانست یا خیر؟ گفت: تحریم‌ها بی‌تاثیر نیست، ولی همه‌ی این مسایل هم معلول تحریم‌ها نمی‌باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: همان گونه كه مسوولان كشور گفته‌اند در این خصوص باید ابهام زدایی شود و موضوع بررسی شود. از طرف دیگر موضوعی كه شما مطرح می‌كنید درست است و تحریم‌ها هم در این خصوص موثر است.
آصفی افزود: متاسفانه آمریكا علی‌رغم شعارهایی كه می‌دهد از امكانات فنی و اقتصادی‌اش به عنوان ابزار سیاسی برای رسیدن به مقاصد سیاست خارجی‌اش استفاده می‌كند و این غیر قابل قبول است كه تجهیزات هواپیما كه با جان انسان‌ها ارتباط مستقیم دارد و هیچ گونه موضوع سیاسی‌ای نیست در این خصوص به كار برده شود، این مساله نمی‌تواند با هیچ منطق و توجیهی پذیرفته شود و این متاسفانه كاری است كه آمریكا خلاف تمام مقررات بین‌المللی به آن دست می‌زند.

واكنش‌ها به اظهارات احمدي‌نژاد
آصفی در ارتباط با بازتاب‌ها و واكنش‌های متفاوت در ارتباط با اظهارات اخیر رییس جمهور كشورمان در حاشیه‌ی اجلاس مكه و در جمع خبرنگاران در خصوص رژیم صهیونیستی تصریح كرد: من از نوع برخوردی كه با این اظهارات شد تعجب می‌كنم.
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان در ادامه اظهار داشت: برخی محافل خارجی و كشورها آدرس غلط می‌دهند؛ یعنی صحبت‌های احمدي‌نژاد مشخص بود و ایشان اشاره داشتند كه اگر اروپا ظلمی به یهودی‌ها كرده و قصد جبران آن را دارد از كیسه‌ی خودش بدهد و از جیب مسلمان‌ها و كشورهای منطقه خرج نكند.
وی افزود: آنچه مطرح شد چیز جدیدی نبود و ما قبلا هم آن را گفته بودیم و الان هم می‌گوییم كه به هر حال اگر اروپا می‌خواهد به این‌ها لطف كند از كیسه خودش بدهد. به نظرم اروپایی‌ها مقداری آدرس غلط می‌دهند تا بر اصل پیام سرپوش گذاشته شود.
آصفی ادامه داد: بحث دیگری كه مطرح شد بیان دو نظریه بود كه به معنای تایید یا رد این نظریه یا آن نظریه نبود بلكه صرفا بیان دو نظریه بود و من تعجب می‌كنم كه اروپایی‌ها چگونه نمی‌توانند نظرات دیگران را بشنوند؟ فقط عادت كرده‌اند كه یك طرفه حرف بزنند و بقیه گوش كنند در حالی كه این گونه نیست و دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد و این دیدگاه‌ها را باید بیان كرد؛ ضمن این كه این موضوع به مفهوم رد یك موضوع نبود.
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان خاطرنشان كرد: پیامی كه این سخن داشت این بود كه نمی‌شود اگر به هر دلیلی به عده‌ای از یهودیان ظلم شده و فشار آمده و مورد بدرفتاری قرار گرفته‌اند اسراییل حق داشته‌ باشد تا همیشه مظلوم‌نمایی كرده و آن را بهانه‌ای برای آتش افروزی در منطقه قرار دهد و كشورهای اسلامی از جمله فلسطین را تحت فشار قرار دهد و سیاست‌های خودش را دنبال كند.
وی همچنین گفت: یعنی صحبت‌هایی كه آقای احمدي‌نژاد داشتند حاوی دو مطلب بود، نخست این كه به هر حال اگر كسی فكر می‌كند ظلمی كرده از كیسه خودش خرج كند و دیگر این كه اگر به تعدادی از یهودی‌ها (كه البته در آن زمان اصلا اسراییلی هم وجود نداشت كه بخواهد مدعی شود) ظلمی شده رژیم صهیونیستی نمی‌تواند كشتار یهودیان را كه هیچ كس از جمله مسلمان‌ها آن را تایید نمی‌كنند، بهانه برای سیاست‌های ظالمانه‌ی خودش قرار داده و آن را تداوم دهد.
آصفی در ادامه اظهار داشت: ما از دنیا تعجب می‌كنیم كه چگونه در مقابل اظهارات رژیم صهیونیستی و تهدیدات مداوم، فشارهای مختلف، آتش‌افروزی‌ها در منطقه ساكت هستند و در خصوص یك سخنرانی آدرس غلط می‌دهند.
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان خاطرنشان كرد: فكر می‌كنیم این لشكركشی كه اروپایی‌ها انجام داده و خود را برای حمایت از رژیم صهیونیستی بسیج كرده‌اند ناشی از ضعف رژیم صهیونیستی است؛ یعنی نشان می‌دهد این رژیم علی‌رغم ادعایی كه دارد و حرف‌های درشتی كه در منطقه می‌زند در بدترین شرایط ممكن قرار دارد و دچار ضعفی جدی می‌باشد.

محاكمه صدام
آصفی درباره‌ی موضوع محاكمه‌ی صدام ادامه داد: تظاهرات‌های مختلفی كه در عراق نیز بوده است نشان می‌دهد كه مردم عراق خواستار این هستند كه صدام مجازات شود و به جنایاتی كه كرده رسیدگی شود و این كمترین چیزی است كه دادگاه باید به آن رسیدگی نماید.
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان در ادامه گفت: به هر صورت صدام جنایات زیادی را چه در داخل كشور خودش و چه در منطقه مرتكب شده و ما امیدوار هستیم كه دادگاه به تمامی جنایات صدام رسیدگی كرده و عدالت را در مورد صدام اجرا نماید.

ستاره داود جزو جمعیت‌های صلیب‌سرخ جهانی و حلال احمر
وی در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با مصوبه‌ی اخیر جمعیت‌های صلیب‌سرخ جهانی و حلال احمر در ژنو مبنی بر این كه ستاره‌ی داود هم جزو این نهادها به حساب آید، افزود: اتفاقی كه در ژنو افتاد به نظر من یك شكست بود و اگر بخواهیم از تحلیل حقوقی و دیدگاه حقوق بین‌الملل به این موضوع نگاه كنیم بیش از 90 كشور یعنی تقریبا نصف به این پروتكل رای منفی دادند.
آصفی همچنین گفت: در منطقه 27 كشور به این پروتكل رای منفی داده‌اند و تنها یك كشور به آن رای ممتنع داد و در سابقه هم كه نگاه می‌كنید برای بار اول است كه یك پروتكل بشردوستانه و بین‌المللی با رای‌گیری و بدون اجماع به تصویب می‌رسد.
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان در ادامه اظهار داشت: به دلیل آنچه كه ذكر شد اعتقاد داریم در یك تحلیل حقوقی این یك شكست برای پروتكل بود و 27 رای مخالف از 28 رای كشورهای منطقه نمایان‌گر وضعیت اسفبار رژیم صهیونیستی در منطقه می‌باشد و معلوم نیست كه رژیم صهیونیستی با این وضعیت و مخالفت گسترده در منطقه چه چاره‌ای برای اندیشیدن دارد.

رد خبر پیمان استراتژیك ایران و روسیه
سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی كشورمان درباره‌ی اخبار مربوط به وجود پیمان استراتژیك بین ایران و روسیه مبنی بر اینكه دو بندر در جنوب و شمال ایران طی 9 سال به روسیه اجاره داده شود و در ازای آن روسیه برخی همكاری‌های امنیتی را با ایران انجام دهد، تاكید كرد: چنین خبری درست نیست.

عضویت در پیمان شانگهای
وی همچنین درباره‌ی موضوع عضویت كشورمان در پیمان شانگهای اظهار داشت: مرسوم عضویت در پیمان‌ها و همكاری‌های منطقه‌ای این است كه كشورها در مرحله‌ی اول ناظر شده و بعد به عضویت در می‌آیند و این چیزی است كه در خصوص سازمان تجارت جهانی نیز وجود دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان ادامه داد: آنچه ذكر شد مرسوم كار است و جمهوری اسلامی ایران نیز درخواست عضویت را ارایه داد و به عنوان ناظر پذیرفته شد و این توفیق بزرگی هم هست و اینكه ایران به عضویت كامل درآید روندی زمان‌بر است و تنها ایران هم نیست و كشورهای دیگری هم در این خصوص وجود دارند.
آصفی همچنین گفت: لذا موضوع غیر معمولی اتفاق نیفتاده و فكر نمی‌كنیم این مطلب تحت فشار آمریكا باشد و این مسیر باید طی شود و ایران هم در این خصوص تنها نیست و پس از طی مسیر به مقتضای زمان در صورتی كه امكانش وجود داشته باشد و پیمان شانگهای بخواهد كشورهای دیگر را هم به عضویت بگیرد ایران یكی از آنها خواهد بود.

مسدود شدن دارایی‌های سفارت‌مان در ایتالیا
سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در ارتباط با مسدود شدن دارایی‌های سفارت كشورمان در ایتالیا توسط یكی از بانك‌های این كشور اظهار داشت: این كاری كه یكی از بانك‌های ایتالیایی كرد یك كار سیاسی بود و فكر می‌كنیم پیش از اینكه این كار به جمهوری اسلامی ایران لطمه بزند به بانك ایتالیایی و سایر موسسات بانكی این كشور لطمه خواهد زد.
وی افزود: یعنی بانكی كه كار سیاسی می‌كند، برای بستن یك مبلغ ناچیز و نه خیلی زیاد (چرا كه مگر سفارت چقدر در حسابش پول دارد؟) تحت فشار سیاسی این كار را می‌كند و به نظرم با این كار حكم نابودی خودش را امضا می‌نماید؛ یعنی بی‌اعتبار خواهد شد و طبیعی است كه كشورهای دیگر به این بانك و بانكهای دیگر در ایتالیا به عنوان یك موسسه اقتصادی نگاه نخواهند كرد.
آصفی ادامه داد: البته در جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه از مجاری دیپلماتیك و حقوقی كار را دنبال می‌كند و در این خصوص اعتراض كرده‌ایم و این مساله در دستور كار وزارت خارجه قرار دارد.

تهدیدات فزاینده رژیم صهیونیستی
سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا در ارتباط با تهدیدات فزاینده مقامات رژیم صهیونیستی علیه كشورمان گفت: اظهارات اخیری كه به آن اشاره كردید ناشی از ضعف مفرط رژیم صهیونیستی است و برای یك رژیم خیلی سخت است كه در موضوعی رای‌گیری شود و از 28 كشور یك رای موافق هم نیاورد.
وی در ادامه اظهار داشت: طبیعی است كه به خاطر اینكه فلسطین و آرمانهایش بیش از پیش در دنیا مطرح می‌شود و مردم به آن توجه می‌كنند رژیم صهیونیستی از سر استیصال چنین اظهاراتی را بیان می‌كنند و البته خود این رژیم بهتر از هر كسی می‌داند كه با جمهوری اسلامی ایران نمی‌توان از این شوخی‌ها كرد و ما این را یك شانتاژ و بیشتر جنگ تبلیغاتی ارزیابی می‌كنیم.
وی در ارتباط با تهدیدهای رژیم صهیونیستی تاكید كرد: حرفهای رژیم صهیونیستی را خیلی جدی نگیرید و به گمانم این روزها صهیونیست‌ها دارند دق می‌كنند.

كنفرانس اخیر سران كشورهای اسلامی در مكه
آصفی با اشاره به اجلاس اخیر سران كشورهای اسلامی در مكه و سفر دكتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور كشورمان به عربستان سعودی افزود: ما در اجلاس مكه كه آقای رییس جمهور در آن شركت كرده بودند گفتگوهای خوبی با سعودی‌ها داشتیم. با امیر عبدالله صحبت‌های خوبی شد و تفاهمی هم شد تا در آینده بتوانیم همكاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را گسترده‌تر ادامه دهیم.
سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان ادامه داد: برخی از رسانه‌های صهیونیستی و وابسته به طرفهای سوم با نگرانی از این تفاهمات شیطنت‌های رسانه‌ای انجام دادند؛ ولی به طور كلی در این سفر صحبت‌های بسیاری شد و ما پیشنهادات بسیاری داشتیم كه در بیانیه آمد و به نظرم اینها نكات قوتی است كه در بیانیه وجود دارد هر چند كه می‌توان با نگاهی منصفانه نقاط ضعف بیانیه را هم دید؛ چرا كه این حداكثر چیزی نیست كه باید به دست آورد.
وی با بیان اینكه اكثر نقاط قوت بیانیه مكه با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مصوب شد درباره این نقاط قوت گفت: یكی از این موارد تقویت همبستگی اسلامی، دیگر موضوع حمایت از اعضا در مقابل تهدیدات خارجی، همچنین مقابله با تهدید علیه امت اسلامی و مواجهه با چالش‌های كنونی جهان اسلام و تدبیر برای رفع و حل و فصل آنها بود.
آصفی خاطر نشان كرد: از دیگر نكات این قطعنامه می‌توان به بحث تروریسم، حقوق بشر، مبارزه با اسلام ستیزی، اصلاح سازمان و بازنگری و عملكرد آن و فعالسازی دیوان عدل اسلامی، تجدید سازمان با اهدافی كه واقعا با نیازهای كنونی منطبق باشد و هم چنین تحكیم همكاری‌های اقتصادی علمی فناوری، تقریب مذاهب اسلامی و قدس شریف فلسطین بود كه در این موضوع فلسطین ما بحث عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را مطرح كردیم كه باید از دستور كار خارج شود و این مساله نباید در چارچوب كار قرار گیرد كه مورد توجه قرار گرفت.
وی تصریح كرد: یكی از نگرانی‌های جدی رژیم صهیونیستی این است كه جمهوری اسلامی ایران ماهیت این رژیم را بر ملا می‌كند و لذا ما در این خصوص نگران هستیم.


   پايان خبر

تماس با ما | درباره ما | وب لاگ ما | [mail dot emrooz at gmail dot com]
Sitemap